11.05.2020 2 min čtení

V sobotu se opět rozběhne německá BundesligaLuboš Přibyl

Luboš Přibyl

100+ článků

Články autora


Likujte, komentujte článek...

17x komentářů

  132x

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

99 %

Sportmarket

Broker s několika sázkovými kancelářemi pod jedním účtem❤️Nejvyšší kurzy na trhu 🔥

Přejít na web

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

85 %

Fortuna

Česká sázková kancelář ❤️ 3 000 Kč bonus + 300 Kč na ruku 🎁 za pouhou registraci

Přejít na web

Pro všechny fotbalové fanoušky máme skvělou zprávu. Světový fotbal se pomalu vrací do normálu! Zdá se, že ligy, které i přes hrozbu koronaviru nebyly zrušeny, mají reálnou šanci na dohrání. První vlaštovkou bude německá Bundesliga, jež má na sobotu 16. května naplánováno hned 6 zápasů. Jak vypadá situace v tuzemsku? A co další evropské soutěže?

 

Bundesliga jako první v Evropě

První a druhá německá Bundesliga se po vynucené pauze způsobené korovinarem znovu rozběhnou v sobotu 16. května jako první fotbalové soutěže v Evropě. Již teď o víkendu se sice hrálo na Faerských ostrovech, ovšem tamní soutěž zahájila nový ročník. Jediná evropská země, kde se hraje bez přerušení, je Bělorusko.

Podle Christiana Seiferta, generálního ředitele DFL (Německá fotbalová asociace), se liga stihne dohrát do 30. června, kdy oficiálně končí sezóna a řadě hráčů a sponzorů vyprší smlouvy.

Všechny zápasy do konce sezóny se budou hrát bez diváků a všichni hráči, členové realizačního týmu i rozhodčí se budou pravidelně podrobovat testům na koronavirus.

Znovuobnovení soutěže se prozatím netýká druholigových Drážďan, za které nastupují i čeští fotbalisté Josef Hušbauer a Ondřej Petrák. Původně měl saský klub nastoupit 17. května v Hannoveru, ovšem kvůli třem pozitivním případům byla na celý tým uvalena dvoutýdenní domácí karanténa. Je tedy jasné, že se bude muset zasahovat do harmonogramu celé soutěže. Jakým způsobem to ovlivní pokračovaní ligy se uvidí během následujících dnů.

 

Fortuna liga a FNL koncem května, Premier League a LaLiga v červnu

České soutěže by se podle všeho měly opět spustit cca za dva týdny, posvětit to ještě musí v úterý grémium profesionálních klubů. Od dnešního dne již fotbalisté mohou opět naplno trénovat a mužstva Bohemians a Chrudimu toho využila k sehrání přátelského utkání hraného netradičně 2x 50 minut. 

Kromě toho dne přišla pozitivní zpráva i z Anglie. Pokud se totiž bude situace okolo koronaviru vyvíjet podle plánu, budou se moci anglické elitní sportovní soutěže rozběhnout 1. června bez diváků. Devět kol před koncem vede tabulku Premier League suverénní Liverpool, kterému při náskoku 25 bodů, bez ohledu na další výsledku stačí 2 výhry k tomu, aby po 30 letech získal mistrovský titul.

Mezi nejvíce zasažené země koronavirem patří Španělsko. V neděli vedení fotbalové soutěže oznámilo pět pozitivních výsledků z celkem 2 500 vzorků, které byly odebrány hráčům a členům realizačních týmů z první a druhé ligy, a toto číslo potěšilo šéfa soutěže Javiera Tebase, který jej považuje za velmi nízké, protože počítal zhruba se třiceti nakaženými. "To je dobrá zpráva pro celý fotbalový průmysl i španělskou společnost, " prohlásil. Tebas usiluje o pokračování soutěže od 12. června. "Snažíme se soutěž znovu rozjet. Virus je tady pořád, ale 12. června bychom chtěli začít."

Na stadiony bude sice všude po Evropě vstup zakázán, ale to vás nemusí mrzet, protože díky TV Tisport nepřijdete o žádný zápas.

Spolu s obnovením fotbalových soutěží se rozšíří i nabídka sázkových kanceláří a sázkaři budou mít konečně více příležitostí, na co vsadit.