HERNÍ STRATEGIE PRO BLACKJACK

Dnes snad všechna online casina nabízejí hráčům možnost zahrát si BlackJack. Spousta hráčů dává přednost Live BlackJacku, kde máte svůj stůl i svého krupiéra. Máme pro Vás výčet kasin, kde online BlackJack hrát:


Labouchere systém (blackjack strategy)

Systém blackjacku podle Labouchere systému je odvozen od pořadí čísel, jež musí být nastaveno hned na začátku. Pokud se rozhodneme pro tento systém, je třeba ctít tyto úkony:

  1. Před začátkem hry si napiště náhodně vybraná čísla, např.: 2,4,6,3,5
  2. Naše první číslo bude součtem krajních čísel (2+5=7).
  3. Pokud jsme první sázku prohráli následuje toto: přidáme hodnotu součtu čísel krajních čísel (7 v našem případě) do pořadí našich čísel (2,4,6,3,5,7). Naše následující sázka bude znovu součtem číslic na kraji (2+7=9).
  4. No a jestli jsme konečně vyhráli, musíme vyškrtnout obě krajní číslice z výše uvedeného seznamu – v našem případě to bude vypadat následovně:  (4,6,3,5). A naší další sázkou bude opět součet krajních čísel (4+5=9).

1-3-2-6 systém (blackjack strategie)

Během využívání systému 1-3-2-6 sázíme v souladu s nějakým modelem či principem, konkrétně takto:

Ze všeho nejdříve vsadíme nějakou sázku. Jestli vyhrajeme, sázíme trojnásobek sázky první. Poté vsadíme dvojnásobek sázky první. A hned potom sázíme šestinásobek sázky úplně první sázky. V případě, že budeme využívat tento systém, můžeme z logiky věci vyhrát maximálně 4x po sobě. Po absolvování těchto 4 kroků opět začnete znovat a tak stále dokola.

Paroli systém (blackjack strategie)

Když využíváte Paroli blackjack systém, vždy v případě výhry navýšíme sázku. Naopak, jestli prohrajeme, ponížíme sázku tak, pokud nebudeme na částce během naší první sázky. A dokud nevyhrajeme, budeme stále sázet tuto stejnou částku. Jestli budeme využívat tuto blackjack strategy, je naprosto stěžejní, rozhodnout se s jak vysokou maximální sázkou jsme ochotni vstoupit do hry. A následně se držet tohoto „game planu“. Tímto se vyhneme hře, která by měla trvat příliš dlouho.

 

Parlay systém (blackjack strategie)

Tomuto blackjack hernímu systému - aneb blackjack strategii - se také říká pyramida. Jestliže vyhrajeme, hodnota naší další sázky bude ve výši naší předešlé sázky plus výhra z ní. Ve hře s takovým systémem je možné „vyrobit“ opravdu vysokou výhru, avšak pokud prohrajeme – ztrácíme vše a na to je třeba pamatovat.

Martingale systém (blackjack strategie)

Pravděpodobně tou nejznámější blackjack strategií je Martingale systém. Zahájíme 1. sázku a pokud ji prohrajeme, musíme vsadit dvojnásobnou sázku oproti té první. Jestli znovu prohrajeme, opět vsázíme dvojnásobek. No a pokud konečně vyhrajeme, vsázíme opět od znova, resp. od začátku. Díky této blackjack strategy je vždy výhra zajištěna.

Počítání karet v blackjacku (blackjack strategie "v šedé zóně")

Jak počítat karty v blackjacku - toť otázka pro mnoho začátečníků i pokročilých v této karetní hře. Podíváme se na základy této "polo-legální" blackjack strategie. Pozor: jestliže vás nachytají při počítání karet blackjack, můžete být vyhozeni z některých casin.

D = Double (Zdvojnásobení sázky) - blackjack strategy

Volíme zdvojnásobení naší vsazené částky. Bude nám přidělena tedy dodatečná karta, ale to bude naší poslední a již dál hrát nemůžeme. Tato strategie se vyplácí pokud máme součet karet 10 nebo 11.

Double - blackjack
Zdroj: casino.org

H = Hit (Hraji dál, chci další kartu) - blackjack strategy

Pokud nám přišla karta nízkým nominálem, je obecným pravidlem že si vyžádáme další kartu. O další kartu si vždy říkáme pokud máme součet 8.

P = Pass (Stačí, už nechci další kartu) - blackjack strategy

Rozhodli jsme se nepokračovat dál ve hře – k tomuto kroku bychom měli vždy přistoupit pokud naše dvě karty mají obě hodnotu 10. Stejný postup se doporučuje aplikovat i pokud máme v ruce karty v celkové hodnotě 17 a pokud nám přišlo eso  společně s číslem 8.

S = Split (Rozdělení 2 stejných karet) - blackjack strategy

Split je možné aplikovat, pokud nám přišly do ruky dvě karty o stejném nominálu (stejné hodnoty). Tento postup nám tak přináší dvojitou šanci na výhru. Avšak pozor – karty 5 a 10 by se rozdělovat neměly, ale naopak by se měli splitnout esa, 8, 2, 7 a 9 – tyto karty je třeba rozdělit za všech okolností!

Blackjack tabulka (strategie)
Zdroj: vegashowto.com