Program české reprezentace před MS 2024

Mistrovství světa v roce 2024 sice odstartuje až v květnu, ale Česká hokejová reprezentace má do té doby na programu ještě několik utkání. Podívejme se společně na program všech zápasů, které předcházejí Světovému šampionátu.

Kateřina Kubatková

Kateřina Kubatková

Program české reprezentace před MS 2024

Mistrovství světa v roce 2024 sice odstartuje až v květnu, ale Česká hokejová reprezentace má do té doby na programu ještě několik utkání. Podívejme se společně na program všech zápasů, které předcházejí Světovému šampionátu.


Česko vs. Německo

Přípravu na letošní mistrovství světa zahájí česká reprezentace v Karlových Varech, kde dvakrát vyzve Německo. Zápasy jsou na programu ve čtvrtek 11. a v sobotu 13. dubnaKV Aréně, kam se český výběr vrátí  po pěti letech. Stále je ještě možné na oba duely koupit vstupenky. Zápasy odstartují v 17:10 a levnější vstupenky pořídíte za 350 Kč, ty dražší stojí 450 Kč.

Česko - soupiska:

Brankáři: Lukáš Klimeš (HC VÍTKOVICE RIDERA), Dominik Frodl (HC Energie Karlovy Vary), Jakub Málek (Ilves Tampere)

Obránci: Filip Pyrochta (BK Mladá Boleslav), Petr Zámorský (HC ŠKODA PLZEŇ), Jakub Sirota (HC Olomouc), Libor Zábranský (Porin Ässät, FIN), Andrej Šustr (Kölner Haie, GER), Jan Ščotka, Daniel Gazda (oba HC KOMETA BRNO), Dominik Mašín (Ilves Tampere, FIN), Jakub Galvas (Malmö Redhawks, SWE).

Útočníci: Roman Červenka (SC Rapperswil-Jona Lakers, SUI), Jiří Černoch, Ondřej Beránek (oba HC Energie Karlovy Vary), Tomáš Filippi, Jakub Rychlovský (oba BÍLÍ TYGŘI LIBEREC), Michael Špaček (HC Ambrì-Piotta, SUI), David Tomášek (Färjestad BK, SWE), Petr Kodýtek (Ilves Tampere, FIN), Jakub Flek (HC KOMETA BRNO), Jáchym Kondelík, Adam Kubík (oba Motor České Budějovice), Radan Lenc (HV 71, SWE), Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík (oba Mikkelin Jukurit, FIN), Matěj Stránský (HC Davos, SUI).

Česko - realizační tým:

Generální manažer: Nedvěd Petr

Manažer: Hnilička Milan

Hlavní trenér: Rulík Radim

Asistenti trenéra: Židlický Marek, Kalous Jiří, Plekanec Tomáš

Trenér brankářů: Pavelec Ondřej

Videotechnik: Havel Denis

Fyzioterapeut: Sakaláš Radovan

Kondiční trenér: Hamršmíd Michal

Doktor: Chochola Antonín

Kustodi: Šmíd Zdeněk, Šulan Petr, Havel Adam, Kopecký Oldřich

Média manažer: Kalát Ondřej

Česko vs. Rakousko

Další přípravná utkání jsou na programu  s Rakouskem. V Česku se odehraje první vzájemý duel v Českých Budějovicích, ve čtvrtek 18. dubna od 17:10. Odveta je na programu v Linci v sobotu 20. dubna od 18:00. Prodej vstupenek byl spuštěn 19. března 2024. Ty nejlevnější stojí 350 Kč, druhá kategorie je za cenu 450 Kč a ty nejdražší za 550 Kč.

Slovensko vs. Česko

Dva zápasy Česká hokejová reprezentace odehraje se Slovenskem. První z nich proběhne v pátek 26. dubna od 16:30 v Trenčíně. Ten druhý v sobotu 27. dubna od 14:00 v Bratislavě.

České hokejové hry

Generálkou na MS budou České hokejové hry, které uzavřou aktuální ročník Euro Hockey Tour. Proběhnoou od 2. do 5. května 2024 v Brně. Kromě Česka se zde představí Finsko, Švédsko a Švýcarsko.

Rozpis zápasů

2. května 2024,  Finsko - Česko
2. května 2024,  Švésko - Švýcarsko

4. května 2024, Česko - Švédsko
4. května 2024, Švýcarsko - Finsko

5. května 2024, Česko - Švýcarsko
5. května 2024, Švésko - Finsko

Přesné časy jednotlivých zápasů a nominace týmů budou upřesněny. Všechna utkání s nejvyšší pravděpodobností odvysílá ČT Sport. Vstupenky nejsou v době psaní článku ještě v prodeji.