Americká sázková kancelář

Kurzové sázení se sice ve Spojených státech těší dlouholeté tradici, teprve nedávno ale vystoupilo z ilegality. A to jen v některých státech! Jaká situace v oblasti kurzového sázení momentálně v USA panuje?

 

Vstupní bonus u 22Bet

 

První vlaštovkou byla Nevada

Dlouhá léta platil na většině území USA zákon PASPA z roku 1992, který zakazuje sázení na sport na celostátní úrovni. Existovala výjimka, kterou byla Nevada. Pouze tam si mohli Američané legálně vsadit. V omezené míře to šlo ještě ve státech Delaware, Montana a Oregon. Navzdory tomuto zákonu ale fungovalo po celých Spojených státech mnoho sázkových kanceláří, které provozovaly svůj byznys nelegálně a neodváděly z něj daně. Vinou výše zmíněného zákonu přicházela vláda o miliardy dolarů ročně. 

Nejhlasitějším bojovníkem, který prosazoval zlegalizování sportovních sázek, bylo New Jersey. A v roce 2014 povolil tamní soud kurzové sázky v místních kasinech a na dostizích. Toto rozhodnutí nakonec posvětil Nejvyšší soud Spojených států v roce 2018, který otevřel jednotlivým státům možnost legalizovat sportovní sázky a zároveň zrušil federální zákon PASPA z roku 1992. 

Nařízení Nejvyššího soudu platné od června roku 2018 téměř okamžitě využily státy Delaware, Mississippi, Nové Mexiko a Západní Virginie, které stihly legalizovat sportovní sázení do konce října téhož roku. Další státy se postupně přidávaly během následujících let. 

Jiný stát, jiná pravidla

Každý stát přistupuje k legalizaci „po svém“ podle vlastních regulačních pravidel. Někde lze sázet pouze osobně, někde online u licencovaných společností a někde už je možné sázet také prostřednictvím mobilních aplikací. Velké rozdíly jsou také v danění. Například v New Jersey je daň z hazardních her zatížena 13 %, v New Yorku je to obrovských 51 %! 

Zmíněný New York je považován za důležitý milník. Nejen, že jde o nejlidnatější stát, který dosud kurzové sázení legalizoval, ale v lednu roku 2022 legalizoval sázení z mobilního telefon. A které společnosti se na trhu mobilního sázení dokázaly etablovat nejdříve? Za lídry můžeme označit především společnosti FanDuel a DraftKings. Ty našim sázkařům nic neříkají. My zde máme ale řadu jiných skvělých mobilních aplikací sázkových kanceláří, které můžeme využívat.

Mobilní sázení v našich podmínkách

Naši čtenáři si oblíbili mobilní sázení především u společnosti 22Bet. Pokud ještě u této společnosti nemáte účet, čeká na vás vstupní bonus ve výši až 3 000 Kč. Podmínky bonusu pro nově registrované hráče nejsou nijak složité, je ovšem zapotřebí protočit bonus na AKO sázkách.

Skvělé aplikace mají také domácí sázkové kanceláře Tipsport, Chance, Fortuna, Synottip a Sazkabet. O náročnosti českých sázkařů ví také v sázkové kanceláři Betano, která vstoupila na český trh s potřebnou licencí v roce 2022, kde mají také skvělou appku. Pro lepší přehled o mobilních aplikacích navštivte článek Nejlepší mobilni aplikace sázkových kanceláří.