3 min čtení

EURO 2020: Český postup a poslední kolo kvalifikaceLuboš Přibyl

Autor
Luboš Přibyl

čas 16. 11. 2019Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

95 %

Tipsport

Tipsport sázková kancelář | 50 000 Kč bonus ❤️ + 500 Kč na ruku

Přejít na web

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

80 %

Explosino Sport

Explosino Sport sázková kancelář ❤️ 50 € bonus + 10 Risk Free Bet pro nové sázkaře

Přejít na web

EURO 2020 se neobejde bez české účasti! Před závěrečným kolem kvalifikačních klání je jasné, že český tým nebude na závěrečném turnaji chybět ani posedmé v řadě.

 

Postup na EURO 2020 se nerodil snadno

V kvalifikační skupině "A" jsme hned v prvním utkání dostali výraznou facku od Anglie. Z ostrovů jsme v březnu odjížděli s výpraskem 0:5. Následně náš tým zvládl dvě červnová domácí utkání, nad Bulharskem zvítězil 2:1 a s Černou Horou si poradil 3:0. V září však přišla nečekaná komplikace. Na půdě Kosova jsme prohráli 1:2. Naštěstí o tři dny později jsme slavili vítězství 3:0 v Černé Hoře. Největší překvapení si naši fotbalisté nechali na říjen. V domácím prostředí porazili po obratu silnou Anglii 2:1. Stejná situace nastala i ve čtvrtek v Plzni proti Kosovu. Národní tým prohrával v Plzni od 50. minuty po gólu Nuhia 0:1, ovšem brankami Krále a Čelůstky dokázal zvrátit utkání na svou stranu. Teď už zbývá odehrát poslední utkání v Bulharsku a trenér Šilhavý může se svým realizačním týmem začít spřádat plány na EURO.

Na poslední zápas v Bulharsku si můžete vsadit u některé z našich sázkových kanceláří.

 

Jistí účastníci závěrečného šampionátu

Většina kvalifikačních skupin se vyvíjí podle počátečních očekávání, favorité své úlohy vesměs zvládli. Jedno velké překvapení se přeci jen zrodilo, a to ve skupině "J". Na závěrečný šampionát se poprvé v historii kvalifikovalo Finsko. Nevyjasněná je dosud pouze situace ve skupině "B", "D" a "E", ve které ještě hraje o postup Slovensko.

 

Postupující týmy z jednotlivých skupin

Skupina A – Anglie, ČR

Skupina B – Ukrajina, Portugalsko/Srbsko?

Skupina C – Německo, Nizozemsko

Skupina D – Dánsko/Švýcarsko/Irsko?

Skupina E – Chorvatsko, Maďarsko/Wales/Slovensko?

Skupina F – Španělsko, Švédsko

Skupina G – Polsko, Rakousko

Skupina H – Francie, Turecko

Skupina I – Belgie, Rusko

Skupina J – Itálie, Finsko

Finsko slaví postup na EURO

Zdroj: caviarmagazine.fr

Poslední kolo kvalifikace na EURO 2020

Od neděle do úterý se tedy bude bojovat ještě o čtyři letenky na EURO 2020, které budou rozdány mezi Portugalsko, Srbsko, Dánsko, Švýcarsko, Irsko, Maďarsko, Wales a Slovensko.  

Obhájce titulu Portugalsko napíná své fanoušky až do úplného závěru kvalifikace. K tomu, aby se nemuselo ohlížet na výsledek zápasu mezi Srbskem a Ukrajinou potřebuje plný bodový zisk z utkání v Lucembursku, což by podle bookmakerů neměl být pro Ronalda a spol. žádný výraznější problém.

Ve skupině "D" je na nejlepší cestě na šampionát Švýcarsko, kterému stačí vyhrát na Gibraltaru. Vzhledem k tomu, že se fotbalový trpaslík krčí na posledním místě tabulky bez jediného bodu a se skórem 2:25, vypadá poslední krok k postupu velmi snadno. V případě očekávané švýcarské výhry svedou souboj o další postupové místo IrovéDány. Vzhledem k situaci v tabulce musí Irové vyhrát, Dánům naopak stačí i remíza.

Nejzamotaněji se jeví situace ve skupině "E". Nejdále od evropského turnaje je před závěrečnými zápasy Slovensko, které kromě povinné výhry nad Ázerbajdžánem potřebuje remízu v souboji mezi Walesem a Maďarskem. Oba tyto celky však potřebují vyhrát, takže se máme na co těšit. Pokud Slovensko neuspěje, bude mít šanci ještě na jaře v play-off Ligy národů.

 

Kdy a jak se losuje EURO 2020

Losovací akt bude probíhat 30. listopadu od 18:00 v Bukurešti.

Týmy budou rozděleny do čtyř košů na základě pořadí v kavalifikační skupině, případně počtu získaných bodů, skóre, počtu vstřelených gólů, počtu vstřelených gólů ve venkovních zápasech, počtu vítězství, počtu vítězství ve venkovních zápasech, počtu obdržených karet a v případě shody výše uvedených kritérií rozhodne o nasazení pozice v žebříčku UEFA Ligy národů.

1. koš: Itálie, Ukrajina + další dva vítězové skupin s nejvyšším počtem bodů

2. koš: Zbývající týmy na 1. místě + 2 týmy s největším počtem bodů na 2. místě 

3. koš: Týmy na druhém místě 

4. koš: 2 týmy s nejnižším počtem bodů na 2. místě + 4 vítězové play-off Ligy národů

 

Kde sledovat kvalifikační duel

Poslední zápas českého týmu v kvalifikaci odvysílá ČT Sport. Výkop zápasu je naplánován na 18:00 a kvůli rasistickému chování bulharských fanoušků v utkání proti Anglii se odehraje bez diváků na stadionu. Výjimku má mládež do 14 let.