18.02.2020
3 min čtení
Esport

Esportové turnaje tohoto týdne

Přinášíme první díl pravidelné týdenní série, ve které si přiblížíme informace o všech důležitých turnajích a událostech z esportového prostředí. Fandíte Counter Striku, MOBA hrám, sportovním simulátorům nebo esportu všeobecně? Pak čtěte směle dále.

 

100+ článků

Esportové turnaje tohoto týdne


Přinášíme první díl pravidelné týdenní série, ve které si přiblížíme informace o všech důležitých turnajích a událostech z esportového prostředí. Fandíte Counter Striku, MOBA hrám, sportovním simulátorům nebo esportu všeobecně? Pak čtěte směle dále.

 

Counter Strike: Global Offensive

DreamHack Open Anaheim 2020

Od pátku 21. do neděle 23. února probíhá DreamHack Open Anaheim 2020 s prize poolem 100 000 $. Vítěz si kromě 50 000 $ zajistí také účast na DH Masters Jönköping.

O titul se popere celkem 8 týmů:

 • Ence
 • MIBR
 • North
 • FURIA Esports
 • Complexity Gaming
 • Gen.G Esports
 • Endpoint
 

ESEA Season 33: Premier Division – 3. týden

Ve dnech 17., 18., 19. a 21. února běží třetí týden kvalifikace ESEA Season 33. Po dobu celkem 9 týdnů bojuje 20 týmů o 3 místa na účast v ESEA Season 33: Global Challenge, kde se bude hrát o příjemných 75 000 $ a účast na ESL Pro League S12.

Mezi adepty na postup je i německý tým Sprout, za který nastupuje český AWPer Tomáš „oskar“ Šťastný.

 

Dota 2

WePlay! Dota 2 Tug of War: Mad Moon

Největší událostí tohoto týdne je další ze série turnajů WePlay!. Nejedná se sice o oficiální zastávku Dota Pro Circuit, přesto nabídne prize pool ve výši 300 000 $ a účast řady největších hvězd.

 • Team Secret
 • Nigma
 • Virtus.pro
 • Ninjas in Pyjamas
 • B8
 • Gambit Esports
 • Infamous
 • Aggressive Mode

Největšími favority je jednoznačně Team Secret, našince bude ale zřejmě nejvíce zajímat účast uskupení Aggressive Mode, za něž nastupuje Slovák Oliver „skiter“ Lepko.

Oliver
Oliver Lepko ještě v barvách týmu Infamous

Těšíme se také na první velký turnaj organizace B8, za níž stojí aktivně hrající kapitán a zakladatel Danil „Dendi“ Ishutin.

 

StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor Season 3 China Qualifier

Ve středu finišuje čínská kvalifikace na StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor. V boji zbývá poslední trojice ve složení Newbee,Keen Gaming a Team Aster. Motivace je přitom obrovská, jelikož v hlavním turnaji se bojuje o 300 000 $ a postup na ESL One Los Angeles o milion dolarů.

 

League of Legends

Tento týden pokračují (téměř) veškeré kvalifikační zastávky na Mid-Season Invitational 2020. Zejména pak evropská LEC, korejská LCK a americká LCS. Čínská LPL je až do odvolání pozastavena z důvodu nebezpečí koronaviru.

V evropské LEC Spring pak naleznete hned několik našich reprezentantů v různých týmech, které rozhodně nehrají druhé housle.

 

Češi v LEC Spring 2020

V prozatím nejlepším týmu turnaje Misfits Gaming působí Petr „Denyk“ Haramach. Daří se také MAD Lions, kde naleznete hned dva naše zástupce: Marek „Humanoid“ Brázda a Matyáš „Carzzy“ Orság. Patrik „Patrik“ Jírů bude muset se svými Excel Esports ještě trochu zabojovat.

Humanoid a Carzzy v MADLions
Humanoid (druhý zleva) a Carzzy (čtvrtý zleva)

Průběžné pořadí LEC Spring 2020

 1. Misfits Gaming 6-2
 2. G2 Esports 6-2
 3. Origen 6-2
 4. MAD Lions 5-3
 5. Fnatic 5-3
 6. Rogue 5-3
 7. Excel Esports 4-4
 8. SK Gaming 2-6
 9. FC Schalke 04 Esports 1-7
 10. Team Vitality 0-8

 

Hearthstone

DreamHack Anaheim 2020

Během víkendu 21. a 23. února se uskuteční turnaj v karetní hře Hearthstone pro až 150 hráčů o 2500 $.

 

Apex Legends

Twitch Rivals: Apex Legends Showdown

V pátek 21. v 18.00 SEČ začíná další ze série Twitch Rivals Showdown, tentokrát v battle royal hře Apex Legends. Akce zúčastní 60 streamerů z Evropy a 60 z Ameriky. Každý region si rozdělí 25 000 $. Mezi šedesátkou evropských účastníků by se měl objevit také Čech hrající pod přezdívkou Batmanoba.

 

FIFA

FUT 20 Champions Cup Stage IV

V Paříži se o tomto víkendu odehraje finále velkého fotbalového turnaje Eleague FUT 20 o 80 000 $.

Samozřejmě si můžete fandění na svůj oblíbený esport i trošku okořenit, jelikož naše partnerské sázkové kanceláře nabízí zajímavé kurzy na většinu zmíněných událostí.