TOP10SportSites
0 Tipy Hodnocení profesionálů Vstup

0

0
Hodnocení profesionálů
Tipy Vstup
0 Tipy Hodnocení profesionálů Vstup

0

0
Hodnocení profesionálů
Tipy Vstup
72 Tipy Hodnocení profesionálů Vstup

72

72
Hodnocení profesionálů
Tipy Vstup
Zobrazit všechny sázkové kanceláře
Aktualizováno ke dni: 27.7.2018

✅Nejlepší reprezentační trenéři ČR v hokeji

V  minulém článku jsme se ohlédli za nejlepšími trenéry anglické Premier League, tedy nejlepší fotbalové ligy na světě. Nyní se pojďme podívat na jiný sport, na hokej. Konkrétněji na nejlepší trenéry české hokejové reprezentace.

✅Nejlepší reprezentační trenéři ČR v hokeji

MISTROVSTVÍ SVĚTA 

alois hadamczik

Alois Hadamczik, zdroj: wikimedia

Na každoročně pořádaném turnaji měl nejvíce možností „zabodovat“ Alois Hadamczik, který odtrénoval šest šampionátů. Získal tři medaile (stříbrnou a dvě bronzové), na druhou stranu skončil dvakrát sedmý (a turnaje v letech 2007 a 2013 patří k těm, které bývají hodnoceny jako celkově nejslabší). Průměrné umístění 4,5 není nijak valné. 

IVAN HLINKA

Ivan Hlinka, zdroj: osobnosti.cz

Trenérský mág Ivan Hlinka vedl mužstvo na pěti turnajích. Jednou získal zlato, třikrát bronz, jednou ovšem také skončil sedmý. A turnaj v Itálii v roce 1994 hodnotíme taktéž jako velmi nepovedený, Češi na něm porazili jen Francii a vypadli ve čtvrtfinále s Kanadou, přičemž měli k dispozici Jágra, Straku, Hamrlíka, Holaně, Musila, Beránka či Ručinského, což byla na tehdejší dobu solidní ekipa z NHL. Celkový průměr – 3,4.

JOSEF AUGUSTA

Josef Augusta, zdroj: wikipedia


Třikrát vedl národní mužstvo v pozici hlavního kouče Josef Augusta. Dvakrát dobyl zlaté medaile a „dokončil“ tak kompletaci zlatého hattricku. Jednou skončil pátý, to Češi sice ovládli základní část, ale ve čtvrtfinále nestačili na Rusy. I tak to činí solidní průměr 2,3.

Vladimír Růžička

Vladimír Růžička, zdroj: aktualne.cz

Na pěti turnajích vládl střídačce Vladimír Růžička. V paměti jsou dvě zlaté medaile, jedna z toho má takřka olympijský nádech (na šampionátu díky výluce hrály opravdu silné týmy). Ovšem turnaj v roce 2009 se až tak nepovedl, Češi skončili šestí. Loni v Bělorusku pod jeho vedením prohráli souboj o bronz a stejně dopadli i letos na šampionátu v Praze. Celkově to tak činí průměr 3,2.

LUDĚK BUKAČ

Luděk Bukač, zdroj: aktualne.cz

Luděk Bukač dostal trenérské žezlo do ruky dvakrát. V roce 1995 prolomil brány čtvrtfinále, ale nakonec byli Češi bez medaile. O rok později už z toho bylo zlato. Vaz Bukačovi zlomil Světový pohár, o kterém ještě bude řeč. Na šampionátech je to nicméně solidní průměr 2,5.

Slavomír Lener, Vladimír Vůjtek, Josef Jandač

Slavomír Lener, zdroj: osobnosti.czVladimír Vůjtek, zdroj: osobnosti.czJosef Jandač, zdroj: osobnosti.cz

Posledními do party jsou Slavomír Lener, Vladimír Vůjtek a Josef Jandač. Jsou to jediní trenéři, kteří nemají medaili (byť jako asistent se na nich Slavomír Lener podílel). Na šampionátu vedl jako hlavní kouč tým dvakrát, Vůjtek s Jandačem pouze jednou.

Nástrahami čtvrtfinále provedl Lener mužstvo v roce 2003, jenže pak přišly dvě prohry. O rok později našlapaný tým prolétl základní částí, ale ve čtvrtfinále vypadl po nájezdech s Američany. Lener měl zřejmě i dost smůly, celkový průměr ale slavný není – 4,5. V případě Vůjtka jsou počty jednoduché - předloni dovedl tým k pátému místu. Josef Jandač si odbyl reprezentační premiéru na mistrovství světa před rokem a nebyla to premiéra úspěšná. Češi skončili v základní skupině až třetí a ve čtvrtfinále prohráli s Ruskem, aniž by vstřelili gól. Celkově byli až sedmí.

OLYMPIJSKÉ HRY, SVĚTOVÝ POHÁR

Zde většina trenérů dostala šanci jen jednou, až na dvě výjimky. První z nich je Ivan Hlinka. Fenomenální zlato z Nagana nemusíme jistě zmiňovat, olympiáda v Norsku (1994) byla slabší, Češi vypadli ve čtvrtfinále a skončili nakonec pátí. Nutno ovšem dodat, že se jednalo o poslední olympiádu před startem hráčů z NHL. Průměrné umístění – 3.

VLADIMÍR RŮŽIČKA

světové hokejové hry 2004, zdroj: Česká Televize
Vladimír Růžička se jako hlavní kouč představil na Světovém poháru 2004, žezlo převzal právě po Hlinkovi a jeho památku uctil solidním způsobem – v semifinále Češi vypadli po tuhém boji s Kanadou a skončili nakonec (byť neoficiálně) třetí. Tentýž tým poté Kanadě prohru oplatil na šampionátu (viz předchozí kapitola). Ovšem na olympiádě ve Vancouveru to byla jiná káva a urodilo se konečné sedmé místo (v čerstvé paměti ještě zůstává „noční“ osmifinálové martyrium s Lotyši). Vancouver kalí profil jinak úspěšného kouče. Průměrné umístění 5.

SynotTip Bonus 10 000 Kč 95 Získat bonus
SynotTip
95
Bonus 10 000 Kč
Získat bonus

ALOIS HADAMCZIK

Medaili na olympiádě získal ještě Alois Hadamczik, v Turíně vyválčil bronz, v Soči pak skončil s týmem šestý. Průměrné umístění je tím pádem na čísle 4,5. 

Český národní tým v Turíně 2006, zdroj: wikimedia

JOSEF AUGUSTA

O poznání hůře dopadl v Salt Lake City Josef Augusta. Co naplat, že celkový dojem ze hry nebyl špatný, čtvrtfinálová prohra s Ruskem 0:1 znamenala konec. Češi nakonec obsadili celkové sedmé místo (s pořadím drobně zamíchal postup Běloruska).

LUDĚK BUKAČ

V hodnocení těchto „nadstandardních“ akcí je na tom nejhůře Luděk Bukač. Světový pohár 1996 zůstane nadlouho zapsán jako největší blamáž českého hokeje od rozpadu federace. Nepovedlo se vůbec nic, rozklížené mužstvo skončilo osmé.

Chance 100% bonus do 2000 Kč + 200 Kč na ruku 72 Získat bonus
Chance
72
100% bonus do 2000 Kč + 200 Kč na ruku
Získat bonus

JOSEF JANDAČ 

Světový pohár 2016, zdroj: nhlnews.cz

Poslední kouč reprezentace Josef Jandač si prožil premiéru u národního týmu na Světovém poháru v roce 2016, kde skončil český tým na šesté příčce, skóre si však vylepšil letos na olympiádě v Jižní Koreji, kde dovedl mužstvo do semifinále, kde ale nakonec vypadlo s Ruskem. Celkově skončili Češi čtvrtí, takže jeho skóre je čistá pětka.

 

SHRNUTÍ NEJLEPŠÍCH TRENÉRŮ - NEJLEPŠÍ HLINKA S AUGUSTOU

Ano, je to tak. Augusta zabodoval v kategorii šampionátů, Hlinka v té „cennější“, proto bychom vavřín vítěze a nejlepšího kouče přiřkli právě Hlinkovi. Ani on se ale nevyhnul nepovedeným turnajům (zažil dva).

V obou kategoriích skončil třetí Vladimír Růžička a takové je i jeho celkové umístění. Dojem mu ničí dva nevydařené turnaje (olympiáda 2010 a šampionát 2009).


Za ním se seřadila dvojice Bukač – Hadamczik. Hadamczik sice dovezl víc medailí, nezískal ale zlato, proto se kloníme spíše na stranu respektovaného a zkušeného Bukače, který se navíc může pochlubit i zlatem z federální éry.
Za nimi pak zůstává Slavomír Lener. Dostal jen dvě šance, měl i trochu smůly, jak již bylo uvedeno. Ale čísla v tomto případě hovoří jasně. Úplně na chvostu je duo Vladimír Vůjtek a Josef Jandač. Zatímco Vůjtek si už svou bilanci nevylepší, Jandač má stále ještě šanci se posunout o nějaký stupínek nahoru. 

Maxi-Tip 200% bonus do 100 000 Kč 56 Získat bonus
Maxi-Tip
56
200% bonus do 100 000 Kč
Získat bonus

 

zdroj: sportrevue.cz

27.7.2018 • 09:22 • Autor: mates45

Další novinky z rubriky Kurzové sázení

MMA v kostce. Proč jsou u nás bojové sporty populárnější? MMA v kostce. Proč jsou u nás bojové sporty populárnější? 4.11.2019 • 20:15 • Autor: Jakub.kirman Mixed Martial Art, MMA neboli chceme-li smíšená bojová umění je sport, který je v českých zemích na vzestupu. Proč tomu tak je, co lze čekat v následujících letech a jak v tomto odvětví sázet? Karlos Vémola vs. Attila Végh. Na koho si vsadit v zápase století? Karlos Vémola vs. Attila Végh. Na koho si vsadit v zápase století? 2.11.2019 • 13:00 • Autor: Jakub.kirman Svět Českého MMa už 9. Listopadu otřese dlouho očekávaný a roky fanoušky žádaný zápas mezi Karlosem Vémolou a Attilou Véghem. Kdo je v tomto zápase favorit a proč si na něj vsadit? Hrací automaty zdarma i pro ženy Hrací automaty zdarma i pro ženy 10.10.2019 • 18:31 • Autor: Jakub.kirman Společnost si myslí, že hazard a hrací automaty jsou převážně doménou mužů, avšak jedná se o omyl. I ženy si rády zahrají. Proč tomu tak je a jaké hrací automaty zdarma si nejraději vybírají? Sport, zprávy, události. Na co vše vsadit v říjnu? Sport, zprávy, události. Na co vše vsadit v říjnu? 4.10.2019 • 09:19 • Autor: Jakub.kirman Aktuality ze světa sportovních akcí, událostí a sázení. Řijen sebou přinese hned několik zápasů a utkání, kde můžeme horkokrevně fandit a využít naše sázkařské zkušenosti. Co nás vše čeká? ✅největší sportovní události 2019/20 ✅největší sportovní události 2019/20 30.7.2019 • 21:42 • Autor: Martin.k1 Pojďme se společně podívat na informační souhrn všech největší událostí, které se odehrají v letech 2019 a 2020. Bude se opravdu na co dívat. Nemine nás letní olympiáda, ba dokonce ani fotbalové mistrovství Evropy, zapomenout nesmíme ani na hokejové turnaje. OkTAGON MMA - Sledování živě a sázky OkTAGON MMA - Sledování živě a sázky 18.7.2019 • 09:36 • Autor: Martin.k1 Oktagon  MMA zvedá diváky ze sedadel. V posledních letech se z toho stává obrovský, ale opravdu obrovský fenomén. Toto bojové úmění navštěvují ročně až stovky tisíc diváků. Je to obrovský fenomén v České republice i na Slovensku. Pojďme se na tento sportoní žánr boxu podívat

Uživatelské tipy

1
Bonzi-Goffin
holik77
24.2.2021 • 18:56
»
2
Atl.Madrid - Chelsea
holik77
23.2.2021 • 13:15
»
3
New York Islanders-Buffalo
holik77
22.2.2021 • 22:39
»
4
Olomouc-Brno
holik77
19.2.2021 • 23:08
»
Zobrazit další »

Co tě zajímá?

Nejnovější hodnocení

Bet365
kuli07
100
(13.2.2021)

super

Gratorama
PavelDr
100
(23.12.2020)

7 euro bonus je pecka, unikátní automty taky super (ale popravdě jen tím že sou unikátní jinak nejsou nějak extra lepší než normální). Gratoramu hraju už rok a půl ale teď už ne moc často.

Super místo když máte rádi automaty a stírací losy. ale mohli by mít i jiný hry. Možná tam sou i jiný - ale já ted uz tam casto nechodim, moc už nehraju. ale co vim tak všechno ostatní je OK

Používáme cookies, abyste si z našich stránek odnesli co nejlepší možnou zkušenost. Pokračováním procházení našich stránek souhlasíte s Pravidly pro souhlas s používáním souborů cookie a používáním technologie cookies. Více informací »