9 min čtení

Formule 1: Velká cena Miami 2022Luboš Řepa

Autor
Luboš Řepa

čas 04. 05. 2022Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

92 %

22Bet

22Bet sázková kancelář | 3 000 Kč bonus ❤️ pro nové sázkaře

Přejít na web

Pátý díl seriálu Formule 1 bude poprvé v historii hostit okruh v Miami. Největší favorité se však ani na nové trati nemění a dá se předpokládat. že opět uvidíme boj mezi týmy Ferrari a Red Bull. Pozornost si budou, možná trochu netradičně, žádat také páteční a sobotní tréninky. Jelikož je okruh v Miami v kalendáři Formule 1 nový, jezdci a týmy budou právě při trénincích poprvé poznávat toto zatím nezmapované území. Kvůli časovému posunu se evropský fanoušek může těšit na večerní víkendový program.

 • Datum a místo: 8. května 2022, Miami
 • Největší favorité: Charles Leclerc , Max Verstappen , Carlos Sainz  
 • Sázkové kanceláře: Po celém světě jsou Formule 1 velmi populární, kurzy na závody najdete ve všech sázkových kancelářích
 • Oficiální webové stránky VC Miami: https://f1miamigp.com/  Vstupní bonus u 22Bet

Závod Formule 1: VC Miami

Jelikož se jedná o nový okruh v seriálu, jezdci ani týmy nemohou využít své poznatky z minulých let. Na první pohled se okruh, který stojí poblíž Hard Rock Stadium, jeví jako rovinatý se spoustou možností k předjetí. Kromě cílové rovinky se na okruhu nachází minimálně další tři pasáže, kde budou moci závodníci využít maximální rychlosti svého monopostu. Necelých pět a půl kilometrů dlouhý okruh projedou piloti hned sedmapadesátkrát s očekávanou průměrnou rychlostí přes 220 km/h. Specifikem trati je také fakt, že okruh byl postaven speciálně jen na závodní víkend F1. A vídat tento okruh v kalendáří Formule 1 budeme i následujících minimálně deset let, právě na takou dobu je totiž uzavřena smlouva. Velká cena Miami se měla jet již v roce 2021, tehdy však vedení F1 dalo přednost závodu v Saúdské Arábii. Kromě letošního nového závodu v Miami se fanoušci mohou těšit na další nový okruh na americkém území hned v příštím roce. To bude do kalendáře přidán závod v Las Vegas. Letos se piloti do USA ještě jednou podívají v říjnu, kdy je na programu Velká cena v texaském Austinu.

Program VC Miami:

 • 6. 5., 20:30 – první trénink
 • 6. 5., 23:30 – druhý trénink
 • 7. 5., 19:00 – třetí trénink
 • 7. 5., 22:00 – kvalifikace
 • 8. 5., 21:30 – hlavní závod

Na co vsadit?

 • Poslední Velká cena v Itálii naznačila, že by se snad podařilo Red Bullu vyřešit problém se spolehlivostí jejich monopostu. Pokud tomu tak skutečně je, i na rovinaté trati v Miami bude favoritem úřadující šampion Max Verstappen. Ačkoli jeho monopost zatím zaostává za tím týmu Ferrari v technických pasážích, na okruhu v Miami se očekává průměrná rychlost na kolo hodně přes 200 km/h, což hraje do karet právě nizozemskému pilotovi. Ten má navíc motivaci v podobě snížení ztraty na čelo celkového pořadí, kterému stále vládne Charles Leclerc. Ačkoli je okruh v Miami nový, jeho profil by měl vyhovovat Red Bullu a očekávám, že pokud do závodu nepromluví technické potížě měl by si Verstappen dojet pro vítězství.
 • Kdo by to byl před sezonou řekl, že si po čtyřech prvních závodech povede v celkovém pořadí lépe týmová dvojka Mercedesu George Russell. Ten zatím s vozem, který rozhodně není na úrovni těch nejlepších, podává konstantní výkony. Ty od něj očekávám i tento víkend. V případě neúspěchu v kvalifikaci je navíc na okruhu v Miami dostatek prostoru k vylepšení pozice během závodu. Umístění do pátého místa pro Geroge Russella vidím jako velice reálné s hodnotnou výší kurzu.

Kalendář Formule 1 2022

       
   DATUM  VELKÁ CENA  
   20. března 2022  Velká cena Bahrajnu (Sakhir)  
   27. března 2022  Velká cena Saúdké Arábie (Jeddah)  
   9. dubna 2022  Velká cena Austrálie (Melbourne)  
   24. dubna 2022  Velká cena Emilia Romagna (Imola)  
   8. května 2022  Velká cena Miami (Miami)  
   22. května 2022  Velká cena Španělska (Barcelona)  
   29. května 2022  Velká cena Monaka (Monte Carlo)  
   12. června 2022  Velká cena Ázerbájdžánu (Baku)  
   19. června 2022  Velká cena Kanady (Montreal)  
   3. července 2022  Velká cena Velké Británie (Silverstone)  
   10. července 2022  Velká cena Rakouska (Spielberg)  
   24. července 2022  Velká cena Francie (Le Castellet)  
   31. července 2022  Velká cena Maďarska (Hungaroring)  
   28. srpna 2022  Velká cena Belgie (Spa-Francorchamps)  
   4. září 2022  Velká cena Nizozemska (Zandvoort)  
   11. září 2022  Velká cena Itálie (Monza)  
   25. září 2022  Velká cena Ruska (Soči) zrušeno  
   2. října 2022  Velká cena Singapuru (Marina Bay)  
   9. října 2022  Velká cena Japonska (Suzuka)  
   23. října 2022  Velká cena USA (Austin)  
   30. října 2022  Velká cena Mexika (Mexico City)  
   13. listopadu 2022  Velká cena Brazílie (Sao Paulo)  
   20. listopadu 2022  Velká cena Abú Dhabí (Abú Dhabí)  
       

 

Oficiální kanály Formule 1

Nejlepší a nejrychlejší kanály, na nichž můžete sledovat aktuální informace, výsledky či celkové pořadí MS jezdců či poháru konstruktérů, jsou ty oficiální, a to včetně sociálních sítí, kde se to skvělými momentkami ze závodů jen hemží. Najdete na nich úplně vše, stačí se nimi jenom chvíli proklikávat a hledat.

Formule 1 v televizi

V případě, že si nejraději vychutnáváte formulové závody přímo na obrazovkách televize, nezbývá vám nic jiného než si zaplatit za sportovní kanály Sport 1 a Sport 2, které vlastní vysílací práva na F1 již delší dobu. Zatímco na Sport 1 naladíte přenosy z tréninků a kvalifikací, „dvojka“ vysílá samotný závod, který bývá doprovázen i odborným studiem.

Veškeré potřebné informace, o tom, jak sportovní kanály Sport 1 a Sport 2 naladit, zjistíte v našem přehledu sportovních kanálů.

Formule 1 online (v sázkových kancelářích)

Zatím to není pravidlem, ovšem některé podniky formule 1 najdete ke sledování zdarma díky live streamům sázkových kanceláří. Pro sázkaře je rovněž důležité vědět, že na formule 1 si lze vsadit v podstatě u všech našich partnerských sázkových kanceláří, a to i live.

Vstupní bonus u Mostbet

Formule 1 live stream

Kromě sportovních kanálů Sport 1 a Sport 2 lze zvolit i jiné možnosti sledování formulí. Celý seriál můžete sledovat např. na oficiálních webových stránkách díky online televizi F1 TV. Při registraci máte na výběr ze dvou možností vysílání. Buď můžete zvolit TV Access za 26,99 € ročně, popř. 2,99 € měsíčně (k dispozici pouze záznamy závodů F1, F2 a F3) nebo TV Pro za 49,99 € ročně, popř. 5,99 € měsíčně (k dispozici živé přenosy F1, F2, F3). Díky F1 TV můžete sledovat závody z jedinečných pohledů kamer umístěných přímo v kokpitu a další nevšední záběry. K dispozici vám budou také podrobné statistiky a archivní závody. Milovníky formulí potěší i seriály F2 a F3.

Další možností sledování formulí nabízí služby Amazon Prime, Hulu či Youtube.

Alternativou k placeným přenosům či občasným streamům sázkových kanceláří jsou různé weby, na nichž můžete najít přímý přenos závodu. Jejich nevýhodou ovšem je, že se musíte proklikat spoustou reklam a hrozí vám riziko nějakého viru. Zajímavou alternativou může být volně dostupná polská online televize TVP Sport.

Veškeré informace o sledování formulí najdete na stránce Formule 1 online.