Bhútán - možnosti hazardu

Bhútán leží v oblasti Asie. Na severu hraničí s Čínou, zatímco na jihu a na západě s Indií. Jde o malou zemi, konkrétně o rozloze necelých 38 400 km², s omezeným počtem obyvatel. V hlavním městě Thimbú žije 80 tisíc obyvatel.

Bhútán - mapa

Zdroj: worldatlas.com

Zdeněk Utrhlička

Zdeněk Utrhlička

Bhútán - možnosti hazardu

Bhútán leží v oblasti Asie. Na severu hraničí s Čínou, zatímco na jihu a na západě s Indií. Jde o malou zemi, konkrétně o rozloze necelých 38 400 km², s omezeným počtem obyvatel. V hlavním městě Thimbú žije 80 tisíc obyvatel.

Bhútán - mapa

Zdroj: worldatlas.com


Úvod – hazardní hry v Bhútánu

Vztah Bhútánu k online hazardním hrám je rozhodně pozoruhodný. Přestože existují zákony limitující offline hazard, je povoleno sázet na státem podporovanou loterii s jejím atypickým kuponovým systémem, kde je výplata vašich cen z bůhvíjakého důvodu odložena do budoucnosti.

Pokud jde o online hazardní hry, nestaví se proti nim žádné předpisy. Zůstává ovšem předmětem debat, zda se offline zákony vztahují i na online prostředí.

Tresty za offline gambling nejsou nikterak přísné. Ve skutečnosti podstatná část hazardu v zemi není licencovaná. Stát zkrátka nejeví zájem o prosazování gambling legislativy, což ještě více platí pro online sektor hazardu. Vzhledem k nízkému počtu obyvatel, přičemž relativně malé procento má přístup k internetu, nezájem o regulaci iGamingu pravděpodobně přetrvá.

Licencování her v Bhútánu 

Jak bylo zmíněno výše, vláda Bhútánu již podporuje loterii. Bylo by však příliš riskantní předpokládat, že se tento stát otevře i dalším formám hazardu. V současnosti v této zemi neexistuje licenční proces. Navíc zhruba jen 35 % populace v Bhútánu má přístup k internetu, kvůli čemuž v této oblasti věci poněkud váznou. Avšak číslo pomalu roste, což by mohlo vést k natolik velké poptávce, že by se vláda rozhodla vydat cestou regulace.

Bhútán

Zdroj: forbes.com

Ochrana hráčů online hazardních her v Bhútánu

Jelikož není stanoven žádný licenční proces pro online hazardní hry, neexistuje ani žádná ochrana hráčů ze strany vlády.

Na druhou stranu Bhútán neprojevil jakýkoli zájem zasahovat proti hráčům účastnících se hraní hazardních her v online casinech, a dokonce ani prosazovat vlastní offline zákony o hazardních hrách. To svědčí o mimořádně laxním přístupu vlády.

Nespočet Bhútánců si bez problémů užívá hazard u zahraničních online casin či sázkových kanceláří. Pokud se rozhodnete učinit to samé při vaší hazardní turistice, nezapomeňte pečlivě vybírat hazardní web, tedy s dobrou reputací a zároveň s vysokou šancí na výhru.

Máte problém s online casinem?

Informace

Zdroj: toppng.com

Casina se slabou hazardní licencí se někdy nechovají k hráčům férově. Avšak i virtuální herna, kterou reguluje ten nejlepší úřad, může sejít na šikmou plošinu.

A co víc, svět hazardu je komplikovaný. Proto nezřídkakdy dochází k nedorozumění mezi příznivcem hazardu a virtuální hernou. V případě nesnází vám doporučujeme podívat se na přehled tipů pro podání stížnosti na online casino.