TOP10SportSites
Aktualizováno ke dni: 25.7.2020
Na jaké sporty sázet? Sázení podle jednotlivých druhů sportu

Toho, kdo někdy viděl kurzovou nabídku, jistě nepřekvapí, že vsadit se dá téměř na cokoli. A mnoho sázkařů toho využívá a nebojí se pouštět do sázek na sporty či ligy, o kterých nemají absolutně žádné ponětí. To, že sledujete zápasy z české hokejové Extraligy ještě neznamená, že se vám bude dařit sázet na NHL.

V životě každého sázkaře existuje spoustu nástrah, kterým musí čelit. Výběr toho "pravého" sportu, potažmo soutěže, ligy či turnaje je jednou z nich. Pokud to však myslíte s kurzovým sázením vážně, měli byste se nějakým způsobem vymezit a nesázet vše, co vám přijde pod ruku. V sérii těchto článků se vám budeme snažit přiblížit specifika sázení na jednotlivá, ať už více či méně populární, sportovní odvětví.Sportovní odvětví

Na jaký sport sázet?

O problematice, jíž se zde zabýváme, toho na internetu najdete spoustu. Obecné doporučení, kterého byste se měli držet, zní: "Sázejte na sport, kterému rozumíte". Ještě lépe uděláte, když se zaměříte na konkrétní ligu a budete ji věnovat maximální pozornost. V tento okamžik valné většině sázkařů vyvstane na mysli fotbal či hokej, tomu přece rozumí každý, ne? Bohužel pro nás sázkaře však v kurzovém sázení existuje tolik proměnných, které hrají proti nám, že tak populární sport jako je fotbal, bude dost možná jedním z nejméně ziskových sportů (mluvíme v obecné rovině, pokud se zaměříte na méně sledovanou soutěž, může být vše jinak).

Míra pečlivosti, kterou sázkové kanceláře věnují rozborům jednotlivých zápasů, aby na nich profitovaly co nejvíce, je přímo úměrná popularitě daného sportu, potažmo konkrétní ligy či soutěže. Čím více populárnější a sledovanější soutěž, tím více ji má sázková kancelář pod kontrolou. Když už jsme zmínili fotbal, tak u něj chvíli zůstaneme, např. popularita anglické Premier League je dnes po světě tak obrovská, že je takřka nemožné z dlouhodobého hlediska porážet sázkové kanceláře sázkami na hlavní příležitosti jako jsou 1X2, Over/Under apod. Ze všech ligových soutěží se na Premier League tradičně sází nejvíce peněz, proto ji bude mít na starosti velké množství bookmakerů a analytiků, kterým těžko dokážete konkurovat. Na druhou stranu, tím, že se těší takové oblibě, bývají na její zápasy vypisovány vedlejší sázky jako "kolik bude uděleno žlutých karet", "kolik bude odpískáno faulů" apod., a když víte, jak tyto postranní příležitosti, kterým se nevěnuje taková pozornost, analyzovat, a kde hledat value, vaše šance se zvýší. Ještě lépe uděláte, pokud budete sázet na méně sledované ligy. Ve fotbalovém světě vládnou ligy jako výše zmíněná Premier League (z dalších jmenujme např. Bundesligu, La Ligu, Serii A, Ligu Mistrů atd.), je tedy logické, že největší pozornost bookmakerů bude upřena na ně, ovšem o to méně pozornosti bude věnováno nižším ligám či ligám z jiných kontinentů. Zkuste se nad tím zamyslet.   

 

Sporty na okraji zájmu

U sportů, jež se takové přízni fanoušků netěší, se situace liší. V takové partii má sázkař mnohem větší šanci bookmakera porážet a dosahovat slušného zhodnocování svých vkladů. Pokud se v nějakém takovém sportu dobře orientujete, je výhoda na vaší straně. Bookmakeři jim nevěnují takovou pozornost, protože se v nich netočí tak zajímavé peníze jako ve výše zmíněném fotbale. Mají to spíše jako doplněk k nějaké populárnější a důležitější soutěži, proto ve vypsaných kurzech můžete najít skutečně hodnotné poklady. Jako reprezentanty takových sportů můžeme uvést např. badminton, golf, motorsport, stolní tenis atd.

Někde na pomezí bychom nalezli esport. Sázkové kanceláře se mu věnují stále více a více, ovšem pořád zde je velký prostor pro nacházení velkého value. Chtě nechtě si však musí přiznat, že elektronické sporty jsou hudbou budoucnosti.

Sázení na takové sporty má i své nevýhody. Potíž je v tom, že nabídka bývá ve srovnání např. s fotbalem velmi chudá. Dalším negativem může být limit ve výši sázek. Ten bude mnohem nižší než v případě fotbalu. Tato situace se ovšem odvíjí od sázkové kanceláře, ideální je proto mít účty u více společností.

Stolní tenis

Pohled na sport z pohledu předvídatelnosti správného výsledku utkání

Na internetu můžete najít hodně článků o tom, který sport je nejvýhodnější sázet, protože máte největší šanci uhodnout výsledek. Z logiky věci vyplývá, že sporty jako fotbal či hokej, které mohou kromě vítězství jednoho týmu skončit i remízou, budou na nejnižších pozicích takového žebříčku. Tři možnosti výsledku jsou více než dvě, tím pádem se logicky snižují šance na správný tip, a vzhledem k tomu, že sázení je především matematika, tak s tím nic neuděláte, to je prostě fakt.

Další faktor, který snižuje šance na uhodnutí správného výsledku je kolektivita. Kolektivní sport je z dlouhodobého hlediska mnohem hůře analyzovatelný než sport, v němž soupeří jednotlivci. I v kolektivních sportech však můžeme najít takové, v nichž některá pozice má o něco větší podíl na konečném výsledku než zbytek mužstva. Typickým příkladem může být quaterback v americkém fotbalu či nadhazovač v baseballu. Při sázení hokeje bychom měli věnovat pozornost tomu, kdo nastoupí v bráně. Zvláště v NHL, kde se při náročné sezoně točí v brankovišti více brankářů, je faktor gólmana důležitým prvkem.

 

Kolektivní sport

Z běžných kolektivních sportů, na něž je vypisována dostatečně široká nabídka, je obecně z dlouhodobého hlediska mnohem snazší tipnout výsledek ve volejbalu či basketbalu než ve fotbalu a hokeji. Je to logické, zatímco v hokeji točí mužstvo běžně zhruba 18 hráčů v poli a fotbal se hraje v jedenácti lidech, tak volejbalistů a basketbalistů nastupujete šest, respektive pět. I v těchto sálových sportech dochází ke střídání, ovšem síla jednotlivce je zde mnohem výraznější. Navíc ve prospěch těchto sportů hraje absence remízy. V basketbalu sice remíza nastat může, ovšem v tom případě jde utkání do prodloužení. Z toho důvodu je při sázení na basketbal často prozíravější volit druh sázky Vítěz zápasů do rozhodnutí.

Pro volejbal a basketbal je typický ještě jeden aspekt hry. Hra je velmi dynamická a týmy se neustále střídají v útočení a jsou nucené (třeba i časem) neustále zakončovat, ve hře tedy padá spoustu bodů a lepší tým dokáže svoji kvalitu většinou potvrdit. Přeci jen je něco jiného přehrát soupeře, když se za utkání dostanete k 70 střelám na koš, než pokud fotbalový tým vystřelí na bránu soupeře třikrát. Jednoduše řečeno, čím více je během utkání možností zakončení, tím menší vliv má na konečný výsledek prvek náhody. Tím vás teď samozřejmě nechceme nabádat, abyste se přeorientovali z fotbalového specialisty v basketbalového sázkaře, pouze nabízíme možnosti a poukazujeme na rozdílnosti.

Basketbal

Individuální sport

Kapitolou samo o sobě je tipování individuálních sportů. Jejich sázení má několik pro, ale i několik proti. My se vám vše pokusíme přiblížit na tenisu, což je nejvíce sázený sport z této kategorie. Začneme výhodami.

U tenisu potřebujete mít informace o jednom hráči, zatímco když sázíte na fotbal, měli byste mít ideálně informace o všech hráčích, kteří nastoupí, popř. alespoň vědět o těch klíčových. Když se nedaří tenistovi a má špatnou formu, tak to zanalyzujete snáz než v případě celého týmu, u něhož za tím může vězet špatná nálada v kabině, rebélie hráčů vůči trenérovi apod. V případě, že nemá formu klíčový hráč, může se místo něj vyšvihnout někdo jiný a na hřišti to nemusí být znát, a naopak, i když se nedaří celému týmu, může to být individuální akce jednotlivce, která rozhodne zápas.

Další výhodou tenisu je, že v případě zranění se zápas neuskuteční, kdežto před fotbalovým zápasem se někdo důležitý pro tým zraní a stejně se bude hrát. Ale máte dobře nastudované náhradníky a víte, jakou to bude hrát ve finále roli? Zmínit se určitě dá i absence výhody domácího prostředí. Každý hráč má oblíbenější a méně oblíbené turnaje, ovšem tak důležitý faktor jako v případě domácího stadiónu ve fotbale to až na pár výjimek není.

Celkově se tedy dá říct, že při sázení tenisových zápasů potřebujete méně vstupních informací než u kolektivních sportů, tudíž dokážete provést důkladnější předzápasovou analýzu, což povede k většímu množství úspěšných tiketů. Abychom zde však tenis jenom nevyzdvihovali a podívali se spravedlivě i na odvrácenou stranu sázení na individuální sport a zjistili, proč mnozí sázkaři zastávají názor, že tenis je jeden z nejhůře predikovatelných sportů, musíme zmínit i úskalí podvodu. Právě v tenisu existuje velké množství usvědčených, a ještě větší množství neusvědčených hráčů či hráček, kteří si samotnou hrou nedokáží vydělat takové peníze jako např. hráči z první stovky světového žebříčku, a jsou proto schopni své zápasy tzv. prodávat. Opatrní byste měli být především při sázení na challengery a menší turnaje.

Druhým důležitým faktorem je psychika jednotlivce. V kolektivním sportu (pokud se nejedná např. o hokejového brankáře) nejde o tak důležitý aspekt jako v případě tenisu. Častokrát jsme svědky toho, jak hráč špatně zahraje tři míčky v řadě nebo udělá dvě dvojchyby v krátkém sledu a s jeho hrou to zamává. Tento jev bývá patrný především v ženském tenise.  

To je prozatím k individuálním sportům, jejichž výhody a nevýhody oproti těm kolektivním, jsme demonstrovali na tenisu, vše. Byť i při sázení na jednotlivce existuje řada nevýhod, při správném výběru a důkladné analýze je po nějakém čase dokážete potlačit, a uvidíte, že na vaší úspěšnosti se to podepíše.

 

Závěr

Z celého článku je tedy patrné, že nejhůře předvídatelné jsou fotbalové a hokejové zápasy. Naopak, pokud se velmi dobře orientujete v méně sledovaném individuálním sportu jako je třeba stolní tenis, máte velkou výhodu oproti ostatním a byla by škoda ji nevyužít ve svůj prospěch. Takových nás je ovšem minimum, protože u nás je populární sázet především na fotbal, hokej či tenis. Ať tak či tak, jednu důležitou radu pro vás na závěr máme. Pokud chcete být úspěšný, musíte tomu podřídit spoustu úsilí, energie a času. Další rady a tipy jsme pro vás nashromáždili v Akademii kurzového sázení.

 

Jak sázet na jednotlivé sporty 

Chance 100% bonus do 2000 Kč + 200 Kč na ruku 72 Získat bonus
Chance
72
100% bonus do 2000 Kč + 200 Kč na ruku
Získat bonus

Co tě zajímá?

Uživatelské tipy

1
Siauliai-Žalgiris Kaunas
holik77
9.3.2021 • 17:30
»
2
Bonzi-Goffin
holik77
24.2.2021 • 18:56
»
3
Atl.Madrid - Chelsea
holik77
23.2.2021 • 13:15
»
4
New York Islanders-Buffalo
holik77
22.2.2021 • 22:39
»
Zobrazit další »

Nejnovější hodnocení

22Bet
Xindl22
20
(18.4.2021)

Veľmi zla komunikácia adminov

22Bet
Fuldas-ST
40
(13.4.2021)

Kasino má velmi špatnou komunikaci se zákazníky. Pokud potřebujete pomoci, a zaměstnanci kasina neví, budete jen čekat a čekat. Proto když budete potřebovat s něčím poradit, dobře si rozmyslete zda kasino tuto možnost má. Tým specialistů, nejsou žádní specialisté. Test zaměstnanců proveden a byl neúspěšný.

91 Tipy Hodnocení profesionálů Vstup

91

91
Hodnocení profesionálů
Tipy Vstup
60 Tipy Hodnocení profesionálů Vstup

60

60
Hodnocení profesionálů
Tipy Vstup
80 Tipy Hodnocení profesionálů Vstup

80

80
Hodnocení profesionálů
Tipy Vstup
Zobrazit všechny sázkové kanceláře

Používáme cookies, abyste si z našich stránek odnesli co nejlepší možnou zkušenost. Pokračováním procházení našich stránek souhlasíte s Pravidly pro souhlas s používáním souborů cookie a používáním technologie cookies. Více informací »