Formule 1: Velká cena Rakouska 2022

Dramatická Velká cena Velké Británie skončila prvním vítězství španělského pilota Carlose Sainze ve Formuli 1. Jezdci favorizovaného Red Bullu skončili na druhém a sedmém místě, což rakouskou stáj jistě nepotěšilo.  Možnost na reparát se jim nabízí již tento víkend, kdy se jede Velká cena Rakouska, kde jsou piloti domácí stáje tradičně velmi silní. Do hry však bude chtít vstoupit také Ferrari, které vyhrálo poslední závod a zdá se, že problémy s technikou, které je trápily před pár týdny, se jim podařilo úspěšně vyřešit. Zapomínat pak nesmíme ani na Mercedes, zvláště pak Lewise Hamiltona, který potvrdil stoupající formu na domácím okruhu v Silverstone, kde dojel na třetím místě.

Vstupní bonus u 22Bet

Luboš Řepa

Luboš Řepa

201 článků

Luboš Řepa

0x komentářů

  0x

Formule 1: Velká cena Rakouska 2022

Dramatická Velká cena Velké Británie skončila prvním vítězství španělského pilota Carlose Sainze ve Formuli 1. Jezdci favorizovaného Red Bullu skončili na druhém a sedmém místě, což rakouskou stáj jistě nepotěšilo.  Možnost na reparát se jim nabízí již tento víkend, kdy se jede Velká cena Rakouska, kde jsou piloti domácí stáje tradičně velmi silní. Do hry však bude chtít vstoupit také Ferrari, které vyhrálo poslední závod a zdá se, že problémy s technikou, které je trápily před pár týdny, se jim podařilo úspěšně vyřešit. Zapomínat pak nesmíme ani na Mercedes, zvláště pak Lewise Hamiltona, který potvrdil stoupající formu na domácím okruhu v Silverstone, kde dojel na třetím místě.

Vstupní bonus u 22Bet


Závod Formule 1: VC Rakouska

Minulý ročník Formule 1 byl velmi ovlivněn řáděním koronaviru. Právě kvůli opatřením proti jeho šíření se v kalendáři F1 objevila trať v rakouském Spielbergu hned dvakrát. A pokaždé zde dominoval nizozemský obhájce titulu Max Verstappen. Red Bull Ring má velmi zajímavou historii. První ročník se zde jel již v roce 1970, tehdy ještě na oblíbeném Österreichringu. Od roku 1988 do roku 1996 však nebyl okruh v kalendáři F1 k vidění. Po jeho prvním návratu se na nově pojmenované trati, nesoucí název A1 Ring, jelo pouze sedm závodů, než přišla na řadu další, tentokrát již deset let trvající, pauza. K dalšímu návratu došlo v roce 2014, kdy okruh již nesl dnešní název Red Bull Ring a v kalendáři F1 se od té doby objevuje pravidelně každý rok. Okruh je necelé čtyři a půl kilometrů dlouhý a řadí se k těm nejrychlejším v sezoně. Svědčí o tom i rekord traťě, který drží Španěl Carlos Sainz a má hodnotu 1:05,619. Během závodů Formule 1 jej pak jezdci obkrouží hned jednasedmdesátkrát. Rekordmanem co do počtu vítězství na zdejší trati je již zmiňovaný Max Verstappen, který se vyhrál v letech 2018, 2019 a dvakrát v roce 2021. Není bez zajímavosti, že od roku 2014, kdy se na okruhu Red Bull Ring opět představují monoposty Formule 1, zde kralovali pouze jezdci stájí Mercedes nebo Red Bull. 

Program VC Rakouska:

  • 8. 7., 13:30 – první trénink
  • 8. 7., 17:00 – kvalifikace
  • 9. 7., 12:30 – druhý trénink
  • 9. 7., 16:30 – sprint
  • 10. 7., 15:00 – hlavní závod

Na co vsadit?

  • Na pozici největšího favorita opět nelze zvolit nikoho jiného než obhájce šampionátu Maxe Verstappena. Nic na tom nemění ani jeho sedmá příčka z poslední Velké ceny Velké Británie. Závod byl poznamenaný několika nehodami a právě jedna z nich zapříčinila, že do té doby na prvním místě jedoucí Verstappen ztratil u svého monopostu přítlak a propadl se startovním polem. Pokud bychom však brali čiště kvalitu vozu a jezdce, nemá Verstappen ve startovním poli momentálně konkurenci, odpovídá tomu i jeho jednoznačné vedení v průběžném pořadí šampionátu. Na trati v Rakousku navíc bude opět velmi silný, jelikož jde o jeho oblíbenou trať. Již z posledních let víme, že se o n i jeho tým dokáží vypořádat s tlakem, který doprovází domácí závod, což je další věc, která hraje nizozemskému pilotovi do karet. Ačkoli kurz na jeho vítězství v závodě není nikterak vysoký, svou hodnotu rozhodně stále má.
  • Stoupající formu potvrdil na posledním závodě ve Velké Británii také domácí Lewis Hamilton. I on již dokázal v Rakousku vyhrát a zdejší trať velmi dobře zná. Dobrým znamením je také fakt, že se Mercedes po děsivém začátku sezony již pomalu může měřit s těmi nejlepšími. Byť Mercedesy nepatří mezi nejrychlejší vozy pro kvalifikaci, v hlavním závodě dokáží soupeřům velmi dobře konkurovat. Trať v Rakousku je rovinatá se spoustou příležitostí k předjetí, takže role kvalifikace zde nehraje takovou roli, jako například u městských okruhů. I to je důvod, proč věřím Britovi a sázce na jeho umístění do třetího místa.

Kalendář Formule 1 2022

       
   DATUM  VELKÁ CENA  
   20. března 2022  Velká cena Bahrajnu (Sakhir)  
   27. března 2022  Velká cena Saúdké Arábie (Jeddah)  
   9. dubna 2022  Velká cena Austrálie (Melbourne)  
   24. dubna 2022  Velká cena Emilia Romagna (Imola)  
   8. května 2022  Velká cena Miami (Miami)  
   22. května 2022  Velká cena Španělska (Barcelona)  
   29. května 2022  Velká cena Monaka (Monte Carlo)  
   12. června 2022  Velká cena Ázerbájdžánu (Baku)  
   19. června 2022  Velká cena Kanady (Montreal)  
   3. července 2022  Velká cena Velké Británie (Silverstone)  
   10. července 2022  Velká cena Rakouska (Spielberg)  
   24. července 2022  Velká cena Francie (Le Castellet)  
   31. července 2022  Velká cena Maďarska (Hungaroring)  
   28. srpna 2022  Velká cena Belgie (Spa-Francorchamps)  
   4. září 2022  Velká cena Nizozemska (Zandvoort)  
   11. září 2022  Velká cena Itálie (Monza)  
   25. září 2022  Velká cena Ruska (Soči) zrušeno  
   2. října 2022  Velká cena Singapuru (Marina Bay)  
   9. října 2022  Velká cena Japonska (Suzuka)  
   23. října 2022  Velká cena USA (Austin)  
   30. října 2022  Velká cena Mexika (Mexico City)  
   13. listopadu 2022  Velká cena Brazílie (Sao Paulo)  
   20. listopadu 2022  Velká cena Abú Dhabí (Abú Dhabí)  
       

 

Oficiální kanály Formule 1

Nejlepší a nejrychlejší kanály, na nichž můžete sledovat aktuální informace, výsledky či celkové pořadí MS jezdců či poháru konstruktérů, jsou ty oficiální, a to včetně sociálních sítí, kde se to skvělými momentkami ze závodů jen hemží. Najdete na nich úplně vše, stačí se nimi jenom chvíli proklikávat a hledat.

Formule 1 v televizi

V případě, že si nejraději vychutnáváte formulové závody přímo na obrazovkách televize, nezbývá vám nic jiného než si zaplatit za sportovní kanály Sport 1 a Sport 2, které vlastní vysílací práva na F1 již delší dobu. Zatímco na Sport 1 naladíte přenosy z tréninků a kvalifikací, „dvojka“ vysílá samotný závod, který bývá doprovázen i odborným studiem.

Veškeré potřebné informace, o tom, jak sportovní kanály Sport 1 a Sport 2 naladit, zjistíte v našem přehledu sportovních kanálů.

Formule 1 online (v sázkových kancelářích)

Zatím to není pravidlem, ovšem některé podniky formule 1 najdete ke sledování zdarma díky live streamům sázkových kanceláří. Pro sázkaře je rovněž důležité vědět, že na formule 1 si lze vsadit v podstatě u všech našich partnerských sázkových kanceláří, a to i live.

Vstupní bonus u Mostbet

Formule 1 live stream

Kromě sportovních kanálů Sport 1 a Sport 2 lze zvolit i jiné možnosti sledování formulí. Celý seriál můžete sledovat např. na oficiálních webových stránkách díky online televizi F1 TV. Při registraci máte na výběr ze dvou možností vysílání. Buď můžete zvolit TV Access za 26,99 € ročně, popř. 2,99 € měsíčně (k dispozici pouze záznamy závodů F1, F2 a F3) nebo TV Pro za 49,99 € ročně, popř. 5,99 € měsíčně (k dispozici živé přenosy F1, F2, F3). Díky F1 TV můžete sledovat závody z jedinečných pohledů kamer umístěných přímo v kokpitu a další nevšední záběry. K dispozici vám budou také podrobné statistiky a archivní závody. Milovníky formulí potěší i seriály F2 a F3.

Další možností sledování formulí nabízí služby Amazon Prime, Hulu či Youtube.

Alternativou k placeným přenosům či občasným streamům sázkových kanceláří jsou různé weby, na nichž můžete najít přímý přenos závodu. Jejich nevýhodou ovšem je, že se musíte proklikat spoustou reklam a hrozí vám riziko nějakého viru. Zajímavou alternativou může být volně dostupná polská online televize TVP Sport.

Veškeré informace o sledování formulí najdete na stránce Formule 1 online.