Famózní Ester Ledecká vybojovala třetí olympijské zlato!

Luboš Přibyl

Luboš Přibyl

792 článků

Luboš Přibyl

0x komentářů

  0x

Famózní Ester Ledecká vybojovala třetí olympijské zlato!


Česká obojživelnice Ester Ledecká vybojovala první českou medaili na zimních hrách v Pekingu, a hned zlatou! Suverénním způsobem potvrdila roli největší favoritky v paralelním obřím slalomu na snowboardu a po vítězné kvalifikaci ovládla všechny duely vyřazovací fáze a dojela si pro své třetí olympijské zlato.

Suverénní v kvalifikaci, suverénní ve vyřazovací fázi

Přestože v této zimě startovala Ledecká na prkně teprve potřetí, počínala si od začátku nejlépe ze všech. Obě své kvalifikační jízdy vyhrála a druhé v pořadí Němce Hofmeister nadělila přes dvě a půl vteřiny! Již v kvalifikaci tak potvrdila, že jde o jednu z největších českých medailových nadějí. Díky výhře v kvalifikaci bylo jasné, že až do případného finále bude mít výhodu výběru trati. Druhá Češka na startu Zuzana Maděrová skončila v kvalifikaci 23. a mezi šestnáctku postupujících se nedostala.

Ester Ledecká během olympijského závodu

Zdroj: zahranicni.hn.cz

Ve vyřazovacích jízdách, které začaly v 7:30 SEČ, si Ester vybrala červenou dráhu, a jak bývá jejím zvykem, zůstala jí věrná až do finále. A vyplatilo se.

Osmifinále začala proti Italce Nadyi Ochner. Italka od začátku riskovala a brzo po startu upadla. Ester tedy jela sólojízdu až do cíle. Stejně jako Italka si nakonec počínaly i ostatní soupeřky, které se české závodnici postavily.

Ve čtvrtfinále byla vyzyvatelkou české jedničky Polka Aleksandra Krol. Ledecké se v jedné z horních bran kousla hrana snowboardu, ale nenechala se rozhodit a vrátila se zpět do tempa, díky čemuž udržela soupeřku za zády. Ta musela jít v závěru jízdy do rizika a závod nedokončila.

V semifinále na Ester čekalo jedno z velkých překvapení závodu Nizozemka Michelle Dekker. Ta v osmifinále vyřadila jednu z adeptek na medaili Sofii Nadyršin. Ester však podobné překvapení nedopustila a od začátku v duelu jasně dominovala. Mladá Holanďanka zkusila zariskovat a ani ona svou jízdu nakonec nedokončila.

Finálový závod proti Rakušance Daniele Ulbing se nesl ve stejném duchu. Česká závodnice šla brzy po startu do vedení a Ulbing jela na hranici možností, což vyústilo v chybu a její předčasný konec. Šestadvacetiletá Ester Ledecká tedy všechny své soupěřky doslova převálcovala a zaslouženě si dojela pro olympijské zlato!

Vstupní bonus u 22Bet

Rychle přeskočit na lyže

Po vítězném závodě si však Ester příliš neodpočne. Kvůli náročnému programu musí okamžitě přepnout zase zpět do lyžařského módu a plně se koncentrovat na lyže, neboť již v pátek ji čeká Super-G, ve kterém bude obhajovat překvapivé olympijské zlato z Pchjongčchangu. Držíme palce!