10 min čtení

Formule 1: Velká cena Maďarska 2022Luboš Řepa

Autor
Luboš Řepa

čas 26. 07. 2022Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

94 %

FEZbet

Spousta skvělých promoakcí 🎁 a vstupní bonus 100 € pro nové sázkaře ❤️

Přejít na web

Poslední Velká cena Francie zasela do řad italské stáje Ferrari další pochybnosti o tom, zda-li ještě můžou zvrtátit průběh sezony, který se vyvíjí jednoznačně ve prospěch týmu Red Bull. Charles Leclerc odstoupil z prvního místa a pro pohodlné vítězství si opět dojel Max Verstappen. Ten bude favoritem i na populárním Hungaroringu, ačkoli zde ještě nikdy v kariéře nevyhrál. Podaří se mu to poprvé letos? Zapomínat bychom neměli ani na jezdce z Mercedesu, kteří potvrzují v posledních týdnech stoupající formu svého týmu a několikanásobný vítěz Velké ceny Maďarska Lewis Hamilton se například na stupních vítězů ukázal ve čtyřech posledních závodech. Nebo se iniciativy ujmou stále velmi rychle jedoucí piloti Ferrari, které však sužuje jednak nespolehlivost jejich monopostu, ale také nepříliš dobrá nálaha panující ve stáji.

Vstupní bonus u 22Bet

Závod Formule 1: VC Maďarska

Okruh Hangaroring, který leží severovýchodně od hlavního města Maďarska Budapeště, hostí závody Formule 1 nepřetžitě od roku 1986. Necelý čtyři a půl kilometry dlouhý okruh obkrouží jezdci v nedělním závodě hned sedmdesátkrát a vzhledem k rekordu trati je evidentní, že se jedná o velmi svižný okruh. Trťový rekord zde drží Lewis Hamilton a má hodnotu 1:16.627. Právě britský pilot je jednoznačným vládcem historie maďarského závodu. Dokázal zde vyhrát celkem osmkrát a i letos je považován za jednoho z širšího okruhu favoritů. Naopak úřadující šampion Max Verstappen Hungaroring mezi své oblíbené okruhy rozhodně zařadit nemůže, v kariéře zde ještě ani jednou nevyhrál. Svého prvního a zatím jediného triumfu se zde dočkal v lońském roce Estaban Ocon. Během své historie byla trať v Maďarsku celkem dvakrát modifikována. Na původním okruhu se jezdilo mezi dva roky mezi lety 1986 až 1988. Tehdy měřil okruh pouhé čtyři kilometry. Od roku 1988 do roku 2002 se jezdilo na modifikované a mnohem rychlejší trati, na které držel traťový rekord sedminásobný mistr světa Michael Schumacher. Od roku 2003 se pak jezdí na trati s dalšími mírnými úpravami. Je všeobecně známo, že slavný okruh splňuje jen o kousek bezpečností kritéria ke konání závodů Formule 1 a již několik let se mluví o jeho rekonstrukci, ke které však stále nedošlo.

Program VC Maďarska:

  • 29. 7., 14:00 – první trénink
  • 29. 7., 17:00 – kvalifikace
  • 30. 7., 13:00 – druhý trénink
  • 30. 7., 16:00 – sprint
  • 31. 7., 15:00 – hlavní závod

Na co vsadit?

  • Jak již bylo napsáno výše, nejúspěšnějším pilot na okruhu Hungaroring je Lewis Hamilton. Vzhledem k tomu, jaký kus cesty ušel Mercedes od začátku letošní sezony, kdy se z prakticky nekonkurenceschopného monopostu v úvodních závodech stal monopost, který se v závodech může měřit s těmi nejlepšími, je jasné, že na nejvyšší příčky by se britský pilot mohl opět vrátit právě na své oblíbené trati. Do karet mu hraje nejen stoupající forma a výkonnost jeho vozu, ale také dokonalá znalost okruhu. V posledních čtyřech závodech se navíc britský pilot pokaždé umístil na stupních vítězů a není důvod nemyslet si, že by toho mohl dosáhnout i v Maďarsku. Ačkoli je v průběžném pořadí stále za svým týmových kolegou a krajanem Georgem Russellem, jeho pozice týmové jedničky je neotřesitelná, takže žádná týmová režie v jeho neprospěch nehrozí. Sázkové kanceláře navíc vypisují poměrně hodnotné kurzy na jeho umístění do třetího místa, které je v jeho případě velmi reálné.
  • Nutno říci, že trať v Maďarsku nezná dokonale jenom osminásobný vítěz zdejšího závodu Lewis Hamilton, ale také celý německý tým Mercedes. Z toho by mohl těžit i druhý britský pilot této stáje George Russell. Ten již od začátku sezony podává konzistentní výkony a pravidelně je umisťuje na pozicích do pátého místa. Mnohdy i před svým slavnějším týmovým kolegou. Při poslední velké ceně Francie to byl právě Russell, který odolal útokům v  mnohoem rychlejším monopostu jedoucího Sergia Péreze a dojel si pro třetí místo. Ačkoli jsou před britským závodníkem kvalitnější jezdci na rychlejších monopostech, jeho umístění do pátého místa nevidím vůbec nereálně. Tento pocit pak podtrhuje i pohled na pořadí v poháru konstruktérů, podle kterého je jasné, že Mercedes již dávno nesoupeří s týmy ve středu pole, ale podniká útok na obě dominantní stáje letošního ročníku Ferrari a Red Bull.

Kalendář Formule 1 2022

       
   DATUM  VELKÁ CENA  
   20. března 2022  Velká cena Bahrajnu (Sakhir)  
   27. března 2022  Velká cena Saúdké Arábie (Jeddah)  
   9. dubna 2022  Velká cena Austrálie (Melbourne)  
   24. dubna 2022  Velká cena Emilia Romagna (Imola)  
   8. května 2022  Velká cena Miami (Miami)  
   22. května 2022  Velká cena Španělska (Barcelona)  
   29. května 2022  Velká cena Monaka (Monte Carlo)  
   12. června 2022  Velká cena Ázerbájdžánu (Baku)  
   19. června 2022  Velká cena Kanady (Montreal)  
   3. července 2022  Velká cena Velké Británie (Silverstone)  
   10. července 2022  Velká cena Rakouska (Spielberg)  
   24. července 2022  Velká cena Francie (Le Castellet)  
   31. července 2022  Velká cena Maďarska (Hungaroring)  
   28. srpna 2022  Velká cena Belgie (Spa-Francorchamps)  
   4. září 2022  Velká cena Nizozemska (Zandvoort)  
   11. září 2022  Velká cena Itálie (Monza)  
   25. září 2022  Velká cena Ruska (Soči) zrušeno  
   2. října 2022  Velká cena Singapuru (Marina Bay)  
   9. října 2022  Velká cena Japonska (Suzuka)  
   23. října 2022  Velká cena USA (Austin)  
   30. října 2022  Velká cena Mexika (Mexico City)  
   13. listopadu 2022  Velká cena Brazílie (Sao Paulo)  
   20. listopadu 2022  Velká cena Abú Dhabí (Abú Dhabí)  
       

 

Oficiální kanály Formule 1

Nejlepší a nejrychlejší kanály, na nichž můžete sledovat aktuální informace, výsledky či celkové pořadí MS jezdců či poháru konstruktérů, jsou ty oficiální, a to včetně sociálních sítí, kde se to skvělými momentkami ze závodů jen hemží. Najdete na nich úplně vše, stačí se nimi jenom chvíli proklikávat a hledat.

Formule 1 v televizi

V případě, že si nejraději vychutnáváte formulové závody přímo na obrazovkách televize, nezbývá vám nic jiného než si zaplatit za sportovní kanály Sport 1 a Sport 2, které vlastní vysílací práva na F1 již delší dobu. Zatímco na Sport 1 naladíte přenosy z tréninků a kvalifikací, „dvojka“ vysílá samotný závod, který bývá doprovázen i odborným studiem.

Veškeré potřebné informace, o tom, jak sportovní kanály Sport 1 a Sport 2 naladit, zjistíte v našem přehledu sportovních kanálů.

Formule 1 online (v sázkových kancelářích)

Zatím to není pravidlem, ovšem některé podniky formule 1 najdete ke sledování zdarma díky live streamům sázkových kanceláří. Pro sázkaře je rovněž důležité vědět, že na formule 1 si lze vsadit v podstatě u všech našich partnerských sázkových kanceláří, a to i live.

Vstupní bonus u Mostbet

Formule 1 live stream

Kromě sportovních kanálů Sport 1 a Sport 2 lze zvolit i jiné možnosti sledování formulí. Celý seriál můžete sledovat např. na oficiálních webových stránkách díky online televizi F1 TV. Při registraci máte na výběr ze dvou možností vysílání. Buď můžete zvolit TV Access za 26,99 € ročně, popř. 2,99 € měsíčně (k dispozici pouze záznamy závodů F1, F2 a F3) nebo TV Pro za 49,99 € ročně, popř. 5,99 € měsíčně (k dispozici živé přenosy F1, F2, F3). Díky F1 TV můžete sledovat závody z jedinečných pohledů kamer umístěných přímo v kokpitu a další nevšední záběry. K dispozici vám budou také podrobné statistiky a archivní závody. Milovníky formulí potěší i seriály F2 a F3.

Další možností sledování formulí nabízí služby Amazon Prime, Hulu či Youtube.

Alternativou k placeným přenosům či občasným streamům sázkových kanceláří jsou různé weby, na nichž můžete najít přímý přenos závodu. Jejich nevýhodou ovšem je, že se musíte proklikat spoustou reklam a hrozí vám riziko nějakého viru. Zajímavou alternativou může být volně dostupná polská online televize TVP Sport.

Veškeré informace o sledování formulí najdete na stránce Formule 1 online.