Internetové peněženky (Skrill, Neteller, PayPal)

Internetové peněženky se mezi sázkaři a hráči těší velké popularitě. Není se čemu divit, jejich platby akceptuje nejen hodně obchodníků, ale i poskytovatelé služeb a zábavy. Převody jsou jednoduché, rychlé, bezpečné a s minimálními nebo žádnými poplatky. Představíme si tři nejznámější internetové peněženky na trhu – PayPal, Skrill a Neteller.

Zdeněk Utrhlička

Zdeněk Utrhlička

Internetové peněženky (Skrill, Neteller, PayPal)

Internetové peněženky se mezi sázkaři a hráči těší velké popularitě. Není se čemu divit, jejich platby akceptuje nejen hodně obchodníků, ale i poskytovatelé služeb a zábavy. Převody jsou jednoduché, rychlé, bezpečné a s minimálními nebo žádnými poplatky. Představíme si tři nejznámější internetové peněženky na trhu – PayPal, Skrill a Neteller.


PayPal

PayPal je celosvětově nejrozšířenější internetový platební systém internetové peněženky. Byl založen v roce 1998 a o 4 roky později se stal plně vlastněnou pobočkou eBay. Od 18 července 2015 je firma samostatnou jednotkou. PayPal zprostředkovává transakce v pětadvaceti různých měnách napříč více než 190 státy

Identifikaci pro posílání plateb zajišťuje emailová adresa zadaná při registraci. Kromě eBay lze skrz tento systém platit u celé řady celosvětových i tuzemských obchodníků. K placení si vystačíte s emailem a heslem. Při nákupu tyto údaje zadáte, potvrdíte částku a hotovo. Není tedy nutné zdlouhavě vyplňovat celé číslo karty, datum její expirace a bezpečnostní kód CVV. Kromě jednoduchosti jsou platby také bezpečnější, protože vaše údaje o kartě se nedostanou k žádným obchodníkům. Převody mezi účty ve stejné měně jsou zdarma a poplatky jdou na vrub obchodníka, nikoli kupujícího. Absolutní nutností pro otevření účtu je platební karta. Na platební kartě je také třeba povolit platby na internetu. Peníze na svůj PayPal účet můžete dostat klasickým bankovním převodem, přes Trustly, nebo platební kartou.

Pokud převádíte prostředky mezi PayPal účty, funguje to jako ve většině internetových peněženek, tzn. že mezi účty uživatelů lze provádět transakce v reálném čase a bez poplatků. Chcete-li však převést více než je váš zůstatek, peníze se v takovém případě budou dobíjet z vaší karty, a to už samozřejmě zdarma nebude. Ti, kdo využívají transakce oběma směry, ocení možnost uchovávat peníze v různých měnách bez nutnosti převodu na jednu společnou měnu (jako tomu je u jiných internetových peněženek).

Registrace u PayPal  

Zdroj: paypal.com

Skrill

Skrill, dříve Moneybookers, je akciová společnost sídlící v Londýně, která podléhá britskému a evropskému právu a zároveň je kontrolována Úřadem pro finanční dohled Velké Británie. O oblibě této služby vypovídá více než 35 miliónů uživatelů z celého světa. Webové stránky jsou kompletně v češtině a k dispozici je i česká podpora. Vše je navíc zdarma. Pokud budete na svém účtu alespoň jedenkrát ročně aktivní, vyhnete se i poplatkům za jeho vedení. Identifikaci účtu zajištují emailové adresy. S jednou adresou se zaregistrujete a další je možno přidávat po procesu ověření. Vyberete si jednu primární a ostatní jsou vedeny jako vedlejší. Tuto prioritu lze libovolně měnit. Je ovšem důležité, aby se primární adresa shodovala s tou, kterou budete používat při registraci do sázkových kanceláří, většinou totiž tuto shodu požadují při výběrech.

Do Skrillu samozřejmě musíte nejprve poslat peníze, abyste mohli provádět transakce na další účty, nabíjet peníze na účty v sázkových kancelářích nebo s nimi platit u obchodníků. První transakce zároveň slouží i jako ověření bankovního účtu. Nabít peníze lze z bankovního účtu i platební kartou. Transakce z účtu bude připsána do tří pracovních dnů. Kartou platba proběhne okamžitě, je však zpoplatněna procenty z celkové částky. V obou případech zároveň dojde k ověření dané platební metody. Ověření je důležité, navýší se vám totiž transakční limity. Tyto limity zvýšíte také ověřením totožnosti a poštovní adresy.

Pro vklady do sázkových kanceláří na stránkách bookmakera v sekci „Pokladna“ (cashier) vyberte Skrill a zadejte peněžní částku, kterou chcete vložit. Poté budete přesměrováni přes zabezpečenou stránku na Skrill, kde se svými údaji přihlásíte a potvrdíte platbu. Připsání peněz na sázkařské konto proběhne ihned. Postup při výběru peněz ze sázkové kanceláře je podobný jako u vkladu s tím rozdílem, že v sázkové kanceláři klikněte na sekci „Výběry“ (withdraw). Peníze lze téměř vždy vybrat pouze na Skrill účet, ze kterého jste peníze vložili. Na výběry jsou mnohdy uplatňovány různé podmínky, jako minimální obrat na účtu apod. Před tím, než je výběr umožněn, tedy vkládejte postupně po menších částkách.

Jako vlastník Skrill účtu máte nárok i na platební kartu Skrill Prepaid MasterCard, se kterou můžete platit na internetu i v kamenných obchodech. Maximální denní limity jsou nastaveny podle dosaženého členského statusu.

Registrace do Skrill

Zdroj: twitter.com/skrill

Neteller

Neteller byl založen v roce 1999 v Kanadě a pod záštitou firmy Paysafe Group PLC v roce 2004 převeden na ostrov Man. V roce 2015 došlo k fúzi s dalším platebním systémem Skrill, čímž byl vytvořen jeden z největších online platebních systémů v Evropě. Neteller není banka a svým klientům neposkytuje žádné půjčky, regulační autoritou je totiž požadováno, aby v každém okamžiku byla firma schopna krýt i vyplatit všechny peníze se kterými disponuje.  

Na svůj účet dostanete peníze klasickým bankovním převodem, nabitím z platební karty, a mnoha dalšími způsoby jako jsou třeba převody z partnerského Skrillu nebo převody bitcoinů. Tyto transakce jsou v podstatě bez limitů. Co se týče výběru peněz, tak máte dvě možnosti:

  • Neteller Net+ PrePaid MasterCard
  • Neteller Net+ Virtual Prepaid MasterCard

Neteller Net+ PrePaid MasterCard je klasická plastová karta, která vám bude zaslána a může být používána pro peněžní výběry ze všech bankomatů nebo k placení u jakéhokoli obchodníka akceptujícího MasterCard. Na kartě máte k dispozici tentýž zůstatek jako na svém Neteller účtu. Za kartu neplatíte žádné pravidelné poplatky za vedení, pouze po jejím aktivování se vám ze zůstatku na účtu odečte 10 €. Výběry z bankomatu jsou zatíženy poplatkem 1,75 %, platby u obchodníků jsou zdarma. Pokud kartou platíte v jiné měně než je váš účet, platíte 4 % z částky za transfer mezi měnami. Neteller Net+ Virtual Prepaid Mastercard je nehmotná předplacená karta. V rámci svého účtu si vytvoříte virtuální údaje karty, se kterými následně platíte.

Registrace u Neteller

Zdroj: twitter.com/neteller