2 min čtení

Krejčíková se Siniakovou jsou podruhé za sebou ve finále Australian OpenRoman Mráz

Roman Mráz

100+ článků

Články autora


Likujte, komentujte článek...

17x komentářů

  132x

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

90 %

1Bet

Oblíbená sázková kancelář s bonusem 2 500 Kč ❤️ pro nové sázkaře

Přejít na web

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

94 %

MostBet

Užijte si vysoké kurzy🔥a uvítací bonus do výše 8 000 Kč 🎁

Přejít na web

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

92 %

22Bet

Populární sázková kancelář se vstupním bonusem 3000 Kč 🎁 Sázejte přes mobilní telefon❗

Přejít na web

Český tenisový pár Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou vyřadily v semifinále Australian Open třetí nasazené Veroniku Kuděrmetovovou s Elise Mertensovou a postoupily druhý rok po sobě do finále prvního sezónního grandslamu. V něm se v neděli utkají s párem Anna Daniliniová a Beatriz Haddadová Maiaová.

Odplata za loňské finále

V loňském finále zastavila české tenistky právě Belgičanka Mertensová, která tehdy hrála po boku Bělorusky Aryny Sabalenkové. Český pár měl tak letos před semifinále o to větší motivaci, aby zvítězil a postoupil do finále. A povedlo se. Hned na začátku utkání se povedlo nasazeným jedničkám sebrat soupeřkám servis a první set nakonec bez problémů dovedly do vítězného konce v poměru 6:2. Na začátku druhého setu si sice vybrali Češky slabší chvíli, když pustily Mertensovou s Kuděrmetovou do vedení 1:3, to ale nemělo dlouhého trvání. Dalších pět her v řadě pro sebe získaly Krejčíková se Siniakovou a vyhrály druhý set i celý zápas.

zdroj: idnes.cz

Radost z postupu Češky neskrývaly

Postup do finále a také výbornou diváckou atmosféru si obě české tenistky užívaly: "Děkujeme za skvělou atmosféru a je parádní, že jsme ve finále. Musely jsme projít několika těžkými zápasy, abychom se tam dostaly. Jsem na nás pyšná a těšíme se." popsala své pocity Barbora Krejčíková. Ani její deblová parťačka Kateřina Siniaková neskrývala nadšení: "Cítím se skvěle, hrajeme výborně. Tlačíme na soupeřky, aby hrály na hranici možností. Jsem nadšená, že jsme zase ve finále a snad budu hrát lépe než loni."

Potvrdí roli favoritek proti turnajovému překvapení?

V nedelním finále, které se bude hrát od 05:00 SEČ, nastoupí favorizovaný český pár proti turnajovému překvapení kazašsko-brazilské dvojici Anna Daniliniová a Beatriz Haddadová Maiaová. Ty vyřadily v semifinále nasazené dvojky z Japonska Šuko Aojamovou a Enou Šibaharaovou po setech 6:4, 5:7, 6:4. Recept na úspěch ve finále prozradila Kateřina Siniaková: "Ve finále je důležité soustředit se na sebe a předvést nejlepší výkon, což zkusíme. Už máme za sebou hodně velkých finálových zápasů a jsme dobrý tým." S Barborou Krejčíkovou bude v neděli útočit na čtvrtý společný grandslamový titul. Zatím se jim povedlo uspět v roce 2018 na Rolland Garros i ve Wimbledonu, loni pak vyhráli opět Rolland Garros.