Ázerbájdžán - možnosti hazardu

Situován v jihozápadní Asii, Ázerbájdžán představuje největší a nejvíce zalidněnou zemi v oblasti Kavkazu.

Na severu sousedí s ruskou republikou Dagestán, přičemž na východě je ohraničen Kaspickým mořem. Dále jej obepínají Gruzie ze severozápadu, Arménie ze západu a Írán z jihu.

Ázerbájdžán - mapa
Zdroj: wikiwand.com

Zdeněk Utrhlička

Zdeněk Utrhlička

Ázerbájdžán - možnosti hazardu

Situován v jihozápadní Asii, Ázerbájdžán představuje největší a nejvíce zalidněnou zemi v oblasti Kavkazu.

Na severu sousedí s ruskou republikou Dagestán, přičemž na východě je ohraničen Kaspickým mořem. Dále jej obepínají Gruzie ze severozápadu, Arménie ze západu a Írán z jihu.

Ázerbájdžán - mapa
Zdroj: wikiwand.com


Hazardní hry v Ázerbájdžánu

Pokud jde o hazard, Ázerbájdžán se nachází v atypické situaci. Offline hazardní hry nejsou povoleny, ovšem vláda nakonec začala povolovat online hazardní hry vzhledem k jejich rozšířenosti a obtížné regulovatelnosti. V Ázerbájdžánu bují černý trh s gambling produkty.

Nejdříve bylo obtížné určit, zda v této oblasti vyhrává vláda, nebo ilegální hazard, a to zejména vzhledem k bohaté historii, pokud jde o zákaz hazardních her. Tento aspekt postrádá řada dalších zemí, které se rozhodli vystrnadit hazardní hry z mezí zákona.

Samotný problém s hazardem začal v době vlády prezidenta Alijeva na konci 90. let. Jeho syn tehdy údajně přišel o spoustu peněz při sázení s jedním obchodníkem z Turecka. Kvůli tomu řada lidí nasměrovala svou pozornost směrem k hazardu.

Ve snaze popřít tuto domněnku prezident zakázal hazardní hry po celé zemi. Většina online casin však nezanikla, nýbrž se stáhla do undergroundu, kde rozhodně nehovořila.

Za těchto a dalších okolností je pozoruhodné, jak se regulovanému trhu online hazardu podařilo dosáhnout pozitivního tempa růstu. Navzdory faktu, že se mnoho lidí stále účastní offline hazardu na černém trhu, ve stále hojnější míře jsou využívány služby několika pozemních provozovatelů, kteří již jsou uznávány státem.

Nejnovější statistiky předpokládají značný růst, pokud jde o hrubou výhru Ázerbájdžánských iGaming platforem, zejména online casin a poker heren.

Po určité stabilizaci průmyslu byla zaznamenána stejně pozitivní tendence v ohledu HDP, počínaje růstem 11,1 % v roce 2016, 14,6 % v roce 2017, přibližně 12 % pro rok 2018 a podobná procenta v dalších letech. Ve všech ohledech se legalizace online hazardních her ukázala pro zemi jako přínosná. Bylo tedy jasné, jakým směrem se bude situace dále vyvíjet.

Město v Ázerbájdžánu
Zdroj: coe.int

Licencování gambling provozoven v Ázerbájdžánu

V Ázerbájdžánu lze již získat licenci pro hazardní provozovnu. Licenční proces je nastaven tak, aby tyto společnosti fungovaly jako správci státní společnosti, což státu dává vysokou úroveň kontroly nad obchodními praktikami a transparentností používanou licencovanými online hazardními stránkami.

Hazardní weby, které získají licenci Ázerbájdžánu, podléhají výrazné kontrole státu, což poskytuje hráčům vysokou úroveň bezpečnosti. Zajistit férové hraní je hlavní prioritou online casina, neboť v opačném případě by jeho existenci brzy odzvonilo.

Vzhledem k obrovské konkurenci ilegálních operátorů je klíčové, aby licence poskytla hráčům dostatečné důvody pro legální „gamblení“.

Ochrana hazardních hráčů v Ázerbájdžánu

Jak jsme již zmínili, hraní u licencovaných operátorů dává příznivcům hazardu v Ázerbájdžánu významnou míru ochrany. Jsou stanoveny jasné a efektivní metody pro podání stížnosti, stejně jako spolehlivé postupy jejich řešení.

Jde o doslova životně důležitý krok k tomu, aby legální weby nepřeválcoval vzkvétající černý trh hazardu, který vznikl po vydání kontroverzního hazardního zákona na konci 90. let. Hráčům lze jednoznačně doporučit využívat služby licencovaných online casin, neboť pouze ty vám zaručují nadstandardní ochranu.

Máte problém s online casinem?

Informace

Zdroj: toppng.com

Casina se slabou hazardní licencí se někdy nechovají k hráčům férově. Avšak i virtuální herna, kterou reguluje ten nejlepší úřad, může sejít na šikmou plošinu.

A co víc, svět hazardu je komplikovaný. Proto nezřídkakdy dochází k nedorozumění mezi příznivcem hazardu a virtuální hernou. V případě nesnází vám doporučujeme podívat se na přehled tipů pro podání stížnosti na online casino.