Moneymanagment a proč jej jako sázkař mít

Dodržování správného money managementu neboli bankroll managementu je základem k dlouhodobému úspěšnému kurzovému sázení. Málokdo jej však dodržuje a málokdo je i kvůli tomu v sázení ziskový. Pojďme se společně podívat na hlavní zásady money managementu.

Luboš Přibyl

Luboš Přibyl

Moneymanagment a proč jej jako sázkař mít

Dodržování správného money managementu neboli bankroll managementu je základem k dlouhodobému úspěšnému kurzovému sázení. Málokdo jej však dodržuje a málokdo je i kvůli tomu v sázení ziskový. Pojďme se společně podívat na hlavní zásady money managementu.


Co to money management je?

Kdo se s tímto termínem setkává poprvé, tak by měl vědět, že jde o správu financí. Money management má několik základních pravidel, kterých byste se měli držet, pokud chcete maximalizovat své výhry a minimalizovat své ztráty. A jaké zásady dodržovat?

 

Oddělte si peníze na sázení

Strašně důležitá věc! Pokud nejste vyloženě „víkendový dvackař“, tedy člověk, co sází dlouhé AKO tikety o několika příležitostech převážně o víkendech, protože je největší nabídka, a myslíte to se sázením alespoň trochu vážně, tak mějte své prostředky na sázení odděleny od běžných peněz. Dobrou volbou může být založení nového bankovního účtu, anebo ještě lépe to vyřešíte založením nějaké internetové peněženky, zkusit můžete třeba Skrill nebo Neteller.

Zde najdete sázkové kanceláře a jimi akceptované způsoby platby. 

Jaké jsou akceptované způsoby vkladů a výběrů u sázkových kanceláří se dozvíte na sazeni-online.eu

Peníze na sázení nepoužívejte v online kasinu

Kurzové sázení bývá často spojené s dalšími hazardními hrami. Online kasina jsou častým rozptýlením hráčů, především nováčků. Důležité však je nehrát s penězi, které máte vyčleněny pro vaše sázení.

Zde se podívejte na seznam našich online kasin.

 

SOLO sázky versus AKO sázky

Drtivá většina vašich tiketů by měla být pouze o jedné příležitosti (jedné sázce), tzv. SOLO sázka. S tímto mají problém především začátečníci, kteří na jeden tiket dávají více příležitostí, to je tzv. AKO sázka. S tímto problémem úzce souvisí hledání hodnotného kurzu, hledání tzv. VALUE sázek. Naprostá většina amatérských sázkařů nepozná a ani nehledá hodnotnou sázku, tedy takovou sázku, která je z dlouhodobého hlediska výdělečná. Jednoduše sází na favority a k tomu vytváří AKO tikety, kde jich mají hned několik zároveň. Sázet na favorita zápasu je samozřejmě v pořádku, ovšem váš tip musí mít hodnotu.

Value neboli hodnota je pro ziskové sázení podstatná

Jaká je maximální sázka na tiket?

Zde se názory liší. Obecně byste se však měli držet pravidla, že sázka na jeden tiket nesmí být vyšší než 5 % vašeho banku. Toto pravidlo se také odvíjí od sázecí strategie, kterou používáte. Někdo sází flat sázky, tj. všechny sázky za stejnou hodnotu, někdo používá jednotkový systém, potom má každá sázka jinou hodnotu. Existují i další sázkové systémy, obecně se však držte strategie, že méně je někdy více a na jednu sázku nedávejte více než 5 % svého banku.

 

Důležité tipy na závěr

  • Dodržování money managementu je velmi náročné, zvláště v horším období, kdy se tolik nedaří. Je důležité vytrvat, praxe je mnohem těžší než teorie.
  • Když budete špatně tipovat, tak vás ani správný money managment nezachrání.
  • Občas budete mít pokušení vsadit celý váš bank na jednu jasnou „tutovku“ a rozmnožit tím váš bank. Tohle rozhodně nedoporučujeme!

Související články: