3 kroky, jak nenaletět podvodníkům

Zdeněk Utrhlička

Zdeněk Utrhlička

3 kroky, jak nenaletět podvodníkům


1) Všímejte si webových stránek placených servisů

Pravděpodobně žádný podvodný servis nebude investovat hodně času do vytvoření smysluplného textového obsahu, který by navíc byl pravidelně aktualizován. U podvodníků většinou uvidíte stejnou šablonu v podobě několika fotek bankovek, drahých aut, zlatých hodinek, výherních tiketů s vysokými částkami, děkovných vzkazů, nějakého videa, registračního formuláře a maximálně pár jednoduchých (v mnoha případech i okopírovaných článků). Důvod? Možná, že najmout a zaplatit tvůrce obsahu, který se bude chtít podílet na takovém podvodu, bude samo o sobě těžké. Časem se však podvodník dostane do situace, kdy bude v povědomí sázkařské komunity a začnou vyplouvat na povrch negativní zkušenosti podvedených. Ti se začnou o své dojmy dělit na fórech, sociálních sítích apod. a vyhledávače začnou stránky evidovat jako podvodné, což povede k úpadku návštěvnosti a ztrátě klientů. Celý cyklus se musí tedy opakovat od začátku, a komu by se chtělo zdokonalovat svůj web s vědomím, že ho v řádu měsíců přestane využívat?

2) Verifikace tipů

Pro sázkové podvodníky je samozřejmě nemožné projít úspěšně verifikací nezaujaté třetí strany, proto někteří zašli tak daleko, že si tvoří vlastní verifikační systémy. Důvěryhodných zdrojů verifikace není málo, je proto těžké všechny vyjmenovat, každopádně z těch domácích můžeme doporučit např. Sportbreak.cz, Betliga.cz, Verifiedbets.euBet-universe.com.

3) Facebookové a instagramové stránky

Zde je nutné být opatrnější a mít informací více.

  • Jaká je aktivita správců skupiny? – Příspěvky jsou mazány či cenzurovány? Neexistuje pravidelný obsah (pozor jsou výjimky)?
  • Zeptejte se na osobní zkušenosti ostatních. Chtějte informace a odpovědi správce rovnou do skupiny. O totéž můžete požádat i kamaráda. Stačí se jen zeptat a sledovat reakce. Závěr si každý udělá sám.
  • Pod screeny úspěšných tiketů jsou pochvalné komentáře psané z podezřelých profilů? Buďte vnímaví.

Pokud si nejste jistí a pochybujete o důvěryhodnosti nějakého servisu, nebojte se nám napsat, my jej prověříme. Můžete se podívat i do historie podvodných servisů (zpravidla již většina ukončila činnost).