2 min čtení

Chce Ronaldo pryč? Manchester odletěl na turné bez portugalské hvězdy.Roman Mráz

Autor
Roman Mráz

čas 09. 07. 2022Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

90 %

1Bet

Oblíbená sázková kancelář s bonusem 2 500 Kč ❤️ pro nové sázkaře

Přejít na web

Fotbalisté anglického velkoklubu se na novou sezónu připravují už skoro týden, ale největší hvězda United v přípravě chybí. Alespoň zatím. Cristiano Ronaldo se oficiálně omluvil z pondělního tréninku a neodletěl s týmem ani na klubové předsezónní soustředění do Thajska. Otázka tedy zní, vidí Ronaldo svojí budoucnost stále v United?

United s Ronaldem počítají, ale platí to i naopak?

Slavný britský klub nezažil povedenou sezónu. Poprvé po čtyřech sezónách skončil mimo TOP 3 a jeho fanoušci se musí smířit s tím, že minimálně v sezóně 2022/23 na Old Trafford neuvidí prestižní Ligu mistrů. Na tu ztratili United z 6. místa propastných 13 bodů a jen tak tak si zajistili alespoň účast v Evropské lize. Spokojené se sezónou nebyly ani bývalé legendy Manchesteru United.

Neúčast v Lize mistrů však nejvíce mrzí a štve největší hvězdu týmu, Cristiana Ronalda. Ten loni přišel z italského Juventusu, aby v United získával další trofeje do své bohaté sbírky. Avšak v minulém ročníku získal Ronaldo a spol. slovy přesně nula trofejí. Týmu se nedařilo po většinu sezóny v Premier League, ani na evropské scéně, kde United vypadli už v osmifinále s Atleticem Madrid a na Ronaldovi bylo často znát znechucení a frustrace z neúspěchů

Ronaldo zkrátka není zvyklý nehrát nejprestižnější evropskou fotbalovou soutěž. A ačkoliv to před minulou sezónou vypadalo jako absurdní představa, že by se United neprobojovali v domácí soutěži do Ligy mistrů, tak se stala nakonec realitou. Mistr Evropy z roku 2016 navíc moc dobře ví, že v jeho věku už moc šancí hrát LM,  mít nebude. Nový trenér Erik ten Hag se sice vyjádřil ve smyslu, že s Portugalcem ve svých plánech počítá na 100%, ale to nemusí stačit.

Agent hledá pro Ronalda nové působiště. Zn.: Liga mistrů

A ačkoliv oficiálně anglický velkoklub zatím nepřiznal, že by chtěl Ronaldo z klubu odejít, v zákulisí se to hemží zprávami o tom, že by Ronaldo nejradši z United odešel ještě před začátkem sezóny. Portugalec už měl dokonce vedení Manchesteru požádat o uvolnění.

Ukazují na to i jiné indicie. Podle některých médiích se Ronaldův agent Jorge Mendes snaží v posledních dnech najít nové působiště pro svého chráněnce a zjišťuje situaci na trhu. Spekuluje se o přestupu do Barcy, ve hře má být údajně i Chelsea, mnichovský Bayern a také trochu překvapivě italská Neapol. Všechny tyto celky budou na podzim na rozdíl od United součástí Ligy mistrů. A na to Ronaldo slyší.

Problémem však může být pro mnoho týmů příliš vysoké odstupné za portugalského útočníka v kombinaci s pokročilým věkem. Ronaldo na sobě sice stále dře jsko kůň a jeho fyzička je v jeho věku na vynikající úrovni, ale je jasné, že v 37 letech se Portugalec už zlepšovat nebude. Spíše naopak.