Kambodža – možnosti hazardu

Kambodža je království v jihovýchodní Asii, které sousedí s Thajskem, Laosem a Vietnamem. Země má na jihozápadě přístup k Thajskému zálivu Tichého oceánu. Spadající mezi nejchudší státy v regionu, v této zemi o rozloze 181 040 km² žije téměř 16,65 milionů obyvatel, přičemž 2,3 milionů z nich se nachází v hlavním městě Phnompenh.

Kambodža – poloha

Zdroj: cs.wikipedia.org

Zdeněk Utrhlička

Zdeněk Utrhlička

Kambodža – možnosti hazardu

Kambodža je království v jihovýchodní Asii, které sousedí s Thajskem, Laosem a Vietnamem. Země má na jihozápadě přístup k Thajskému zálivu Tichého oceánu. Spadající mezi nejchudší státy v regionu, v této zemi o rozloze 181 040 km² žije téměř 16,65 milionů obyvatel, přičemž 2,3 milionů z nich se nachází v hlavním městě Phnompenh.

Kambodža – poloha

Zdroj: cs.wikipedia.org


O hazardu v Kambodži

Hazardní průmysl v Kambodži získal pověst jednoho z nejkomplikovanějších právních systémů na celém světě. Na počátku 21. století se offline hazardní hry etablovaly jako legální, regulované a rostoucí odvětví. Mějte však na paměti, že jediní, kdo mohli tyto služby využívat, byli turisté. Zatímco místním obyvatelům byl formálně zakázán vstup do hazardních provozoven, skutečná situace hovoří o opaku, přičemž mnoho provozoven jim dodnes umožňuje přístup.

Pokud jde o online hazardní hry, provozovatelům bylo zakázáno nabízet jejich herní menu na území Kambodži, a to bez ohledu na cílové publikum. Opět přitom platí, že tyto aktivity de facto jsou obyvatelům přístupné.

Od roku 2015 byly učiněny pokusy o další zpřísnění regulace trhu hazardu, a to stanovením mnohem konkrétnějších zákonů o právech i zákazech.

Zaprvé, offline forma gamblingu byla řešena návrhem právního předpisu, který hovoří o otevírání nových provozoven a změně daňové sazby. Nově by měli provozovatelé odvádět 4-5 % z hrubého zisku z hazardu.

iGaming vyžadoval ještě větší pozornost ze strany zákonodárců pro legalizaci a regulaci tohoto odvětví. Namísto komplexního řešení však první krok učinila Rada ministrů, která  povolila skupině LYP poskytovat služby online hazardu prostřednictvím dvou ze svých licencovaných kamenných casin.

Pokud jde o nejstarší existující segment hazardních her v kambodžském průmyslu, loterii, dalšího pokroku bylo dosaženo vynálezem takzvaného Khmer Pool. Jedná se o systém okamžité správy her a vyhlašování cen, který provozovatelům loterií usnadnil prodej tiketů a rozdělování peněžních cen. Ace Metro, dceřiná společnost spadající pod China LotSynergy, stojí za snahou pokračovat ve vývoji a správné implementaci tohoto mechanismu na svém území.

Hazard v Kambodži se pomalu, ale jistě stává dokonalejším. Výše uvedená technologie se ihned po svém zavedení v roce 2016 těšila zájmu ze strany interaktivních loterijních platforem, poptávajících automatizované řešení.

Kambodža – chrám

Zdroj: cs.wikipedia.org

Licencování iGaming platforem v Kambodži

Jak již bylo zmíněno dříve, v Kambodži není zaveden žádný oficiální postup pro udělování licencí zahraničním poskytovatelům hazardu. Vzhledem k již fungujícímu procesu regulace offline hazardu lze očekávat aplikaci podobné praxe na trh iGamingu. Navíc několik licencí již bylo rozšířeno na oblast online hazardních her, neboť už dochází k regulaci státem vlastněných kamenných casin.

Existují zde limity, a to z hlediska jak her, které lze nabízet, tak i počtu online casin, jež získají povolení. Průmysl se každopádně pomalu pohybuje vpřed.

Po dlouhou dobu úřady jevily zájem o posílení ekonomiky prostřednictvím výnosů z hazardní turistiky, nikoli o regulaci iGamingu pro jejich obyvatele. kterým se raději rozhodli gambling zakázat. Přitom lze předpokládat, že tato země by neměla problém něco takového zvládnout. Pouze se nikdo nebyl ochoten chopit této věci.

Teprve v polovině roku 2018 kambodžská vláda konečně důkladně zvážila klady a zápory iGamingu, a od té doby se angažuje v odborné přípravě zaměstnanců, organizuje schůzky a semináře, stejně jako připravuje návrhy zákonů, které mají sloužit k regulaci tohoto průmyslu.

Ochrana hráčů online hazardních her v Kambodži

Kdykoli v zemi chybí licenční proces, hráči nemohou očekávat ochranu ze strany vlády, a to jednoduše vzhledem k absenci rámce pro zajištění ochrany.

Hráči se mohou bez obav účastnit hazardu na zahraničních webech, neboť neexistují žádná opatření, která by jim v tom bránila. Protože však tyto operátoři nepodléhají místním zákonům, je třeba mezi nimi pečlivě vybírat.

Máte problém s online casinem?

Informace

Zdroj: toppng.com

Casina se slabou hazardní licencí se někdy nechovají k hráčům férově. Avšak i virtuální herna, kterou reguluje ten nejlepší úřad, může sejít na šikmou plošinu.

A co víc, svět hazardu je komplikovaný. Proto nezřídkakdy dochází k nedorozumění mezi příznivcem hazardu a virtuální hernou. V případě nesnází vám doporučujeme podívat se na přehled tipů pro podání stížnosti na online casino.