10 min čtení

Formule 1: Velká cena Nizozemska 2022Luboš Řepa

Luboš Řepa

100+ článků

Články autora


Likujte, komentujte článek...

17x komentářů

  132x

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

94 %

MostBet

Užijte si vysoké kurzy🔥a uvítací bonus do výše 8 000 Kč 🎁

Přejít na web

Letní pauza je za námi a náročný program závodů Formule 1 pokračuje. Po divoké Velké ceně Belgie se již tento týden jede další závod, tentokrář v Nizozemsku. Na domácí trati bude chtít potvrdit svoji letošní dominanci Max Verstappen a definitivně zlomit odpor jeho soupeřů v boji o celkové vítězství. Budou mu na domácí trati dělat potíže jezdci Ferrari, kteří se v posledních týdnech trápí a hromadí jednu chybu za druhou ? A co stále se zlepšující Mercedes, kterému sice nevyšel předešlý závod, ale v posledních měsících jde jeho forma nahoru. Budou to piloti právě této stáje, kteří Verstappenovi a celému Red Bullu nejvíce zatopí ?

Vstupní bonus u 22Bet

Závod Formule 1: VC Nizozemska

Již tento týden se pojede specifická Velká cena Nizozemska. Její zvláštnost lze spatřit především v tom, že se teprve v minulém roce vrátila zpět do kalendáře Formule 1 po dlouhých šestatřiceti letech. A hned ve svém premiérovém domácím závodě si dojel pro vítězství Max Verstappen před Lewisem Hamiltonem. Pro některé jezdce to tak bude letos poprvé, co se ve startovním poli F1 postaví na start Velké ceny Nizozemska. Trať v Zandvoortu je dlouhá je lehce přes čtyři kilometry dlouhá a piloti ji během nedělního závodu obkrouží hned dvaasedmdesátkrát. Nizozemský okruh byl sestaven již krátce po skončení druhé světové války a karavana F1 zde poprvé zakotvila v roce 1952. Poté, s výjimkou čtyř ročníků, byla trať v Zandvoortu pravidelnou zastávkou závodního pole až do roku 1985. Následovala dlouhá pauza, jenž skončila právě minulý rok. Je samozřejmé, že behěm takto dlouhé pauzy prošel okruh mnoha změnami, ale její svižný profil zůstal neměnný. Rekord tratě drží Lewis Hamilton, který zde loni zajel čas 1:11.097. Vzhledem k dlouhé absenci Velké ceny Nizozemska v kalendáři F1 je pohled do historické tabulky tohoto okruhu značně nesměrodatný pro současnou dobu. Rekord v počtu vítězství drží Jim Clark, který zde šedesátých letech vyhrál čyřikrát.

Program VC Nizozemska:

  • 2. 9., 12:30 – první trénink
  • 2. 9., 16:00 – druhý trénink
  • 3. 9., 12:00 – třetí trénink
  • 3. 9., 15:00 – kvalifikace
  • 4. 9., 15:00 – hlavní závod

Na co vsadit?

  • Po skončení letní přestávky byli fanoušci jistě zvědaví, jak téměř měsíční období volna změní rozložení sil na startovním roštu. Minulý závod ukázal, že téměř vůbec. Dominantní postavení si stále drží Max Verstappen, který i přesto, že měnil před hlavním závodem ve Spa motor a startoval až ze čtrnácté pozice, dokázal své konkurenty předjet a dojet si pro vítězství. Na domácí trati ho již žádné výměny komponentů, které by jej srazily ve startovním poli níže, nečekají a bude to právě on, kdo bude opět největším favoritem. Do karet mu hraje také to, že v loňském roce zde dokázal vyhrát, ačkoliv on a jeho tým neměl tak dominantní postavení ve startovním poli jako letos. Byť s nižším kurzem stále považuji sázku na vítězství v závodě Maxe Verstappena za hodnotnou sázku s vysokou pravděpodobností úspěchu.
  • Zmatky u Ferrari pokračují i po skončení letní pauzy. Špatné rozhodnutí vedení týmů připravilo v belgickém závodě o pátou příčku Charlese Leclerca, který se tak stále trápí. Ačkoli by to mohlo znít jako alibismus, velká spousta chyb, která Monačana stála body, jde spíše za samotným týmem než přímo za ním. I on ve Spa měnil motor a startoval z hloubi startovního pole, ale bylo evidentní, že rychlost jeho monopost neztratil. Pokud se italská stáj vyvaruje dalších zakolísání, mohl by Leclerc opět útočit na nejvyšší příčky, jelikož kvalitou na to rozhodně má. U Velké ceny Nizozemska se bude zatím držet raději při zemi a bude preferovat umístění do třetího místa se stále zajímavým kurzem.

Kalendář Formule 1 2022

       
   DATUM  VELKÁ CENA  
   20. března 2022  Velká cena Bahrajnu (Sakhir)  
   27. března 2022  Velká cena Saúdké Arábie (Jeddah)  
   9. dubna 2022  Velká cena Austrálie (Melbourne)  
   24. dubna 2022  Velká cena Emilia Romagna (Imola)  
   8. května 2022  Velká cena Miami (Miami)  
   22. května 2022  Velká cena Španělska (Barcelona)  
   29. května 2022  Velká cena Monaka (Monte Carlo)  
   12. června 2022  Velká cena Ázerbájdžánu (Baku)  
   19. června 2022  Velká cena Kanady (Montreal)  
   3. července 2022  Velká cena Velké Británie (Silverstone)  
   10. července 2022  Velká cena Rakouska (Spielberg)  
   24. července 2022  Velká cena Francie (Le Castellet)  
   31. července 2022  Velká cena Maďarska (Hungaroring)  
   28. srpna 2022  Velká cena Belgie (Spa-Francorchamps)  
   4. září 2022  Velká cena Nizozemska (Zandvoort)  
   11. září 2022  Velká cena Itálie (Monza)  
   25. září 2022  Velká cena Ruska (Soči) zrušeno  
   2. října 2022  Velká cena Singapuru (Marina Bay)  
   9. října 2022  Velká cena Japonska (Suzuka)  
   23. října 2022  Velká cena USA (Austin)  
   30. října 2022  Velká cena Mexika (Mexico City)  
   13. listopadu 2022  Velká cena Brazílie (Sao Paulo)  
   20. listopadu 2022  Velká cena Abú Dhabí (Abú Dhabí)  
       

 

Oficiální kanály Formule 1

Nejlepší a nejrychlejší kanály, na nichž můžete sledovat aktuální informace, výsledky či celkové pořadí MS jezdců či poháru konstruktérů, jsou ty oficiální, a to včetně sociálních sítí, kde se to skvělými momentkami ze závodů jen hemží. Najdete na nich úplně vše, stačí se nimi jenom chvíli proklikávat a hledat.

Formule 1 v televizi

V případě, že si nejraději vychutnáváte formulové závody přímo na obrazovkách televize, nezbývá vám nic jiného než si zaplatit za sportovní kanály Sport 1 a Sport 2, které vlastní vysílací práva na F1 již delší dobu. Zatímco na Sport 1 naladíte přenosy z tréninků a kvalifikací, „dvojka“ vysílá samotný závod, který bývá doprovázen i odborným studiem.

Veškeré potřebné informace, o tom, jak sportovní kanály Sport 1 a Sport 2 naladit, zjistíte v našem přehledu sportovních kanálů.

Formule 1 online (v sázkových kancelářích)

Zatím to není pravidlem, ovšem některé podniky formule 1 najdete ke sledování zdarma díky live streamům sázkových kanceláří. Pro sázkaře je rovněž důležité vědět, že na formule 1 si lze vsadit v podstatě u všech našich partnerských sázkových kanceláří, a to i live.

Vstupní bonus u Mostbet

Formule 1 live stream

Kromě sportovních kanálů Sport 1 a Sport 2 lze zvolit i jiné možnosti sledování formulí. Celý seriál můžete sledovat např. na oficiálních webových stránkách díky online televizi F1 TV. Při registraci máte na výběr ze dvou možností vysílání. Buď můžete zvolit TV Access za 26,99 € ročně, popř. 2,99 € měsíčně (k dispozici pouze záznamy závodů F1, F2 a F3) nebo TV Pro za 49,99 € ročně, popř. 5,99 € měsíčně (k dispozici živé přenosy F1, F2, F3). Díky F1 TV můžete sledovat závody z jedinečných pohledů kamer umístěných přímo v kokpitu a další nevšední záběry. K dispozici vám budou také podrobné statistiky a archivní závody. Milovníky formulí potěší i seriály F2 a F3.

Další možností sledování formulí nabízí služby Amazon Prime, Hulu či Youtube.

Alternativou k placeným přenosům či občasným streamům sázkových kanceláří jsou různé weby, na nichž můžete najít přímý přenos závodu. Jejich nevýhodou ovšem je, že se musíte proklikat spoustou reklam a hrozí vám riziko nějakého viru. Zajímavou alternativou může být volně dostupná polská online televize TVP Sport.

Veškeré informace o sledování formulí najdete na stránce Formule 1 online.