MS ve volejbale žen 2022: program, informace, live stream

23. září odstartuje devatenáctý ročník mistrovství světa ve volejbale žen, který bude společně hostit Nizozemsko a Polsko. Největšími favoritkami na titul budou aktuální olympijské vítězky Američanky, vítězky nedávné Ligy národů Italky, obhájkyně světového zlata z roku 2018 Srbky a také Brazilky. Po dlouhých dvanácti letech se na závěrečný šampionát probojovaly také české reprezentantky.

 • Datum a místo konání: 23. září – 15. října 2022, Nizozemsko a Polsko
 • Počet účastníků: 24 týmů ve 4 skupinách po 6
 • Největší favorité: USA , Itálie , Srbsko , Brazílie
 • Sázkové příležitosti: celkový vítěz, pořadí ve skupinách, sázky na zápasy atd., na výběr bude hodně druhů sázek
 • Sázkové kanceláře: na MS ve volejbale žen si vsadíte u všech našich sázkových kanceláří

Vstupní bonus u 22Bet

Luboš Přibyl

Luboš Přibyl

MS ve volejbale žen 2022: program, informace, live stream

23. září odstartuje devatenáctý ročník mistrovství světa ve volejbale žen, který bude společně hostit Nizozemsko a Polsko. Největšími favoritkami na titul budou aktuální olympijské vítězky Američanky, vítězky nedávné Ligy národů Italky, obhájkyně světového zlata z roku 2018 Srbky a také Brazilky. Po dlouhých dvanácti letech se na závěrečný šampionát probojovaly také české reprezentantky.

 • Datum a místo konání: 23. září – 15. října 2022, Nizozemsko a Polsko
 • Počet účastníků: 24 týmů ve 4 skupinách po 6
 • Největší favorité: USA , Itálie , Srbsko , Brazílie
 • Sázkové příležitosti: celkový vítěz, pořadí ve skupinách, sázky na zápasy atd., na výběr bude hodně druhů sázek
 • Sázkové kanceláře: na MS ve volejbale žen si vsadíte u všech našich sázkových kanceláří

Vstupní bonus u 22Bet


MS ve volejbale žen 2022: informace a turnajový pavouk

Pořádání devatenáctého ročníku světového šampionátu ve volejbalu žen se zhostí Nizozemsko s Polskem. Turnaj bude zahájen v pátek 23. září a vyvrcholí v neděli 15. října.

Zápasy v základních skupinách budou hostit města Arnhem, Gdaňsk a Lódž. V Lódži se společně s Rotterdamem budou hrát také osmifinálové skupiny. Play-off se uskuteční v Gliwicích a Apeldoornu

Českého fanouška jistě potěší, že po dvanácti letech uvidíme na MS také české reprezentantky. Ty se představí v základní skupině D hrané v Arnhemu a podle papírových předpokladů mohou pomýšlet i na postup do osmifinálové skupiny. 

Historicky nejúspěšnější zemí co do počtu medailí ze světových šampionátů je Rusko, resp. Sovětský Svaz, které získalo celkem 13 medailí (z toho 7 zlatých, které mají z let 1952, 1956, 1960, 1970, 1990, 2006 a 2010). Tři zlata dokázaly vybojovat reprezentace Japonska (1962, 1967, 1974) a Kuby (1978, 1994 a 1998). Dvě zlata patří Číně (1982 a 1986) a po jednom mají Itálie (2002), USA (2014) a Srbsko (2018). 

Turnajový pavouk

Na rozdíl od nedávno skončeného mužského světového šampionátu je turnajové schéma poněkud odlišné.

Turnaj začíná ve čtyřech šestičlenných skupinách, ze kterých čtyři nejlepší týmy postoupí do dvou osmifinálových skupin. Do osmifinálových skupin si každý tým přenáší body a skóre ze základní skupiny, které nahrál proti ostatním postupujícím. K tomu ho čekají další čtyři zápasy s týmy z vedlejší skupiny.

První čtyři týmy z osmifinálové skupiny postoupí do čtvrtfinále. Play-off se hraje klasickým stylem vyřazovacího pavouka. Na harmonogram se můžete podívat v přiložené tabulce.

       
   FÁZE TURNAJE  DATUM  
   Zápasy v základních skupinách  23. září – 2. října  
       
   Zápasy v osmifinálových skupinách  4. – 9. října  
       
   Čtvrtfinále  11. října  
       
   Semifinále  12. a 13. října  
       
   Finále + Zápas o 3. místo  15. října  
       

 

Rozlosování základních skupin

Při pohledu na rozlosování základních skupin si mnozí čeští příznivci musí říkat, že to mohlo dopadnout líp. Kromě velmi silné Brazílie totiž Češky narazí na další dva medailové adepty, a sice Čínu a Japonsko. Na druhou stranu o postup se naše hráčky poprat mohou. Předpokládá se, že bitvu o postup by naše hráčky mohly svést s Argentinou. A rozhodně to není předem prohraný boj.

Ve zbývajících skupinách jsou favorité víceméně jasní. Ve skupině A by si postup z prvních dvou míst měly pohlídat Italky a domácí Nizozemky, v „béčku“ se očekává dominance tureckých volejbalistek a v „céčku“ se o první místo střetnou Srbky s Američankami. 

 • Skupina A (Arnhem): Nizozemsko , Itálie , Belgie , Portoriko , Kamerun , Keňa
 • Skupina B (Gdaňsk + Arnhem): Polsko , Turecko , Dominikánská republika , Jižní Korea , Thajsko , Chorvatsko
 • Skupina C (Lódž + Arnhem): USA , Srbsko , Německo , Bulharsko , Kanada , Kazachstán
 • Skupina D (Arnhem): Brazílie , Čína , Japonsko , Kolumbie , Argentina , Česko

Nominace českého týmu

České hráčky se na světový šampionát naladily skvěle zvládnutou kvalifikací na mistrovství Evropy, v níž vyhrály všech šest utkání a suverénně postoupily na závěrečný turnaj.

Před šampionátem ještě absolvují společnou přípravu a 20. září zamíří svěřenkyně řeckého kouče Giannise Athanasopoulose do místa dějiště světového šampionátu.

Nominované hráčky:

 • Blokařky: Lucie Blažková, Ela Koulisiani, Pavlína Šímáňová
 • Libera: Daniela Digrinová, Veronika Dostálová
 • Nahrávačky: Simona Bajusz, Kateřina Valková
 • Smečařky: Klára Faltínová, Eva Hodanová, Andrea Kossányová, Michaela Mlejnková, Denisa Pavlíková
 • Univerzálky: Petra Kojdová, Gabriela Orvošová

Oficiální kanály MS ve volejbale s výsledky a informacemi

Nejlepší a nejrychlejší kanály, na nichž můžete sledovat aktuální informace, výsledky či průběžné pořadí skupin MS ve volejbale žen 2022 jsou ty oficiální, a to včetně sociálních sítí, kde se to skvělými momentkami ze zápasů jen hemží. Najdete na nich úplně vše, stačí se nimi jenom chvíli proklikávat a hledat.

Sázejte na MS ve volejbale žen s našimi sázkovými kancelářemi

Volejbal se samozřejmě těší velké oblibě i mezi sázkaři. Není divu! Velké množství zápasů z MS dává příležitost vybrat si ten správný kurz. Sázkové kanceláře vypisují opravdu velké množství příležitostí, přičemž hlavní náběry jsou v tipech na vítěze utkání, na handicap a na OVER/UNDER.

Registrace v sázkové kanceláři Betano

Kurzy na celkového vítěze šampionátu v sázkové kanceláři Betano

Největšími favoritkami na celkové vítězství jsou podle bookmakerů především olympijské vítězky z USA v kurzu 2.50 a aktuální vítězky Ligy národů Italky v kurzu 3.50

Obhájkyně zlata z minulého šampionátu Srbky mají na celkové vítězství kurz 6.00. Další v pořadí jsou Brazilky v kurzu 8.00. Bez šancí však určitě nejsou ani Turkyně (10.00), Číňanky (10.00) a Japonky (15.00). 

Za největší outsiderky jsou považovány reprezentantky Kolumbie a Kamerunu (oba týmy v kurzu 1 000). 

 USA
2.50  Itálie
3.50
 Srbsko
6.00  Brazílie 8.00
 Turecko
10.00  Čína 10.00
 Japonsko 15.00  Polsko 50.00
 Thajsko 75.00  Nizozemsko 75.00
 Německo 75.00  Dominikánská rep. 100.00
 Chorvatsko
150.00  Kanada 150.00
 Česko
150.00  Argentina 150.00
 Portoriko 200.00  Jižní Korea 200.00
 Bulharsko
200.00  Belgie 200.00
 Keňa 500.00  Kazachstán 500.00 
 Kolumbie 1 000.00   Kamerun 1 000.00 

 

Kde sledovat MS ve volejbale žen živě, online zdarma

Zatím nemůžeme s jistotou říci, na kterém sportovním kanále budete moct MS ve volejbale naladit, ale vzhledem k účasti české reprezentace a dobrým vysílacím časům očekáváme, že zápasy našich volejbalistek se objeví na ČT sport

Kromě televizních přenosů existují i lehce dostupné online streamy, které poskytují sázkové kanceláře. Jejich výhodou je, že si můžete vybrat jakýkoli zápas, který se hraje a pustit si ho online. Jednosuše můžete mezi jednotlivými zápasy přepínat. Z českých sázkových kanceláří budou zápasy z MS k vidění na TV Tipsport, Chance TV a Fortuna TV.

TV Tipsport

Kromě televizních přenosů či streamů sázkových kanceláří existuje ještě jedna rychlá, ale zároveň placená služba. Na stránkách Mezinárodní volejbalové federace si totiž můžete zakoupit měsíční přístup ke sledování volejbalových přenosů, a to nejen ze světového šampionátu. K dispozici jsou i přenosy z šampionátů v plážovém volejbale, z Ligy národů, italských volejbalových soutěží apod.

Měsíční předplatné služby, kterou spustíte i na svých chytrých TV, stojí 7,99 dolarů.