Sleduj nás na Instagram Sleduj nás na Facebook Sleduj nás na YouTube Sleduj nás na TikTok
Sázkovky s CZ licencí | CZ
Výběr obsahu:
Sázkovky s CZ licencí
Casína s CZ licencí
Evropské sázkovky a casína
Výběr jazyka:
CZ
DE
ZA

Jak na bitcoinovou peněženku a hraní bitcoin casina?

Úvodní obrázek

Kryptoměny mohou vnést do sázení on-line značnou pohodlnost. Existuje však řada dalších důvodů, proč začít hrát v bitcoin casinu. Hráč, který se chystá kryptomince používat ve světě hazardu, by se měl blíže seznámit s těmito měnami. Věříme, že pouze tak se lze vyhnout různým nepříjemným situacím, včetně ztráty peněz. Ať už o hazardním hraní s bitcoinem přemýšlíte, nebo již experimentujete, tento stručný průvodce bitcoin gamblingem je přesně pro vás.

Úvodní obrázek

Pavel-Drahonovsky

Pavel-Drahonovsky

Jak na bitcoinovou peněženku a hraní bitcoin casina?

Úvodní obrázek

Kryptoměny mohou vnést do sázení on-line značnou pohodlnost. Existuje však řada dalších důvodů, proč začít hrát v bitcoin casinu. Hráč, který se chystá kryptomince používat ve světě hazardu, by se měl blíže seznámit s těmito měnami. Věříme, že pouze tak se lze vyhnout různým nepříjemným situacím, včetně ztráty peněz. Ať už o hazardním hraní s bitcoinem přemýšlíte, nebo již experimentujete, tento stručný průvodce bitcoin gamblingem je přesně pro vás.

Úvodní obrázek


Co je to vlastně bitcoin neboli měna BTC?

Specifikem digitálních měn je jejich neregulovatelnost: volně proudí po celém světě nezávisle na státních hranicích či cenzuře. Nejsou ovládány žádnou vládou, společností, bankou, ani jiným prostředníkem, nýbrž samotnými uživateli (tzv. peer-to-peer síť).

Přitom virtuální měny netvoří zanedbatelnou část ekonomiky. Naopak, v současnosti přes 90 % celosvětového objemu financí nabývá digitální formy. Navzdory rozmachu různých typů kryptoměn (ripple, ethereum, litecoin, NEO,…), bitcoin (zkráceně BTC) stále hraje prim.

Bitcoinová peněženka jako (téměř) nezbytný pomocník hráče

Ať už jde o „otce kryptoměn“ (bitcoin), nebo jeho „děti“, digitální měny se uchovávají v tzv. peněženkách, které vzdáleně připomínají bankovní účet. Tento program slouží ke správě kryptoměn a provádění transakcí na jiné adresy.

K virtuální peněžence se pojí unikátní adresa (veřejný klíč), kterou lze chápat jako „číslo bankovního účtu“. Automaticky generovaný privátní klíč zase zastává funkci hesla. Jde o natolik komplexní hash šifrování, že by jej i nejvýkonnější PC mohl prolomit až za několik let.

Kombinace vašeho privátního klíče a veřejného klíče příjemce umožňuje provádět bitcoinové transakce.

Druhy bitcoin peněženek a jaká je nejlepší bitcoinová peněženka?

Necítíme se kompetentní na to, abychom psali recenze bitcoinové peněženky. Raději jsme provedli průzkum již existujících recenzí a zkušeností uživatelů, abychom vám nastínili, jaká je nejlepší bitcoinová peněženka. Přesto před založením vaší BTC wallet doporučujeme navštívit několik odborných portálů, které se touto problematikou zabývají.

Přestože neexistuje oficiální rozdělení krypto peněženek, v praxi se nejčastěji rozeznávají 4 typy, které vám představíme v dalších odstavcích.

Online bitcoinové peněženky

Tato varianta bitcoin peněženky, dostupná například přímo na burzách kryptoměn, nabízí nejvyšší uživatelský komfort a snadné, operativní používání. Proto si získala oblibu mezi začátečníky v oblasti kryptoměn. Přihlásíte se, v intuitivním prostředí provedete transakci a hotovo. O víc se nestaráte. Nezní to jako ideální řešení pro občasné vklady a výběry v bitcoin casinu?

Achilovou patou těchto webových softwarů je však zabezpečení, a to hned z několika důvodů:

 • Provozovatel služby má přístup k vašemu privátnímu klíči, a tím i možnost odcizit kryptoměny.
 • Toto on-line řešení je při zanedbání ochrany ze strany poskytovatele snadno napadnutelné hackery
 • Útočníci jeví značný zájem o prolomení zabezpečení těchto serverů, neboť poté mohou ukrást prostředky z nespočtu bitcoin on-line peněženek. Naopak v případě softwarové peněženky musí hacker nejdříve získat přístup do daného zařízení a doufat, že uživatel vůbec kryptomince používá. Prolomení ochrany samotné aplikace je také tvrdý oříšek.

U bitcoinových peněženek on-line je negativem také nižší anonymita. Přestože veřejné klíče nenesou vaše osobní údaje, bitcoin burzy tyto údaje vyžadují při registraci i používání.

On-line wallets proto lze doporučit jako dočasné úložiště kryptoměn, než budou přesunuty na bezpečnější místo. Využití naleznou také pro denní platby. Dříve se považovaly za vhodné pro trvalé uchování menších částek, což se však změnilo po sérii incidentů s hacknutím těchto serverů.

Mezi on-line BTC peněženky, u kterých nikdy nedošlo k neoprávněnému vniknutí, patří:

Za relativně bezpečnou digitální peněženku se považuje také Coinmate nebo GreenAddress.

Softwarové peněženky

Softwarová BTC peněženka označuje program, který uživatel stáhne do svého zařízení a následně zde generuje veřejné klíče, provádí transakce, případně kontroluje jejich historii. Přestože tzv. hot aplikace nabízejí řadu dalších funkcí, tyto jsou nezbytnou výbavou každé digitální peněženky. Založení nového účtu zabere chvilku, přičemž není třeba ověřovat vaši totožnost. Vedení bitcoin peněženky se nepojí s žádnými poplatky. Ať už se tedy rozhodnete pro Samourai, Coinomi, nebo Electrum, očekávejte bitcoinovou peněženku zdarma.

I při této volbě hrozí infikování zařízení škodlivým kódem. Toto riziko lze snížit dodržováním zásad kyberbezpečnosti, jejíž stěžejní prvek tvoří pravidelně aktualizovaný antivirus.

V kontextu softwarových peněženek se někdy lze setkat s tímto rozlišením:

 • Tenká verze BTC peněženky: Vhodná pro běžné uživatele, stahuje pouze relevantní transakce. Tím se snižuje časová náročnost synchronizace (v rámci několika minut) i prostor, který zabírá daný software na disku. Příkladem je Electrum či multiměnová peněženka Exodus, podporující více druhů kryptoměn.
 • Tlustá verze: Jelikož přesouvá do zařízení kompletní blockchain, stahování dat o velikosti až desítek GB může trvat řadu dní. Oficiálním a zároveň nejvíce bezpečným plnohodnotným („tlustým“) klientem je Bitcoin Core.

Kromě na desktopy a laptopy lze instalovat mobilní peněženky také na přenosná zařízení typu smartphone či tablet. Výhodou tzv. mobilní peněženky je praktičnost a neomezená dostupnost, neboť řada lidí dnes nosí mobily vždy a všude. Stejně jako v automatu může na základě náhody padnout šťastná kombinace, při tomto chování existuje riziko ztráty telefonu, kdy jej nálezce zneužije pro získání přístupu do vaší peněženky. Proto má velký význam zabezpečit zařízení silným heslem či jinou technologií.

Mobilní peněženky obvykle dávají možnost uživateli ovládat vlastní privátní klíč. Díky tomu odpadá nutnost důvěřovat třetí straně. Ovšem například Coinbase nabízí stažitelnou aplikaci, která ukládá klíče na serverová úložiště poskytovatele.

Ze softwarových bitcoin peněženek lze doporučit tyto:

 • MyCelium (vhodná pouze pro smartphony)
 • Atomic Wallet (uživatelsky přívětivé a intuitivní rozhraní, dostupná pro desktop i smartphony)
 • Armory (vícenásobná ochrana, včetně trezoru neboli secure cold-storage)
 • Copay
 • Blockstream Green (dostupná i pro mobily)
 • Wasabi (dostupná i pro mobily)

Aplikace běžící na mobilu mívají značně menší velikost v porovnání s desktopovým protějškem. Přestože se to na první pohled jeví jako výhoda, tento software nedovede uchovávat velký objem dat. Na druhou stranu limitu dosáhnou obvykle pouze velcí obchodníci, nikoli hráči casina.

Softwarové peněženky se obecně hodí pro manipulaci s menším finančním obnosem.

Ovšem pouze z našeho úhlu pohledu se jedná o kvalitní peněženky. Každá digitální wallet je unikátní a také zde platí, že „co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému“. Proto lze jen stěží soudit, jaká je nejlepší bitcoinová peněženka. Chcete-li se o těchto prográmcích dozvědět více, dobré recenze nabízí například server 5nej.cz.

Mobilní bitcoinová peněženka MyCelium

Hardwarové peněženky

Pokud zvolíte pro vaše on-line sázení s bitcoiny hardwarovou peněženku, neuděláte chybu. Vzhledem k jejich off-line povaze garantují prakticky stoprocentní bezpečnost. Pro správu kryptoměn, jako je například provedení depositu do on-line casina, stačí připojit tato zařízení k počítači.

Tento doslova kapesní trezor lze pořídit za relativně dostupnou cenu. Průměrná hardwarová peněženka vyjde na 2 500 Kč, lze však najít i modely výrazně pod (KeepKey) či nad (Trezor T) touto orientační cenou. „Zlatý střed“ v poměru cena/výkon reprezentuje BitBox02 (2 400 Kč).

Nebo zvolte „legendu“ od zlatých českých ručiček: Trezor One (1 600 Kč). Tato česká bitcoinová peněženka dovede kromě Bitcoinu dovede uchovávát i jiné kryptomince, včetně Litecoin či Ethereum. Navíc bitcoinová peněženka Trezor boduje v takřka každé recenzi.

Malými rozměry potěší Leger Nano S (1 500 Kč), ač zabezpečení zde nedosahuje tak vysoké úrovně.

Pro více informací o těchto wallets se podívejte například na recenze bitcoinových peněženek od arecenze.cz.

Hardware bitcoin peněženka Trezor

Papírové peněženky

Virtuální peněženka není nezbytností, neboť k využívání bitcoinů by dostačoval veřejný („číslo účtu“) a soukromý („heslo“) klíč. Veškeré bitcoin transakce jsou totiž chronologicky uloženy v obrovské databázi zvané blockchain. Přístup k vašim záznamům lze získat právě díky výše zmíněným údajům. Peněženky slouží pouze na ukládání veřejných a privátních klíčů, díky nimž mohou probíhat transakce, nikoli tedy samotných bitcoinů.

Této skutečnosti využívají papírové peněženky, které obvykle nabývají podoby QR kódů. Problém nastává při tisku těchto kódů, kdy komunikace mezi tiskárnou a počítačem může být „odposlouchávána“. Uživatel přitom ani nemusí používat bezdrátový tisk nebo být připojen k internetu.

Mnohem větší riziko však skýtá úschova papíru s klíčem. Kromě odcizení hrozí také znehodnocení požárem, záplavami či obecně vlivy času a prostředí (pokusy o zakopání dřevěné schránky s klíčem obvykle nedopadnou úspěšně).

Na první pohled uspokojivé řešení poskytují banky. Máte však jistotu, že nedojde k loupeži, nebo touha zaměstnance po obohacení nebude silnější než morální zábrany? Dané osobě stačí kód ofotit, vybrat peníze a vy jen stěží dokážete, že tento „anonymní“ majetek skutečně náležel vám.

Na závěr je třeba upozornit, že přestože bitcoin peněženky lze analogicky používat i pro jiné kryptoměny, vždy se musíte ujistit, jaké měny daná peněženka podporuje.

Papírová bitcoin peněženka

Jak chránit softwarovou bitcoinovou peněženku?

Digitální peněženku by hráči měli udržovat v bezpečí stejně jako tu reálnou. Mezi nejsnadnější způsoby, jak zamezit vniknutí zloděje (aneb hackera), patří tyto:

 • Zabezpečte peněženku heslem: Ač se toto zdá jako samozřejmost, řada uživatelů z pohodlnosti preferuje přístup do peněženky „na kliknutí“. Přitom stačí ztráta telefonu, případně odchod od vašeho notebooku na pár minut, a můžete se s hraním bitcoin casina rozloučit. Nastavte si heslo jak pro vstup do aplikace, tak i pro provedení každé transakce, jestliže to vaše bitcoin peněženka umožňuje.
 • Neukládejte zálohy v digitální podobě: Mobily jsou permanentně připojeni k internetu. Raději si zapište přihlašovací jméno, heslo a obnovovací kód na kus papíru, který uchováte na bezpečném místě.
 • Nastavte si dvoufázové ověření (2-FA), které od uživatele vyžaduje přihlášení z vícera zařízení. Díky této metodě hackerům nestačí heslo. Pro přístup k vaší peněžence je vyžadován také kód, který bývá zasílán prostřednictvím SMS, případně aplikace typu Google Authenticator.

Vyplatí se hrát v bitcoin casinu?

Možná vás předchozí odstavce trochu zklamaly. Někteří hráči se totiž milně domnívají, že BTC je zcela bezpečná měna. Pokud nyní váháte, zda vůbec začít sázet on-line v krypto casinu, doporučujeme vám seznámit se alespoň s hlavními pozitivy takových internetových heren.

Bitcoin casino

Bitcoin casino vyniká rychlostí

Proveďte vklad či výběr pomocí kryptoměn, a ta rychlost transakce vás zvedne ze židle. Výběry dokonce mohou trvat o několik dní méně než například při bankovním převodu. Převod kryptoměn na jinou adresu je totiž záležitostí maximálně pár minut. Přitom právě pomalé platby se považují za jeden z hlavních kamenů úrazu v on-line hazardu.

Konečně můžete říct sbohem té situaci, kdy po náročném pracovním dni chcete relaxovat u automatů, ale náhle zjistíte, že nemáte „palivo“.

On-line casino Nomini

Krypto casina nabízejí soukromí

Poskytovatel on-line sázení se dozví pouze váš veřejný klíč. Citlivé údaje typu číslo bankovního účtu si hráč může nechat pro sebe. Navíc čím méně informací při platbě zadáváte, tím klesá šance na pochybení. Jediný údaj (veřejný klíč) je také obtížnějším cílem pro hackery.

Nebojte se krádeže identity ani vrácení platby. Zároveň si ale uvědomte, že jakmile jednou platba vyletí z vaší krypto peněženky, mince se už nevrátí, ani kdyby se za vás postavily všechny vlády světa.

Bitcoin casina jsou transparentní

„Klasická“ on-line casina proslula nekalými praktikami typu zatajování výher. V bitcoin casinu je takřka nemožné zatajit výhru, neboť hráči mohou snadno odhalit každou podezřelou aktivitu. Získáváte tedy jistotu spravedlivých šancí na výhru i správně vypočítané výše odměny.

Každý hráč si může kdykoli ověřit, zda výsledek jeho hry skutečně závisel čistě na náhodě, nebo zda došlo k manipulaci ze strany krypto casina. Stačí na webu daného provozovatele zadat identifikační číslo sázky a několik dalších údajů. (Podobné ověření lze provést i v běžných internetových hernách. Zde ovšem proces zabere podstatně delší dobu a zpravidla vyžaduje účast profesionálního auditora.)

Tato transparentnost tedy eliminuje většinu forem podvodů, a tím přirozeně zvyšuje důvěryhodnost bitcoin casina.

On-line casino Playamo

On-line BTC casina jsou decentralizovaná

Vzhledem k absenci regulačního orgánu vám nikdo nemůže zmrazit herní konto ani zabavit peníze. Navíc se stoprocentně vyhnete jakýmkoli poplatkům spojeným s transakcemi virtuálních měn. Nanejvýš se lze setkat minimálním poplatkem za nadstandardní služby typu rychlejší zpracování platby.

On-line casino Wazamba

Krypto casina nepodléhají inflaci

V současnosti je v oběhu přes 17 milionů bitcoinů. Podle tzv. bitcoinového protokolu nemůže být vytěženo více jak 21 milionů mincí. Díky tomu nelze tuto kryptoměnu znehodnotit, jak se běžně děje se státem ovládanými měnami (typu dolary, české koruny), které se „nalévají“ do ekonomiky.

Rizika používání kryptoměn v on-line casinu

Vzhledem k dlouhodobému vývoji lze soudit, že trend růstu bitcoin on-line casin bude pokračovat. Bezpečné a decentralizované platby jsou pro hráče velkým lákadlem. Na druhou stranu lze pouze stěží předpovídat, jaké druhy kryptoměn budou prosperovat, a jaké naopak za pár let zaniknout.

Odborníci proto radí hráčům, aby si na kontě udržovali vždy jen malé množství virtuální měny, a to i s přihlédnutím na aktuální míru volatility. Dobrou zprávou je, že s rostoucí oblibou bitcoin sázení může korelovat stabilita této měny.

Jinak řečeno, nechte nabídku on-line hraní s BTC ještě chvíli „uzrát“, než se jí chopíte všemi deseti.

Existují čistě bitcoin casina?

V současné době na trhu hazardu najdete už casina a loterie, které pracují výhradně s bitcoinem, případně i s dalšími kryptoměnami. Mezi tyto rarity patří:

Protože většina casin, jako je Playamo či 22Bet, se snaží potěšit širokou cílovou skupinu hráčů, kromě kryptoměn podporují i fiat (normální) měny. Hráči, které sázení s bitcoinem zaujalo, se mohou podívat na kompletní seznam casin podporujících bitcoin měny.

Bitcoin casino

Napřed ale doporučujeme zodpovědět si otázku: Víte, jak vkládat a vybírat kryptoměny v BTC casinu?

Provádění plateb v bitcoin casinu

Nalít do bitcoin casina vaše virtuální prostředky není žádná „vyšší dívčí“. Přesto se vyplatí znát obecný postup a několik pravidel

1) Zaregistrujte si bitcoin peněženku

Krátkou recenzi bitcoinové peněženky naleznete výše. Pokud jste zvolili on-line řešení, stačí si založit účet na dané síti. Otevření softwarové peněženky je podobně jednoduché, pouze s rozdílem, že vyžaduje stáhnout a nainstalovat aplikaci na vaše zařízení.

2) Doplňte vaši krypto peněženku

Protože bitcoin není ve virtuálním světě už žádný nováček, lze jej získat mnoha způsoby. Mezi vhodné metody nákupu bitcoinu pro začínající uživatele patří:

 • Směnárny: Ideální pro příležitostné nakupování. K ověřeným českým společnostem se řadí Simplecoin, BitStock a Finex; k zahraničním Coinbase. Všechny služby kromě Finex nabízejí mobilní aplikaci.
 • Kryptoměnové burzy: vhodné pro nákupy ve velkém, tedy i pro high rollery. Kryptoměny zde pořídíte výhodněji než ve směnárnách. Ze zahraničních společností lze doporučit Bitstamp, Bitfinex, Bittrex, Kraken či GDAX. Nevadí-li vám nižší likvidita, můžete využít i českou burzu Coinmate, která umožňuje obchodovat vůči české koruně.
 • Bitcoinmaty: V České republice se aktuálně nachází přes 66 těchto bitcoinových automatů. Nelze však očekávat příliš výhodný kurz, neboť se v ceně odráží i provize pro provozovatele kryptoautomatu.
 • Osobní nákup: Zde se vyplatí držet pravidla „obchodovat výhradně se známým člověkem“. Zájemce o kryptoměny případně může využít ověřené služby typu směnárna BitStock (dříve EasyCoin).
 • Platební karta s bitcoiny: Podobných služeb existuje již několik. Nejoblíbenějším řešením je však Revolut, umožňující obchodovat s menšími objemy kryptoměn. Účet vedený Revolutem lze spravovat pouze přes mobil, přičemž standardní verze je zdarma.

Zvolte si nejlepší bitcoin casino

Vyberte si z naší široké nabídky ověřených on-line casin takové, které splňuje vaší představu o nejlepším casinu. Abyste nemuseli pracně dohledávat, zda daná internetová herna podporuje bitcoin měnu, připravili jsme pro vás seznam crypto casin.

Zkontrolujte bonusy

Prakticky každý poskytovatel hazardu chystá pro hráče casino bonusy, přičemž nejčastěji nabývá podoby welcome bonusu.

Některé herny nabízejí bonusy určené exkluzivně pro kryptoměny. To znamená, že s bitcoinem se vám sázení on-line v casinu vyplatí více než s použitím „standardních“ platebních metod typu debetní karta.

Bonusy v bitcoin casinu

Proveďte vklad

Nabít vaše herní konto je stejně snadné jako v případě jiných měn.

Nejprve se přihlaste a otevřete pokladnu, kde vyberete vaši preferovanou metodu platby čili kryptoplatbu. Poté vám bitcoin casino sdělí svou adresu peněženky, kterou hráč musí překopírovat do vlastní peněženky a zadat libovolnou výši depositu (resp. v limitech dané virtuální herny). Po potvrzení odeslání by se změna měla projevit na vašem casino účtu během několika sekund. V závislosti na tom, do jaké míry casino podporuje bitcoiny, může automaticky dojít k převodu BTC na jinou měnu (obvykle euro či dolary, v závislosti na vaší zvolené měně pro deposit).

Nové hráče často zajímá, jak získat BTC adresu. Funkci generování bitcoin adresy disponuje každá digitální peněženka, a to již od doby založení vašeho účtu. Z bezpečnostních důvodů se po každé transakci tato adresa obměňuje. Předchozí adresy, obvykle uvedené na kartě Historie transakcí, však zůstávají validní. Nezáleží tedy, zda do formuláře casina zadáte nejnovější BTC adresu, nebo jednu ze starších adres.

Pro minimalizaci tzv. chyb lidského činitele vždy adresu kopírujte, neopisujte. Pamatujte, že transakce v kryptoměnách jsou nevratné.

Výběr peněz v on-line crypto casinu         

Proces výběru z bitcoin casina je relativně podobný vkladu.

Po vyžádání výběru (obvykle kliknutím na určité tlačítko) si zvolíte množství peněz, které chcete obdržet. Poskytovatel hazardu vás vyzve k zadání adresy peněženky. V některých případech se bitcoiny přesunou ihned do vaší bitcoinové peněženky. Ve světě hazardu však některá bitcoin casina mají až 48 hodinovou lhůtu pro připsání platby, během níž ověřují, zda je transakce oprávněná.

 

Snad vám tento návod pomůže při vašich prvních krocích v bitcoin casinech.