32 min čtení

Evropská liga 2020/21: informace, program, výsledky, tabulka.



Autor
lpribyl7

čas 18. 03. 2021



90 %

Chance

Chance ✅ sázková kancelář | 2 000 Kč bonus 💰 pro nové sázkaře + 200 Kč na ruku

Přejít na web

80 %

iviCasino Sport

iviCasino Sport ✅ sázková kancelář | 50 € bonus + 10 Risk Free Bet 💰 pro nové sázkaře

Přejít na web

Aktuální informace z Evropské ligy UEFA 2020/21 uvnitř článku. Překvapivým vítězem Evropské ligy se stal španělský Villareal, který po dramatickém penaltovém rozstřelu zdolal Manchester United. Slávistická jízda skončila až ve čtvrtfinále na Arsenalu. Arsenal byl v prvním utkání sice lepším týmem, nicméně díky Holešově gólů z nastavení si Slavia přivezla z Ostrovů příznivý výsledek do odvety 1:1. V odvětě však "kanonýři" neponechali nic náhodě a během první půle rozhodli o svém postupu. Domácí odvetu sice "sešívaní" nezvládli a po výsledku 0:4 v Evropské lize končí, jejich jízda však bude hodnocena velmi kladně.

  • Datum konání soutěže: 18. srpna 2020 - 26. května 2021
  • Počet účastníků: 48 týmů v hlavní fázi soutěže
  • Největší favorité: Arsenal, Tottenham, AC Milán
  • Sázkové příležitosti: celkový vítěz, vítěz skupiny, speciály ke každému kolu + ke každému zápasu bude velké množství rozličných druhů sázek
  • Sázkové kanceláře: na Evropskou ligu si vsadíte u všech našich sázkových kanceláří

 

Play off Evropské ligy 2020/2021

Finále

26. 5., 21:00 Stadion Miejski, Villareal - Manchester United 2:1 po penaltách

 

Semifinále

DVOJICE 1. ZÁPAS 2. ZÁPAS
Villareal CF - Arsenal FC
2:1 0:0
Manchester Utd. - AS Řím 6:2 2:3
     

 

Čtvrtfinále

DVOJICE 1. ZÁPAS 2. ZÁPAS
Granada CF - Manchester Utd. 0:2 0:2
Arsenal FC - Slavia Praha 1:1 4:0
Ajax - AS Řím 1:2 1:1
Dinamo Záhřeb - Villareal CF 0:1 1:2
     

 

Osmifinále

DVOJICE 1. ZÁPAS 2. ZÁPAS
Ajax - BSC Young Boys 3:0 2:0
Dyn. Kyjev - Villareal CF 0:2 0:2
AS Řím - Šachtar 3:0 2:1
Olympiakos - Arsenal FC 1:3 1:0
Tottenham Hotspur - Dinamo Záhřeb 2:0 0:3 po pr.
Manchester Utd. - AC Milán 1:1 1:0
Slavia Praha - Rangers FC 1:1 2:0
Granada CF -  Molde FK 2:0 1:2
     

 

1/16-finále

DVOJICE 1. ZÁPAS 2. ZÁPAS
Wolfsberger AC - Tottenham Hotspur 1:4 0:4
Dyn. Kyjev - Club Bruggy 1:1 1:0
Real Sociedad - Manchester Utd. 0:4 0:0
SL Benfica - Arsenal FC 1:1 2:3
FK Crvena Zvezda - AC Milán 2:2 1:1
Royal Antverpy FC - Rangers FC 3:4 2:5
Slavia Praha - Leicester City 0:0 2:0
RB Salcburk - Villareal CF 0:2 1:2
SC Braga - AS Řím 0:2 1:3
Krasnodar - Dinamo Záhřeb 2:3 0:1
BSC Young Boys - Bayer Leverkusen 4:3 2:0
Molde FK - TSG Hoffenheim 3:3 2:0
Granada CF - SSC Neapol 2:0 1:2
Maccabi Tel-Aviv - Šachtar 0:2 0:1
Lille OSC - Ajax 1:2 1:2
Olympiakos - PSV Eindhoven 4:2 1:2
     


Zápasy a tabulky Evropské ligy 2020/2021

Skupina A

22. 10., 18:55 YB Bern - AS Řím, 1:2
22. 10., 18:55 CSKA Sofia - CFR Cluj, 0:2
 
5. 11., AS Řím - CFR Cluj, 5:0
5. 11., YB Bern - CSKA Sofia, 3:0
 
3. 12., AS Řím - YB Bern, 3:1
3. 12., CFR Cluj - CSKA Sofia, 0:0 
 
29. 10., 21:00 AS Řím - CSKA Sofia, 0:0
29. 10., 21:00 CFR Cluj - YB Bern, 1:1
 
26. 11., CFR Cluj - AS Řím, 0:2
26. 11., CSKA Sofia - YB Bern, 0:1
 
10. 12., YB Bern - CFR Cluj, 2:1
10. 12., CSKA Sofia - AS Řím, 3:1
 
1. AS Řím (Ita)  13:5 13 b.
2. BSC Young Boys (Sui) 9:7 10 b.
3. CFR Cluj (Rom)  4:10 5 b.
4. CSKA Sofia (Bul) 3:7 5 b.

 

Skupina B

22. 10., 18:55 Dundalk - Molde, 1:2
22. 10., 18:55 Rapid Vídeň - Arsenal, 1:2
 
5. 11., Rapid Vídeň - Dundalk, 4:3
5. 11., Arsenal - Molde, 4:1
 
3. 12., Arsenal - Rapid Vídeň, 4:1
3. 12., Molde - Dundalk, 3:1
 
29. 10., 21:00 Arsenal - Dundalk, 3:0
29. 10., 21:00 Molde - Rapid Vídeň, 1:0
 
26. 11., Molde - Arsenal, 0:3
26. 11., Dundalk - Rapid Vídeň, 1:3
 
10. 12., Dundalk - Arsenal, 2:4
10. 12., Rapid Vídeň - Molde, 2:2
 
1. Arsenal FC (Eng) 20:5 18 b.
2. Molde FK (Nor)  9:11 10 b.
3. Rapid Vídeň (Aut)  11:13 7 b.
4. Dundalk FC (Irl) 8:19 0 b.

 

Skupina C

22. 10., 18:55 Leverkusen - Nice, 6:2
22. 10., 18:55 H. Beer Sheva - Slavia, 3:1
 
5. 11., Slavia - Nice, 3:2
5. 11., H. Beer Sheva - Leverkusen, 2:4
 
3. 12., Slavia - H. Beer Sheva, 3:0
3. 12., Nice - Leverkusen, 2:3
 
29. 10., 21:00 Slavia - Leverkusen, 1:0
29. 10., 21:00 Nice - H. Beer Sheva, 1:0
 
26. 11., Leverkusen - H. Beer Sheva, 4:1
26. 11., Nice - Slavia, 1:3
 
10. 12., Leverkusen - Slavia, 4:0
10. 12., H. Beer Sheva - Nice, 1:0
 
1. Bayer Leverkusen (Ger) 21:8 15 b.
2. Slavia Praha (Cze)  11:10 12 b.
3. Hapoel Beer Sheva (Izr)  7:13 6 b.
4. OGC Nice (Fra) 8:16 3 b.

 

Skupina D

22. 10., 18:55 St. Lutych - Rangers, 0:2
22. 10., 18:55 Lech Poznaň - Benfica, 2:4
 
5. 11., Benfica - Rangers, 3:3
5. 11., Lech Poznaň - St. Lutych, 3:1
 
3. 12., Benfica - Lech Poznaň, 4:0
3. 12., Rangers - St. Lutych, 3:2
 
29. 10., 21:00 Benfica - St. Lutych, 3:0
29. 10., 21:00 Rangers - Lech Poznaň, 1:0
 
26. 11., St. Lutych - Lech Poznaň, 2:1
26. 11., Rangers - Benfica, 2:2
 
10. 12., St. Lutych - Benfica, 2:2
10. 12., Lech Poznaň - Rangers, 0:2 
 
1. Rangers FC (Sco)  13:7 14 b.
2. SL Benfica (Por) 18:9 12 b.
3. Standard Lutych (Bel) 7:14 4 b.
4. Lech Poznaň (Pol) 6:14 3 b.

 

Skupina E

22. 10., 18:55 PSV Eindhoven - Granada, 1:2
22. 10., 18:55 PAOK Soluň - Omonia Nikósie, 1:1
 
5. 11., PAOK Soluň - PSV Eindhoven, 4:1
5. 11., Omonia Nikósie - Granada, 0:2
 
3. 12., Omonia Nikósie - PAOK Soluň, 2:1
3. 12., Granda - PSV Eindhoven, 0:1
 
29. 10., 21:00 Omonia Nikósie - PSV Eindhoven, 1:2
29. 10., 21:00 Granada - PAOK Soluň, 0:0
 
26. 11., PSV Eindhoven - PAOK Soluň, 3:2
26. 11., Granada - Omonia Nikósie, 2:1 
 
10. 12., PSV Eindhoven - Omonia Nikósie, 4:0
10. 12., PAOK Soluň - Granada, 0:0
 
1. PSV Eindhoven (Ned)   12:9 12 b.
2. Granada CF (Esp)  6:3 11 b.
3. PAOK Soluň (Gre)  8:7 6 b.
4. Omonia Nikósie (Cyp) 5:12 4 b.

 

Skupina F

22. 10., 18.55 Neapol - Alkmaar, 0:1
22. 10., 18:55 Rijeka - Real Sociedad, 0:1
 
5. 11., Rijeka - Neapol, 1:2
5. 11., Real Sociedad - Alkmaar, 1:0
 
3. 12., Alkmaar - Neapol, 1:1
3. 12., Real Sociedad - Rijeka, 2:2
 
29. 10., 21:00 Alkmaar - Rijeka, 4:1
29. 10., 21:00 Real Sociedad - Neapol, 0:1
 
26. 11., Neapol - Rijeka, 2:0
26. 11. Alkmaar - Real Sociedad, 0:0
 
10. 12., Neapol - Real Sociedad,1:1
10. 12., Rijeka - Alkmaar, 2:1
 
1. SSC Neapol (Ita)   7:4 11 b.
2. Real Sociedad (Esp) 5:4 9 b.
3. AZ Alkmaar (Ned)  7:5 8 b.
4. NK Rijeka (Cro) 6:12 4 b.

 

Skupina G

22. 10., 21:00 Braga - AEK Atény, 3:0
22. 10., 21:00 Leicester - Zarja Luhaňsk, 3:0
 
5. 11., Zarja Luhaňsk - AEK Atény, 1:4
5. 11., Leicester - Braga, 4:0
 
3. 12., AEK Atény - Braga, 2:4
3. 12., Zarja Luhaňsk - Leicester, 1:1 
 
29. 10., 18:55 AEK Atény - Leicester, 1:2
29. 10., 18:55 Zarja Luhaňsk - Braga, 1:2
 
26. 11., Braga - Leicester, 3:3
26. 11., AEK Atény - Zarja Luhaňsk, 0:3 
 
10. 12., Braga - Zarja Luhaňsk, 2:0
10. 12., Leicester - AEK Atény, 2:0
 
1. Leicester City (Eng)  14:5 13 b.
2. SC Braga (Por) 14:10 13 b.
3. Zarja Luhaňsk (Ukr)  6:11 6 b.
4. AEK Atény (Gre) 7:15 3 b.

 

Skupina H

22. 10., 21:00 Sparta - Lille, 1:4
22. 10., 21:00 Celtic - AC Milán, 1:3
 
5. 11., Celtic - Sparta, 1:4
5. 11., AC Milán - Lille, 0:3
 
3. 12., AC Milán - Celtic, 4:2
3. 12., Lille - Sparta, 2:1
 
29. 10., 18:55 AC Milán - Sparta, 3:0
29. 10., 18:55 Lille - Celtic, 2:2
 
26. 11., Sparta - Celtic, 4:1
26. 11., Lille - AC Milán, 1:1
 
10. 12., Sparta - AC Milán, 0:1
10. 12., Celtic - Lille, 3:2
 
1. AC Milán (Ita)  12:7 13 b.
2. Lille OSC (Fra)   14:8 11 b.
3. Sparta Praha (Cze)  10:12 6 b.
4. Celtic FC (Sco) 10:19 4 b.

 

Skupina I

22. 10., 21:00 M. Tel-Aviv - Karabach, 1:0
22. 10., 21:00 Villareal - Sivasspor, 5:3
 
5. 11., Sivasspor - Karabach, 2:0
5. 11., Villareal - M. Tel Aviv, 4:0
 
3. 12., Karabach - M. Tel Aviv, 1:1
3. 12., Sivasspor - Villareal, 0:1
 
29. 10., 18:55 Karabach - Villareal, 1:3
29. 10., 18:55 Sivasspor - M. Tel-Aviv, 1:2
 
26. 11., M. Tel Aviv - Villareal, 1:1
26. 11., Karabach - Sivasspor, 2:3
 
10. 12., M. Tel Aviv - Sivasspor, 1:0
10. 12., Villareal - Karabach, 3:0
 
1. Villareal CF (Esp) 17:5 16 b.
2. Maccabi Tel-Aviv (Izr)  6:7 11 b.
3. Sivasspor (Tur)  9:11 6 b.
4. Karabach Agdam (Aze) 4:13 1 b.

 

Skupina J

22. 10., 21:00 Tottenham - LASK Linz, 3:0
22. 10., 21:00 Ludogorec - Antverpy, 1:2
 
5. 11., Ludogorec - Tottenham, 1:3
5. 11., Antverpy - LASK Linz, 0:1
 
3. 12., LASK Linz - Tottenham, 3:3
3. 12., Antverpy - Ludogorec, 3:1
 
29. 10., 18:55 LASK Linz - Ludogorec, 4:3
29. 10., 18:55 Antverpy - Tottenham, 1:0
 
26. 11., LASK Linz - Antverpy, 0:2
26. 11., Tottenham - Ludogorec, 4:0
 
10. 12., Tottenham - Antverpy, 2:0
10. 12., Ludogorec - LASK Linz, 1:3
 
1. Tottenham Hotspur (Eng)  15:5 13 b.
2. Royal Antverpy FC (Bel)   8:5 12 b.
3. LASK Linz (Aut)  11:12 10 b.
4. Ludogorec Razgrad (Bul) 7:19 0 b.

 

Skupina K

22. 10., 21:00 Dinamo Záhřeb - Feyenoord, 0:0
22. 10., 21:00 Wolfsberger - CSKA Moskva, 1:1
 
5. 11., Dinamo Záhřeb - Wolfsberger, 1:0
5. 11., Feyenoord - CSKA Moskva, 3:1
 
3. 12., CSKA Moskva - Wolfsberger, 0:1
3. 12., Feyenoord - Dinamo Záhřeb, 0:2
 
29. 10., 18:55 CSKA Moskva - Dinamo Záhřeb, 0:0
29. 10., 18:55 Feyenoord - Wolfsberger, 1:4
 
26. 11., CSKA Moskva - Feyenoord, 0:0
26. 11., Wolfsberger - Dinamo Záhřeb, 0:3
 
10. 12., Dinamo Záhřeb - CSKA Moskva, 3:1
10. 12., Wolfsberger - Feyenoord, 1:0
 
1. Dinamo Záhřeb (Cro)  9:1 14 b.
2. Wolfsberger AC (Aut)     7:6 10 b.
3. Feyenoord Rotterdam (Ned) 4:8 5 b.
4. CSKA Moskva (Rus)  3:8 3 b.

 

Skupina L

22. 10., 21:00 Hoffenheim - CZ Bělehrad, 2:0
22. 10., 21:00 Liberec - Gent, 1:0
 
5. 11., CZ Bělehrad - Gent, 2:1
5. 11., Hoffenheim - Liberec, 5:0
 
3. 12., CZ Bělehrad - Heoffenheim, 0:0
3. 12., Gent - Liberec, 1:2
 
29. 10., 18:55 CZ Bělehrad - Liberec, 5:1
29. 10., 18:55 Gent - Hoffenheim, 1:4
 
26. 11., Gent - CZ Bělehrad, 0:2
26. 11., Liberec - Hoffenheim, 0:2
 
10. 12., Hoffenheim - Gent, 4:1
10. 12., Liberec - CZ Bělehrad, 0:0 
 
1. TSG Hoffenheim (Ger)  17:2 16 b.
2. FK Crvena Zvezda (Srb)  9:4 11 b.
3. Slovan Liberec (Cze)  4:13 7 b.
4. KAA Gent (Bel) 4:15 0 b.

 

Současná podoba Evropské ligy

V současnosti má Evropská liga čtyři předkola a hlavní soutěž, která je rozdělena na první fázi hranou ve čtyřčlenných skupinách (hraných způsobem každý s každým doma a venku), z každé z těchto skupin postupují dvě nejlepší mužstva do druhé fáze hrané vyřazovacím systémem dvou zápasů (doma-venku), kdy postupuje vždy mužstvo s lepším součtem skóre z obou zápasů (při rovnosti rozhoduje vyšší počet branek vstřelených na hřišti soupeře, při dvou shodných výsledcích se pak prodlužuje, případně rozhodují pokutové kopy). 24 postupujících týmů ze skupin doplní v jarní vyřazovací fázi ještě 12 týmů ze třetích míst skupinové fáze Ligy mistrů. Finále se hraje na jediný zápas na předem určeném stadionu.

Předkola se běžně hrávají dvouzápasovým systémem doma-venku, ovšem pro sezónu 2020/21 UEFA kvůli koronavirové pandemii rozhodla, že se všechna předkola odehrají pouze jednokolově, přičemž o domácím mužstvu rozhodne los. 

Finále ročníku 2020/21 druhé nejprestižnější evropské fotbalové klubové soutěže se uskuteční 26. května v PGE Areně v polském městě Gdaňsk, kde se mělo původně odehrát finále Evropské ligy UEFA 2019/20, ale hostitelství bylo odloženo kvůli koronavirové pandemii.

Vítěz Evropské ligy UEFA 2020/21 se kvalifikuje do Superpoháru UEFA 2021, kde bude hrát proti vítězi Ligy mistrů UEFA 2020/21. Vítěz také bude automaticky nasazen do skupinové fáze Ligy mistrů 2021/22.

Program Evropské ligy UEFA 2020/21:

Kvalifikační kolo

Termín

Nulté předkolo 18. - 21. sprna 2020
První předkolo 25. - 27. srpna 2020
Druhé předkolo 16. - 17. září 2020
Třetí předkolo 24. září 2020
Play off 1. října 2020
   
Skupinová fáze: 1. kolo 22. října 2020
Skupinová fáze: 2. kolo 29. října 2020
Skupinová fáze: 3. kolo 5. listopadu 2020
Skupinová fáze: 4. kolo 26. listopadu 2020
Skupinová fáze: 5. kolo 3. prosince 2020
Skupinová fáze: 6. kolo 10. prosince 2020
   
32 nejlepších 18. + 25. února 2021
Osmifinále 11. + 18. března 2021
Čtvrtfinále 8. + 15. dubna 2021
Semifinále 29. dubna + 6. května 2021
Finále 26. května 2021

 

České kluby v Evropské lize 2020/21

Jako první začaly svou pouť Evropskou ligou 2020/21 ve 2. předkole severočeské týmy Jablonce a Liberce. Zatímco první zmíněný padl po prodloužení v Dunajské Stredě, Slovan si dokázal poradit s litevskými Riteriai.

Ve třetím předkole se k postoupivšímu Liberci přidala plzeňská Viktorka, jež vypadla ve druhém předkole LM, což ji odsoudilo k předkolům EL. Oba týmy své zápasy zvládly. Liberec si v Rumunsku poradil s koronavirovou pandemií postiženým FCSB a Plzeň doma zdolala dánské Sonderjyske.

V závěrečném play off Evropské ligy byl úspěšný pouze Liberec, který doma udolal kyperský APOEL Nikósie 1:0. Plzeň, bohužel, stejným výsledkem ztroskotala na izraelské Beer Shevě.

Kromě Liberce, který si vybojoval účast v Evropské lize ve zrádném jednokolovém formátu předkol, si základní skupiny zahrají i obě pražská "S". Zatímco Sparta postoupila do EL přímo a po loňském podzimu je to pro ni úspěch, Slavia se s EL musí spokojit, protože v play off LM nestačila na dánského mistra Midtjylland

Los přisoudil všem českým zástupcům poměrně hratelné skupiny se zajímavými soupeři. Slavia narazí ve skupině C na francouzské Nice, německý Leverkusen s Patrikem Schickem a přemožitele Plzně Hapoel Beer Shevu. Sparta vyzve francouzské Lille, AC Milán a Celtic a Liberci los přidělil belgický Gent, Kadeřábkův Hoffenheim a CZ Bělehrad.

Play off Evropské ligy 2020/21:

H. Beer Sheva (Izr) - Plzeň 1:0
Liberec - APOEL (Cyp) 1:0

 

3. předkolo Evropské ligy 2020/21:

Plzeň - Sonderjyske (Den) 3:0
FCSB (Rom) - Liberec 0:2

 

2. předkolo Evropské ligy 2020/21:

DAC Dunajská Streda (Svk) - Jablonec 5:3 pp.
Riteirai (Ltu) - Liberec 1:5

 

Oficiální kanály Evropské ligy s výsledky a informacemi

 

Živé přenosy z Evropské ligy

Zápasy českých týmů z Evropské ligy bude vysílat ČT Sport. Můžete si tedy naladit sportovní kanál přímo v televizi nebo na internetu na adrese https://sport.ceskatelevize.cz/, kde vám bude k dispozici i další zpravodajství z EL včetně sestřihů některých utkání. 

Další alternativou ke sledování Evropské ligy představují streamy sázkových kanceláří, zápasy budou k dispozici např. na TV Tipsport či Fortuna TV.

 

Sázejte na Evropskou ligu s našimi sázkovými kancelářemi

Evropská liga je po Lize mistrů druhá nejkvalitnější a nejzajímavější mezinárodní klubová fotbalová soutěž v Evropě a také se těší značné popularitě. Letošní ročník má navíc český fotbal trojnásobné zastoupení, tudíž bude co sledovat a na co sázet. V základních skupinách hraje celkem 48 týmů a hraje se 6 kol, tudíž bude o akci postaráno. Ještě před startem soutěže máte možnost sázet na umístění ve skupinách, postupující do další fáze a mnoho dalších sázek. Na všechny zápasy bude vypsáno spoustu sázkových příležitostí, stačí si jen vybrat v některé z našich sázkových kanceláří.