Kamerun – možnosti hazardu

Kamerun se nachází na západním pobřeží Afriky, u Guinejského zálivu. Tato prezidentská republika leží mezi Nigérií, Čadem, Středoafrickou republikou, Republikou Kongo, Gabonem a Rovníkovou Guineou. Přestože hlavním městem je Yaoundé, tím největším je Douala se svými 2,5 miliony obyvatel. V celé zemi žije zhruba 26,5 milionů obyvatel.

Kamerun - poloha

Zdroj: leporelo.info

Zdeněk Utrhlička

Zdeněk Utrhlička

Kamerun – možnosti hazardu

Kamerun se nachází na západním pobřeží Afriky, u Guinejského zálivu. Tato prezidentská republika leží mezi Nigérií, Čadem, Středoafrickou republikou, Republikou Kongo, Gabonem a Rovníkovou Guineou. Přestože hlavním městem je Yaoundé, tím největším je Douala se svými 2,5 miliony obyvatel. V celé zemi žije zhruba 26,5 milionů obyvatel.

Kamerun - poloha

Zdroj: leporelo.info


O hazardních hrách v Kamerunu - úvod

Řada afrických zemí nemá stanoveny žádné zákony o online hazardních hrách. Do této kategorie spadá také Kamerun. Existuje však velká naděje, že iGaming zde dostane zelenou. Vláda totiž sklízí miliony z offline hazardu.

Vládní úředníci po dlouhou dobu, přesněji od roku 1989, praktikují finanční zákon za účelem regulace offline hazardního průmyslu v zemi. Ovšem s mnoha novinkami a inovacemi, pokud jde o technologii, formáty her, ekonomickou udržitelnost a další klíčové aspekty, vzrostla potřeba nových, aktuálních předpisů.

V roce 2015 proto předseda vlády Kamerunu jmenoval Ministerstvo územní správy a decentralizace (MINATD), aby přišlo s novým souborem zákonů.

Na základě rozsáhlé analýzy ministerstvo stanovilo řadu potenciálně vhodných řešení. Z této statistiky mimo jiné vyplynulo, že v této zemi působí celkem 18 licencovaných operátorů, konkrétně 7 casin, 7 sázkových kanceláří a loterií, stejně jako 4 herny.

Je také vhodné poznamenat, že sázkové kanceláře v té době rozšířily nabídku svých služeb. Roku 1994 byly zavedeny sázky na dostihy, s nimiž přišel Pari Mutuel Urbain Camerounais (PMUC), který se rychle stal největším sázkařským operátorem v zemi.

Zákon o hazardních hrách z roku 2015 zavedl sazbu až 25 % u daně z výher u všech forem hazardu, s výjimkou hracích automatů. Na tato zařízení se vztahuje alternativní fixní sazba poplatku v rozmezí od 20 000 CAF do 100 000 CAF ročně za stroj. Konkrétní částka se odvíjí od velikosti hazardní provozovny.

Vzhledem k tak vysokému počtu zákonů pro offline hazard může být překvapující, že země ještě nepřistoupila k regulaci iGamingu.

Přestože toto odvětví gamblingu není zakázáno ani povoleno, zahraniční operátoři se chopili příležitosti a nabízejí své produkty ku prospěchu hráčů i vlastnímu.

Kamerun za poslední desetiletí prokázal svou snahu o udržení kvality místního hazardního trhu. Když to zkombinujete s jeho zájmem o rozšíření gamblingu obecně, je namístě věřit, že regulační rámec pro online hazard zavedou spíše dříve než později.

Kamerun - poloha - detail

Zdroj: leporelo.info

Licence pro online hazard v Kamerunu

Kamenné provozovny hazardu s licencí, tedy s plným právem na provoz, se soustřeďují zejména ve městech Yaoundé a Douala. Totéž však nelze říci o odvětví hazardních her online, neboť všichni zde působící operátoři jsou licencováni v jiných jurisdikcích. Přestože se již vyvíjí úsilí o nápravu situace, dosud nejsou vypracovaný žádné postupy v oblasti iGamingu

V průběhu roku 2018 se problém s nelicencovanými provozovateli týkal online i offline prostředí. Jsou patrné určité právní reakce, což naznačuje, že Kamerun chce vybudovat ve své zemi důvěryhodný trh hazardu. Tyto tendence se mohou výrazně promítnout do podoby licenčního procesu, bude-li vydána patřičná legislativa.

Kamerun - vesnice

Zdroj: 1-cestovni.cz

Ochrana hráčů online hazardních her v Kamerunu

V Kamerunu v současnosti neexistují žádné zákony směřované vůči hazardním hrám na internetu.

Pokud při své hazardní turistice tedy zavítáte do Kamerunu, můžete si vychutnávat hazard bez rizika. Nezapomeňte však vybírat hazardní web s dobrou pověstí, neboť na mezinárodním trhu iGamingu existuje řada pochybných provozovatelů.

Jakmile budou zavedeny příslušné právní předpisy, legální online hazardní hry budou moci v Kamerunu vzkvétat.

Kamerun - vlajka

Zdroj: leporelo.info

Máte problém s online casinem?

Informace

Zdroj: toppng.com

Casina se slabou hazardní licencí se někdy nechovají k hráčům férově. Avšak i virtuální herna, kterou reguluje ten nejlepší úřad, může sejít na šikmou plošinu.

A co víc, svět hazardu je komplikovaný. Proto nezřídkakdy dochází k nedorozumění mezi příznivcem hazardu a virtuální hernou. V případě nesnází vám doporučujeme podívat se na přehled tipů pro podání stížnosti na online casino.