Sázení u zahraničních sázkových kanceláří

Za zahraniční sázkové kanceláře považujeme všechny ty, které nemají sídlo v České republice. Hlavní rozdíly mezi českými sázkovými kancelářemi a těmi zahraničními spočívají ve způsobu registrace, převodu peněz a v možnostech sázení.

Zahraniční sázkové kanceláře

Zdroj: pinterest.com

Zdeněk Utrhlička

Zdeněk Utrhlička

76 článků

Sázení u zahraničních sázkových kanceláří

Za zahraniční sázkové kanceláře považujeme všechny ty, které nemají sídlo v České republice. Hlavní rozdíly mezi českými sázkovými kancelářemi a těmi zahraničními spočívají ve způsobu registrace, převodu peněz a v možnostech sázení.

Zahraniční sázkové kanceláře

Zdroj: pinterest.com


Založení účtu u zahraniční sázkové kanceláře

Účet si založíte snadno a rychle online. Nečekají na vás žádné extra zvláštnosti. V sekci „registrace“ vyplníte do nachystaného formuláře všechny pravdivé osobní údaje včetně emailové adresy a telefonního čísla. Email zpravidla ověříte ihned – kliknete na ověřovací link, který by vám měl ihned vzápětí přijít na zadanou mailovou adresu. Někdy se také současně ověří mobilní číslo (většinou formou nějakého kódu v SMS zprávě, který vyplníte do příslušného políčka). 

Ověření účtu

Zde nastává hlavní rozdíl oproti českým sázkovým kancelářím. Pro úplné ověření vašeho účtu je třeba zaslat kombinaci několika dokladů. Bez tohoto ověření nebudete moci provádět všechny důležité operace, hlavně výběry peněz. Berte to jako obdobu ověření identity osobní návštěvou na pobočce u českých sázkových kanceláří. Příslušné bezpečnostní oddělení po vás bude chtít kopii osobního dokladu (pas, OP, řidičák), screen vašeho bankovního účtu, platební karty nebo elektronické peněženky (záleží, jakým způsobem chcete vkládat a vybírat) a někdy také tzv. „proof of adress“ (postačí jakýkoli doklad s vaší adresou, např. výpis za služby nebo nějaká faktura).

Licence a zahraniční sázkové kanceláře

Je obecně známo, že 1. 1. 2017 vešel v platnost zákon upravující otázku licencí v souvislosti s působením sázkových kanceláří na území České republiky. Dosud však tato otázka stále není úplně vyřešena a u některých ověřených zahraničních sázkových kancelářích lze sázet i nadále. Ze zahraničních společností, které vlastní českou licenci můžeme zmínit Betano, které na český trh vstoupilo v roce 2022. Ty spolehlivé, námi dlouhodobě prověřené a nejvíce používané, jsou např. 22Bet, VulkanBet, GG.BET nebo SportMarket.

Hrozí sázejícím nějaký postih? 

Mnozí jistě zaznamenali odstrašující případ, kdy sázkař dostal rekordní pokutu 850 tis. Kč. Tato hrozba ale na konci roku 2016 pominula a případné sankce se vztahují jen na provozovatele. 

Přehled našich sázkových kanceláří

 

Oblíbené zahraniční sázkové kanceláře

Mezi našimi čtenáři patří mezi nejvyužívanější bookmakery především 22Bet vyznačující se neuvěřitelně širokou kurzovou nabídkou. Ve spojitosti s vysokou kurzovou hladinou a zajímavými bonusy jde o jasnou volbu našich čtenářů. Jedinou nevýhodou 22Bet je to, že ho nespustíte na desktop verzi. Jejich webové stránky jsou pro desktop blokovány. Na mobilu, popř. v mobilní aplikaci vše funguje bez problémů.

Pokud to se sázením myslíte vážně a uvědomujete si hodnotu kurzu a jde vám o co nejvyšší kurz, pak potřebujete Sportmarket a Megapari. Jde o tzv. brokera, který sdružuje několik sázkových kanceláří a burz pod jeden účet. Na výběr tak budete mít v jednom rozhraní kurzy z několika společností (včetně Pinnacle či Betfair).

Jestliže lpíte na bonusech a pravidelně se zúčastňujete promoakcí, zkuste některou ze sázkových kanceláří FEZbet, Powbet, Librabet, Sportaza či Rabona. Ani v jednom případě neuděláte chybu, všech pět společností nabízí stejné promoakce a má i stejnou kurzovou nabídku.

Jde-li vám o zachování relativní anonymity bez nutnosti ověřování osobních údajů, zkuste 1xBit. Jde o zcela kryptoměnovou sázkovou kancelář, v níž vám otevřou účet bez nutnosti prokazování vaší identity. Vše, co potřebujete, je peněženka s nějakou kryptoměnou.

Velmi využívaná je též sázková kancelář MostBet. Ta nabízí štědrý vstupní bonus, pravidelné promoakce, vysoké kurzy a mnoho sportovních přenosů díky live streamům.

Vklady peněz na účty u zahraničních sázkových kanceláří

Převody směrem na hráčské účty lze provádět klasickými způsoby jako platebními kartami a převodem z bankovního účtu. Je však třeba myslet dlouhodoběji. Prvním problémem, zejména u karet MasterCard je nemožnost poslat peníze zpět na tutéž kartu. Hlavní obecnou záležitostí jsou však konverze měn - málokterá ze zahraničních sázkových kanceláří totiž nabízí českou korunu jako možnou volbu měny účtu. Chtělo by se říci, že nějaká ta dvě tři procenta nejsou nic hrozného…ovšem, pokud budeme tyto transakce provádět častěji, poplatky za převody měn nás připraví o pracně nastřádané value z předchozích sázek. (např. pokud vsadíte 100 € na sázku s +5 %, poté částku vyberete z EUR na CZK a zpět nabijete na účet v EUR, budete zhruba na nule).

Nejoblíbenější a nejpoužívanějšími pomocníky jsou v tomto případě elektronické peněženky jako Skrill či Neteller. Fungují jako spojené nádoby pro všechny sázkové kanceláře a různé další účty ve stejné měně. Největší přínos těchto internetových peněženek spočívá v bezplatných transakcích jak pro vklady, tak i pro výběry. Konverzi budete platit pouze při převodu českých korun z vlastní banky a poté již můžete téměř neomezeně převádět mezi jednotlivými zahraničními bookmakery.