Sázkové kanceláře s nejvyšším payoutem

Jedna  z nejdůležitějších informací, po níž by se měl sázkař pídit, je výše payoutu, kterou sázková kancelář nabízí. Payout udává procentuální výši návratu peněz zpět sázkařům. Čím vyšší payout, tím lépe pro sázkaře. Které sázkové kanceláře nabízí nejvyšší payout?

Pro lepší uvedení do problematiky payoutu, použijeme jednoduchý příklad. Sázková kancelář vypsala na tenisový zápas Nadal - Djokovič kurzy 1,95 - 1,95. To znamená, že bookmakeři dávají oběma borcům zhruba 51,28% šanci na vítězství. Nedivte se, že dohromady (51,28 * 2 = 102,56) je číslo vyšší než 100. Bookmakeři si ke kurzu pochopitelně přidávají i marži. Ta je v tomto případě vůči sázkařům ještě velmi laskavá. Nyní následuje jednoduchý výpočet, díky kterému zjistíme, kolik procent z celkové prosázené částky se sázková kancelář chystá za daných kurzů vyplatit zpět mezi sázkaře:

100 % / 102,56 % = 97,50 %

Jednoduchým výpočtem jsme tedy zjistili, že plánovaný payout pro tento zápas při této kurzové hladině je 97,5 %. A to je velmi slušná nabídka. Průměrný payout většiny sázkových kanceláří se totiž pohybuje někde kolem 93 %. Je to však velice individuální ukazatel, u něhož záleží na sportu, lize/soutěži/turnaji, trhu (1X2, OVER/UNDER,...) a druhu sázky (prematch/live), na který sázíte. Velmi vysoký payout (97 % a více) můžete u většiny sázkových kanceláří očekávat např. u hlavních trhů (1X2) nejpopulárnějších fotbalových soutěží jako je anglická Premier League. Naopak sázka na počet gólů v zápase novozélandské hokejové ligy asi moc vysoký payout nenabídne (pokud vůbec někdo kurz na takovou přílžitost vypíše). U některých bookmakerů můžete narazit na vysoké payouty u hlavních trhů zámořských soutěží (NBA, NFL, MLB či NHL) apod.

Žebříček sázkových kanceláří podle výše payoutu

Na výši payoutu záleží! O dlouhodobé úspěšnosti sázkaře často rozhodují setiny v kurzu. Níže jsme pro vás nachystali žebříček nám doporučovaných bookmakerů, jejichž payout, a tím pádem i kurzy, jsou oproti konkurenci nadprůměrné.

1. místo: Sportmarket

O jedničce nemohlo být pochyb. S brokerem Sportmarket lze sázet zhruba u desítky sázkových kanceláří a burz! Díky tomu, že sdružuje několik různých bookmakerů a burz sázek, tak máte jistotu, že dostanete ten nejlepší kurz na trhu. Už jen výčet společností, které Sportmarket sdružuje, je excelentní: Pinnacle, SBOBET, Betfair, Betdaq, Matchbook a další. 

Limity pro jednotlivé sázky odpovídají limitům, které bookmakeři stanovují přímo na svých stránkách, nejsou tedy nižší. Naopak se dají kombinovat. Proto se bez Sportmarketu dnes žádný profi sázkař neobejde.

2. místo: 1Xbet

Sázková kancelář 1Xbet pocházející z Ruska se těší celosvětové popularitě i díky velmi vysoké kurzové hladině a payoutu, který u mnoha soutěží a trhů překračuje i 98% hranici

Sázková kancelář 1Xbet má velmi široké pole sázkařů především na východě v Kazachstánu, Ázebájdžánu, Ukrajině apod. Populární je také v Nigérii a dalších afrických zemích (kromě světové domény ".com" vlastní 1Xbet licenci a doménu i v Nigérii, Kamerunu, Ugandě či Senegalu). Bohužel, pro nás Evropany, je ve spoustě zemí 1Xbet nedostupný, a to nejen v ČR, ale i v Německu, Francii, Itálii, UK, Rakousku, Slovensku, Polsku apod.

3. - 4. místo: 22Bet

Možná to některé překvapí, ale průměrný payout mladé (založena v roce 2017) sázkové kanceláře 22Bet je mnohými zahraničními portály udáván kolem 94 %. Ovšem v případě hlavních trhů u velmi populárních a sázených sportů (fotbal, tenis, basketbal) a soutěží lze narazit i na trhy pohybující se kolem 5% marže, i méně! Takto nízká marže bývá k vidění i asijského handicapu a OVER/UNDER. V případě vedlejších trhů kurzová hladina samozřejmě klesá. Live nabídka hlavních trhů překvapí vysokým payoutem, který může být až 95 %, to nebývá moc obvyklé. 

Další výhodou, proč mít účet u 22Bet, je nabídka soutěží a turnajů, na které jsou kurzy vypisovány. Bookmakeři z 22betu se nevyhýbají ani velmi okrajovým ligám a turnajům. Potěšující je rovněž široký výběr vedlejších sázek, jež jsou k jednotlivým utkáním vypisovány. Z nabídky sportů lze sázet takřka na vše, co si umíte představit, dokonce i na sporty, o jejichž existenci jste možná dosud ani nevěděli (kabaddi, vzdušný hokej, závody na loďkách). 

Kurzová nabídka u 22Bet

3. - 4. místo: MostBet

Na to, že jde spíše o rekreační sázkovou kancelář, v níž nenajdete mnoho asijských handicapů a vedlejších sázek, je příjemným překvapením payout, který se u hlavních fotbalových či tenisových trhů může dostat až k hranici 96 - 97 %! Kurzová hladina 1,92 - 1,92 tedy není výjimkou. Průměrný payout bývá dokonce některými zahraničními portály udáván kolem 94 %. V případě vedlejších trhů a méně sázených soutěží hladina pochopitelně klesá. Stejně tomu je i u live sázení.

5. místo: Tipsport a Chance

Z českých zástupců lze vyzdvihnout payout jedničky na trhu Tipsportu. Spolu s ním uvádíme i Chanci, která je součástí holdingu Tipsport. Výše průměrné kurzové hladiny je některými zahraničními portály udáváná kolem 93 %, což lze považovat za dobrý standard. Ovšem v případě hlavních trhů u velmi populárních a sázených příležitostí lze narazit i na trhy pohybující okolo 5% marže. Průměrná kurzová hladina u hlavních trhů sportů jako fotbal, tenis, lední hokej, basketbal a americké sporty se pohybuje cca mezi 1,85 - 1,85 až po 1,93 - 1,93, takže marže bývá kolem 3 - 8 %. U live sázení průměrná kurzová hladina klesá.

 

Payout udává procentuální výši návratu peněz zpět sázkařům. Čím vyšší payout, tím lépe pro sázkaře.

Na výši payoutu má vliv několik faktorů:

  • Sázkové kanceláře, u kterých sázíte.
  • Zápas, na který sázíte (rozdílné payouty budou na zápasy Premier League a na zápasy 2. maďarské ligy).
  • Trh, na který sázíte (rozdílné payouty čekejte na hlavních trzích 1X2 či OVER/UNDER a na vedlejších trzích jako jsou sázky na rohy, karty, penalty apod.
  • Prematch vs. live sázky.
  • atd.

To nelze paušalizovat. Existují sázkové kanceláře, u kterých najdete na hlavních trzích velkých soutěží jako Premier League, NHL, NBA apod. payout i 99 %. Na stejné příležitosti mohou jiné sázkové kanceláře mít payout třeba jen kolem 92 % apod.