12 min čtení

Velká pardubická 2021: Termín, program, výsledkyLuboš Přibyl

Luboš Přibyl

100+ článků

Články autora


Likujte, komentujte článek...

17x komentářů

  132x

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

92 %

22Bet

Populární sázková kancelář se vstupním bonusem 3000 Kč 🎁 Sázejte přes mobilní telefon❗

Přejít na web

Velká pardubická je prestižní dostihový závod u nás konající se na dostihovém závodišti v Pardubicích. V posledních letech se termín závodu ustálil na druhou říjnovou neděli. Nejinak tomu bude i letos. Velká pardubická je právem považována za jeden z nejtěžších dostihů na starém kontinentu. Její tradice se datuje až do roku 1874, jde tedy o vůbec nejstarší dochovanou sportovní událost v České republice.

  • Datum a místo: 10. října 2021, Pardubice
  • Počet účastníků: 19
  • Vítěz předchozího ročníku: Hegnus (ž. Lukáš Matuský)
  • Největší favorité: No Time To Lose (UK), Evžen (UK), Hegnus, Lombargini (GER)
  • Sázkové příležitosti: celkový vítěz, umístění do určitého místa, lepší z dvojice, věk vítězného koně, kolik koní skončí na Taxisově příkopu a další
  • Sázkové kanceláře: nejvíce příležitostí nabízí sázkové kanceláře Tipsport a Chance

 

131. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou

131. ročník nejprestižnějšího dostihového závodu u nás se jako již tradičně uskuteční druhou říjnovou neděli, a to i za přítomnosti diváků, kteří na loňské jubilejní 130. Velké pardubické chyběli. O loňský program přišli nejen fanoušci, ale i majitelé koní či členové širšího týmu. Letos se situace vrátí do normálu a závodníky bude opět povzbuzovat publikum. Závod vám díky kamerám České televize neunikne ani v případě, že nebudete přímo v hledišti.

Hlavní závod 131. ročníku Velké pardubické je naplánován na 15:45 a předcházet mu bude slavnostní zahájení a sedm dalších dostihů. Po dokončení hlavního závodu je naplánováno slavnostní dekorování vítezů.

Velká pardubická je považována za jeden z nejtěžších závodů světa ve své kategorii steeplechase-cross country, a to nejen pro svou délku 6 900 metrů, ale i kvůli své náročnosti. Na trati jsou k vidění tři desítky překážek včetně obávaného Velkého Taxisova příkopu (pro rok 2021 prošel úpravami, více info níže). Cílové časy vítězů pravidelně bývají kolem 9 minut.

 

Program Velké pardubické 2021

Celá akce začíná již ranní veterinární přejímkou koní. Slavnostní zahájení je naplánováno na 10. hodinou a první dostih odstartuje v 10:30. Vyvrcholení celého dostihového dne je naplánováno na 15:45, kdy by měl odstartovat hlavní závod - 131. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou, jak zní oficiální název (podle hlavního sponzora). V rámci letošní Velké pardubické bude k vidění celkem 8 dostihů, na jejich harmonogram se podívejte v přiloženém přehledu.

       
   Čas  Program  
   8:00  Veterinární přejímka koní startujících ve 131. Velké pardubické  
   10:00  Slavnostní zahájení  
   10:30  Stříbrná trofej - Cena pivovarů Staropramen  
   11:10  Cena společnosti VCES a.s. - cena Laty Brandisové  
   11:50
 Cena Kudy z nudy - Cena ČASCH  
   12:30
 Pohár BICZ holding 2021  
   13:10
 Cena hejtmana Pardubického kraje - Cena Vltavy  
   13:55
 Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. - Cena Labe  
   14:40
 Poplerův memoriál skupiny Profireal Group  
   15:45
 131. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou  
   16:15
 Slavnostní dekorování vítězů  
       

 

Startovní listina

Startovní listina 131. Velké pardubické čítá celkem 19 koní, kteří splnili kvalifikační podmínky. Největší šance na vítězství jsou přisuzovány dvanáctiletému valachovi No Time To Lose, vítězi z roku 2017, do jehož sedla se posadí Ondřej Velek. Zkušený No Time To Lose patří do tréninkové skupiny Josefa Váni st. Osminásobný vítěz Velké pardubické dohlíží také na trénink Theophilose (vítěze z roku 2019) a Mahe Kinga. Do okruhu největších favoritů patří kromě No Time To Lose také sedmiletý Evžen trénovaný Štěpánkou Myškovou a obhájce loňského vítězství třináctiletý Hegnus s trenérem Radkem Holčákem

Na kompletní startovní listinu včetně kurzů na vítězství u sázkové kanceláře Tipsport

 
  Startovní listina včetně kurzů na vítězství u sázkové kanceláře Tipsport
 
   St. číslo  Kůň  Žokej
 Trenér
 Kurz
 
   1  Vanesse  Jordan Duchene  Pavel Vítek  55.00  
   2  Evžen  Jaroslav Myška  Štěpánka Myšková  5.50  
   3  Kaiserwalzer  Patrick W. Mullins  Jaroslav Brečka  25.00  
   4  Casper  Daniel Vyhnálek  Dalibor Török  25.00  
   5
 Theophilos  Josef Bartoš  Josef Váňa  10.00  
   6
 Talent  Pavel Složil ml.  Hana Kabelková  25.00  
   7
 Dulcar de Sivola  Petr Tůma  Stanislav Koláč  125.00  
   8
 Mr Spex  Jan Kratochvíl  Luboš Urbánek  33.00  
   9
 Player  Marcel Novák  Lenka Kvapilová  9.00  
   10
 Hegnus  Lukáš Matuský  Radek Holčák  7.77  
   11
 Paris Eiffel  Martin Cagáň  Ján Cagáň  200.00  
   12
 Stretton  Jakub Kocman  Stanislav Popelka  35.00  
   13
 Star  Jaroslav Brečka  Jaroslav Brečka  100.00  
   14
 No Time To Lose  Ondřej Velek  Josef Váňa  4.50  
   15
 Mahe King  Jan Faltejsek  Josef Váňa  25.00  
   16
 Beau Rochelais  Adam Čmiel  Tamara Křídlová  350.00  
   17
 Sztorm  Sertash Ferhanov  Grzegorz Wroblewski  25.00  
   18
 Lombargini  Jan Odložil  Stanislav Popelka  7.77  
   19
 Vandual  Romain Julliot  Marián Štangel  13.00  
 

 

Finanční odměny Velké pardubické

Pro letošní ročník zatím nejsou finanční odměny zveřejněny, takže si musíme počkat. Vítěz loňského závodu si přišel na 1 200 000 Kč a celkově byly mezi sedm nejlepších rozděleny 3 milióny korun. Oproti předchozím létům, kdy se rozdělovalo 5 000 000 Kč, šlo o výrazný pokles.

Kromě hlavního závodu se pochopitelně dotují i další závody. Informace o konkrétních prize money vám přineseme, jakmile budou známy.

 

Obávaný Taxisův příkop pro Velkou pardubickou 2021

K opětovné diskuzi o náročnosti nejobávanější překážky na Velké pardubické přispěl loňský tragický pád jednoho z favoritů Sottoventa. Jeho smrt zvedla vlnu emocí a pořadatelé zareagovali úpravami příkopu. Zásadní změnou, kterou Taxis prošel, je zmírnění doskokové hrany. Jeho náročnost by však měla zůstat stejná. "Taxisův příkop změnil svou vizuální podobu, na jeho obtížnosti se ale takřka nic nemění," řekl ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller v tiskové zprávě.

Velký Taxisův příkop na Velké pardubické

Zdroj: irozhlas.cz

 

Vstupenky na Velkou pardubickou 2021

Po loňském ročníku, který se musel obejít bez fanoušků, je 131. ročník VP opět připraven otevřít své brány komukoli s připraveným doložením bezinfekčnosti dle obecně platných pravidel vycházejících z opatření Ministerstva zdravotnictví ČR.

Cena vstupenek je závislá na sektoru, základní vstupné začíná na 350 Kč. Vstupenky k sezení na tribunu pořídíte od 800 Kč do 1 800 Kč. V prodeji jsou i speciální vstupenky na tribunu se zajištěným občerstvením a sázkami, jejich ceny začínají na 2 500 Kč bez cateringu. Vstupenky jsou k zakoupení na webu Dostihového spolku.

 

Velká pardubická v TV / online přenos

Jako již tradičně můžete sledovat Velkou pardubickou živě na obrazovkách České televize, konkrétně na kanále ČT Sport. Samozřejmostí je i online vysílání, Velkou pardubickou si tak můžete užít také na počítači, v mobilu nebo tabletu.

Pokud vlastníte účet u Tipsportu či Chance, budete si moct pustit závod díky online streamu, který tyto sázkové kanceláře nabízí.

TV Tipsport

 

Vsaďte si na Velkou pardubickou s českými sázkovými kancelářemi

Nejvíce příležitostí, kde sázet na Velkou pardubickou vám jako již tradičně nabídne Tipsport a Chance, ovšem pozadu se svou nabídkou nezůstávají ani Fortuna či SynotTIP. Navštivte naši sekci sázkové kanceláře a vyberte si svého bookmakera sami. Sázet můžete na celkové vítěze, na lepšího z dvojice či dokonce na to, kolik koní skončí na Taxisově příkopu.