Formule 1: Velká cena Abú Dhabí 2022

Šampion Formule 1 pro letošní ročník je již sice korunovaný, přesto se závěr sezony nese v duchu napětí a kontroverze. Poslední Velká cena Brazílie skončila prvním sezónním triumfem jezdců stáje Mercedes. Na prvním místě dojel Russell, za ním pak Hamilton. Daleko více se však opět řešil Red Bull. Tentokrát však nikoli v pozitivním slova smyslu. Max Verstappen, již jistý šampion, odmítl ke konci závodu pustit před sebe týmového kolegu Sergio Péreze, který stále bojuje o druhou pozici v celkovém pořadí, a to i přesto, co všechno mexický pilot udělal pro svého kolegu nejen v letošní sezoně ale především v té loňské. V posledním závodě v Abú Dhabí se tedy máme na co těšit.

Vstupní bonus u 22Bet

Luboš Řepa

Luboš Řepa

201 článků

Luboš Řepa

0x komentářů

  0x

Formule 1: Velká cena Abú Dhabí 2022

Šampion Formule 1 pro letošní ročník je již sice korunovaný, přesto se závěr sezony nese v duchu napětí a kontroverze. Poslední Velká cena Brazílie skončila prvním sezónním triumfem jezdců stáje Mercedes. Na prvním místě dojel Russell, za ním pak Hamilton. Daleko více se však opět řešil Red Bull. Tentokrát však nikoli v pozitivním slova smyslu. Max Verstappen, již jistý šampion, odmítl ke konci závodu pustit před sebe týmového kolegu Sergio Péreze, který stále bojuje o druhou pozici v celkovém pořadí, a to i přesto, co všechno mexický pilot udělal pro svého kolegu nejen v letošní sezoně ale především v té loňské. V posledním závodě v Abú Dhabí se tedy máme na co těšit.

Vstupní bonus u 22Bet


Závod Formule 1: VC Abú Dhabí

Okruh Yas Marina, jak se trati v Abú Dhabí říká, si spousta fanoušků vybaví především s kontroverzním rozuzlením loňské sezony. Právě zde si dojel Max Verstappen pro první titul mistra světa, který dokázal v letošním roce obhájit. Yas Marina je lehce přes pět kilometrů dlouhý a na jezdce čeká během nedělního závodu osmapadesát kol. Drobné úpravy, které měly zajistit ještě větší bezpečnost pilotů před ročníkem 2021, znamenaly, že nejrychlejší kolo se zde počítá právě až od loňska. Tehdy zajel nejrychlejší čas Max Verstappen s hodnotou 1:26.103. Velká cena Abú Dhabí, v jednom z nejbohatších regionů na světě, se pravidelně koná teprve od roku 2009. Od té doby zde šestkrát vyhrál Lewis Hamilton, třikrát pak Sebastian Vettel a dvě vítězství si připsal Max Verstappen. První a druhý sektor trati lze považovat za v podstatě rovinatý. Během dvou třetin tratě jezdci absolvují pouze osm zatáček, přičemž stejný počet na ně čeká v posledním sektoru, který je technicky nejnáročnější. Specifikem závodu na Yas Marina je také to, že závodníci začínají za denního světla, do cíle již však dorazí za tmy pod umělým osvětlením.

Program VC Abú Dhabí:

  • 18. 11., 11:00 – první trénink
  • 18. 11., 14:00 – druhý trénink
  • 19. 11., 11:30 – třetí trénink
  • 19. 11., 14:50 – kvalifikace
  • 20. 11., 14:00 – hlavní závod

Na co vsadit?

  • Při tipování vítěze na okruhu Yas Marina je třeba brát v potaz především to, co se dělo v minulém závodě. V něm Max Verstappen sobecky nepřenechal svou pozici kolegovi, což by se dalo vykládat i tak, že má stále velkou motivaci dojíždět na předních příčkách i v sezoně, kterou již vyhrál. Právě od tohoto faktu se odrážím, když si troufám tvrdit, že by Verstappen mohl ukořistit další vítězství v závodu i v Abú Dhabí. Stále totiž platí vše, co bylo řečeno již dříve, tedy technologická převahu Red Bullu je znatelná a Verstappen má, i přes nevydařený poslední víkend, stále velkou formu a evidentně i chuť vítězit. Pokud do hry nevstoupí nepředvídatelné okolnosti v podobě technické závady, je nizozemský pilot opět největším favoritem závodu.
  • Byť je velmi snadné dosadit po minulém víkendu Sergio Péreze do pozice oběti, zároveň to může být bráno jako takové osvobození mexického jezdce. Ten již nyní ví, na čem je, a že na pomoc Verstappena spoléhat nemůže. Zároveň je evidentní, že on sám již neztratí jedinou vteřinu pomocí svému týmovému kolegovi. To by se mohlo v boji o druhé místo v celkovém pořadí hodit, jelikož je Mexičan na stejné bodové úrovni jako jeho sok z Ferrari Charles Leclerc. Pérez má však k dispozici lepší monopost a zároveň lépe fungující tým. Sázku na jeho umístění do třetího místa vnímám jako velmi hodnotnou.

Kalendář Formule 1 2022

       
   DATUM  VELKÁ CENA  
   20. března 2022  Velká cena Bahrajnu (Sakhir)  
   27. března 2022  Velká cena Saúdké Arábie (Jeddah)  
   9. dubna 2022  Velká cena Austrálie (Melbourne)  
   24. dubna 2022  Velká cena Emilia Romagna (Imola)  
   8. května 2022  Velká cena Miami (Miami)  
   22. května 2022  Velká cena Španělska (Barcelona)  
   29. května 2022  Velká cena Monaka (Monte Carlo)  
   12. června 2022  Velká cena Ázerbájdžánu (Baku)  
   19. června 2022  Velká cena Kanady (Montreal)  
   3. července 2022  Velká cena Velké Británie (Silverstone)  
   10. července 2022  Velká cena Rakouska (Spielberg)  
   24. července 2022  Velká cena Francie (Le Castellet)  
   31. července 2022  Velká cena Maďarska (Hungaroring)  
   28. srpna 2022  Velká cena Belgie (Spa-Francorchamps)  
   4. září 2022  Velká cena Nizozemska (Zandvoort)  
   11. září 2022  Velká cena Itálie (Monza)  
   25. září 2022  Velká cena Ruska (Soči) zrušeno  
   2. října 2022  Velká cena Singapuru (Marina Bay)  
   9. října 2022  Velká cena Japonska (Suzuka)  
   23. října 2022  Velká cena USA (Austin)  
   30. října 2022  Velká cena Mexika (Mexico City)  
   13. listopadu 2022  Velká cena Brazílie (Sao Paulo)  
   20. listopadu 2022  Velká cena Abú Dhabí (Abú Dhabí)  
       

 

Oficiální kanály Formule 1

Nejlepší a nejrychlejší kanály, na nichž můžete sledovat aktuální informace, výsledky či celkové pořadí MS jezdců či poháru konstruktérů, jsou ty oficiální, a to včetně sociálních sítí, kde se to skvělými momentkami ze závodů jen hemží. Najdete na nich úplně vše, stačí se nimi jenom chvíli proklikávat a hledat.

Formule 1 v televizi

V případě, že si nejraději vychutnáváte formulové závody přímo na obrazovkách televize, nezbývá vám nic jiného než si zaplatit za sportovní kanály Sport 1 a Sport 2, které vlastní vysílací práva na F1 již delší dobu. Zatímco na Sport 1 naladíte přenosy z tréninků a kvalifikací, „dvojka“ vysílá samotný závod, který bývá doprovázen i odborným studiem.

Veškeré potřebné informace, o tom, jak sportovní kanály Sport 1 a Sport 2 naladit, zjistíte v našem přehledu sportovních kanálů.

Formule 1 online (v sázkových kancelářích)

Zatím to není pravidlem, ovšem některé podniky formule 1 najdete ke sledování zdarma díky live streamům sázkových kanceláří. Pro sázkaře je rovněž důležité vědět, že na formule 1 si lze vsadit v podstatě u všech našich partnerských sázkových kanceláří, a to i live.

Vstupní bonus u Mostbet

Formule 1 live stream

Kromě sportovních kanálů Sport 1 a Sport 2 lze zvolit i jiné možnosti sledování formulí. Celý seriál můžete sledovat např. na oficiálních webových stránkách díky online televizi F1 TV. Při registraci máte na výběr ze dvou možností vysílání. Buď můžete zvolit TV Access za 26,99 € ročně, popř. 2,99 € měsíčně (k dispozici pouze záznamy závodů F1, F2 a F3) nebo TV Pro za 49,99 € ročně, popř. 5,99 € měsíčně (k dispozici živé přenosy F1, F2, F3). Díky F1 TV můžete sledovat závody z jedinečných pohledů kamer umístěných přímo v kokpitu a další nevšední záběry. K dispozici vám budou také podrobné statistiky a archivní závody. Milovníky formulí potěší i seriály F2 a F3.

Další možností sledování formulí nabízí služby Amazon Prime, Hulu či Youtube.

Alternativou k placeným přenosům či občasným streamům sázkových kanceláří jsou různé weby, na nichž můžete najít přímý přenos závodu. Jejich nevýhodou ovšem je, že se musíte proklikat spoustou reklam a hrozí vám riziko nějakého viru. Zajímavou alternativou může být volně dostupná polská online televize TVP Sport.

Veškeré informace o sledování formulí najdete na stránce Formule 1 online.