Sleduj nás na Instagram Sleduj nás na Facebook Sleduj nás na YouTube Sleduj nás na TikTok
Sázkovky s CZ licencí | CZ
Výběr obsahu:
Sázkovky s CZ licencí
Casína s CZ licencí
Evropské sázkovky a casína
Výběr jazyka:
CZ
DE
ZA

Které sázkové kanceláře akceptují kryptoměny?

Co je to bitcoin?

Obliba bitcoinu, mezinárodní virtuální měny, umožnila vznik nové ekonomiky, která vzkvétá paralelně s ekonomikou tradičních (fiat) měn. Jelikož popularita této kryptoměny stoupá raketovou rychlostí, „otce kryptoměn“ si záhy osvojili také loterie, výrobci automatů či provozovatelé online casin a sázkových kanceláří. Ještě než se k nim dostaneme, podívejme se v krátkosti na výhody bitcoinu oproti klasickým (fiat) měnám.

Výhody bitcoinu oproti klasickým měnám

Odolnost vůči cenzuře a centralizaci

Díky otevřenosti blockchainu může každý uživatel zhlédnout současné i minulé transakce. Za tento revoluční systém vděčíme tajemnému vývojáři/vývojářům bitcoinu jménem Satoshi Nakomoto.

Zatímco můžete sledovat tok měny, vaše identita se při transakci ukrývá za řadou čísel. Přitom široko daleko žádná centralizovaná instituce neřídí tento platební systém. Neexistuje žádný centrální bod, který by měnu ovládal. Nikdo nemůže rozhodnout, že teď pustí do oběhu více bitcoinů, teď zakáže těžbu apod. Naopak s fiat penězi dovedou manipulovat instituce typu ECB, ČNB nebo FED.

Proto se bitcoin dostal do hledáčku osob toužících po svobodnější ekonomice. Chráněný před cenzurou, tento decentralizovaný systém stojí na dvou pilířích:

  • Měně BTC
  • Blockchainu (bločenka)

Bez nepadělatelné sdílené účetní knihy zvané blockchain by BTC mince nemohly existovat. Technologie blockchainu umožňuje uživatelům mezi sebou bezpečně obchodovat bez přítomnosti zprostředkovatele čili finančních institucí.

Pro korporace a vlády se ovlivňování takové měny stává takřka nadlidským úkolem. Emisi nezajišťuje centrální banka. Bitcoin nepodléhá inflaci, neboť maximální počet mincí je „vytesán do skály“. S touto hodnotou ani obr nepohne.

Základ bitcoinu tvoří decentralizovaná síť využívající algoritmus konsenzu známý jako Proof of Stake. Tento systém zabraňuje dvojí útratě a současně umožňuje každé osobě v reálném čase kontrolovat veškeré uskutečněné transakce v síti.

Pseudonymita, bezpečí a soukromí

V porovnání s tradičními finančními institucemi mají uživatelé bitcoinu mnohem větší kontrolu nad jejich osobními i finančními údaji. Zároveň se minimalizuje riziko krádeže identity.

Těchto výhod je dosaženo prostřednictvím privátních klíčů, které si uživatel uchovává v tajnosti. Zvenčí je viditelný pouze veřejný klíč, z něhož se vypočítává adresa bitcoinové peněženky.

S výpočetní sílou bitcoinové sítě (hash rate) roste i bezpečnost této kryptoměny. Vytrácí se riziko takzvaného 51% útoku, kdy útočník může libovolně zasahovat do systému, včetně plateb.

Návratnost investic (ROI)

Rostoucí hash rate sítě svědčí o povědomí o ziskovosti těžby bitcoinu a investování do této měny. Bitcoin mnozí považují za lukrativní úložiště prostředků, neboť v řadě případů vykazuje pozitivní ROI. Vzhledem k omezené nabídce jde o deflační měnu.

Cena bitcoinu začínala na 0,003 $. V půlce prosince 2020 přesáhla měna hodnotu 24 tisíc dolarů. To znamená 800 000% návratnost! Na bitcoinové transakce se vážou nízké transakční poplatky, stejně jako minimální frikce při mezinárodních platbách.

Bitcoin

Zdroj: byznys.ihned.cz

Sázkové kanceláře, které přijímají bitcoin, příp. další kryptoměny

Bitcoin, potažmo další kryptoměny jsou v kurzu stále více a více a jejich trendu se přizpůsobují i sázkové kanceláře. Téměř v každé z nich již dnes není problém uplatnit bitcoin. Z dalších kryptoměn, které jsou v mnoha případech také akceptovány jmenujme především litecoin a ethereum.

Mezi našemi sázkovými kancelářemi najdete jeden unikát. Máme tím na mysli bookmakera 1xBit, který si zakládá na tom, že je čistě kryptoměnový. Neakceptuje žádnou FIAT měnu, pouze bitcoin a další kryptoměny.

Ani česká jednička Tipsport příliš neotálela a bitcoinem můžete platit v případě, že jím oplýváte na online peněžence Skrill. Stejná situace platí i pro Chanci. Zbylé domácí sázkové kanceláře prozatím bitcoinu ani jiným kryptoměnám šanci nedaly.

           
   České sázkové kanceláře Bitcoin
Další krypto
Vstupní bonus  
    Tipsport ✅ (přes Skrill)
50 000 Kč + 500 Kč zdarma na první sázky  
    Chance ✅ (přes Skrill) 2 000 Kč + 200 Kč zdarma na první sázky  
    Fortuna 3 000 Kč + 300 Kč za registraci  
    SynotTIP 10 000 Kč + 500 Kč sázka bez rizika  
    Sazkabet 5 500 Kč   
   Zahraniční sázkové kanceláře Bitcoin Další krypto Vstupní bonus  
    Betano 3 000 Kč + 300 Kč sázka bez rizika  
    1xBit ✅  7 bitcoinů  
    22Bet 3 000 Kč  
    Argo Sport 50 € + 10 € Free bet pro naše sázkaře  
    BetMaster 150 € + 4x 5 € Free bet  
    Explosino Sport 50 € + 10 € Free bet pro naše sázkaře  
    FEZbet 100 €  
    GG.BET záleží na aktuální nabídce  
    iViCasino Sport 50 € + 10 € Free bet pro naše sázkaře  
    LibraBet 100 €  
    LOOT.BET 100 € + 20 € Free bet  
    MostBet 8 000 Kč + 250 Free spins  
    Powbet ✅  100 €  
    Rabona 100 €  
    SBOBET 200 €  
    Sportmarket -  
    ZigZagSport 50 € + 10 € Free bet pro naše sázkaře  
    1Xbet 100 €