ZMĚNY PRAVIDEL NA TENISOVÝCH GRANDSLAMECH
Máme to občas trochu bordel, v těch sportovních novinkách. Tentokrát zabrousíme do světa tenisových fanoušků. Jaké novinky pro ně nabízí turnajové grandslamy? A jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými turnaji? Pojďme se na to společně podívat.

Najde se zde mnoho sportovních fanoušků, kteří tenis tolik aktivně nesledují, pak ovšem přijdou k televizi a vidí na ní českého reprezentanta a tak se na něj nakonec podívají. Jenže každý turnaj nabízí tak trochu jiná pravidla, v čemž má pak fanoušek problém.S novinkami například v posledních letech přišlo Australian Open, novinky čekají také na hráče ve Wimbledonu. Na jiná pravila si musí zvyknout také fanoušci US Open. Jedinou tradiční destinací, kde se nic neměnilo, tak je FRENCH OPEN. Ostatně pojďme se na to podívat.
Pamatujete si na rok 2010? Že ne? V něm se totiž v tenisovém světě odehrálo něco absolutně nepochopitelného. Utkali se zde dva tenisté s naprosto skvělým servisem, ale horší mezihrou. Už začátek utkání nasvědčoval tomu, že se bude jednat o jedno z nejdelších utkání historie. A skutečně tomu tak bylo. Zápas trval dva dny, respektive celých jedenáct hodin a pár minut k tomu. Utkali se v něm konkrétně Mahut a Isner. Sety probíhali následovně. 6-4,3:6,6:7,7:6 a rozhodující skončil, teď se podržte 70:68, ten trval neuvěřitelných 8 hodin a jedenáct minutek k tomu. Něco podobného už se na WIMBLEDONU NESTANE.
AUSTRALIAN OPEN - NOVÁ PRAVIDLA
S první změnou přišly pořadatelé Australian Open, kteří tak trochu našli odvahu a rozjeli nové změny pravidel. Pokud v závěrečném setu je stav 6-6, už se nepokračuje. Nýbrž nově rozhoduje super tiebreak, kde se hraje do deseti bodů. Podobné pravdilo jsme mohli výdat na některých turnajích ve čtyřhře. Je to zejména kvůli tomu, aby se zbytečně neprodlužoval program.
FRENCH OPEN - VŠE PŘI STARÉM
Jediný tenisový turnaj, který zanechává svá pravidla je tenisové FRENCH Open. Ti zůstavají věrní klasice, muži tedy musí v případném pátém setu vyhrát o dva gemy. Zatím nejdelší zápas se zde odehrál v roce 2004, kdy zápas skončil po šesti a půl hodinách, což není nic hrozného. Ono jde na antuce totiž lépe brejknout, tím pádem nemají podávají takovou výhodu a zápasy jsou tak kratší.
WIMBLEDON - nová pravidla
Tak to bychom nečekali. Největší novinku hlásí WIMBLEDON. Vůbec snad nejvíc historický turnaj v celém světě. Letos se totiž mohou fanoušci tak trochu těšit na unikátní formát. V pátém setu se bude moci hrát klasicky až do stavu 12:12 na gemy. Poté rozhodne klasický tie-break.
US OPEN - NOVÁ PRAVIDLA
Na US OPEN je už několik let známé, že se zde hrají nejkratší zápasy. Proč? Organizátoři US Open se totiž rozhodli, že pokud dojde na závěrečnou sadu, hraje se do stavu 6:6 a pak rozhoduje zkrácená hra do sedmi bodů. Nejdelší zápas se zde odehrát v roce 1992 a trval necelých pět a půl hodiny.
Tak to jsou novinky z tenisové světa. Teda ne novinky, ale pravidla, která zavádějí některé tenisové turnaje. Některé změny jsou vzhledem k historii turnajů opravdu revoluční. Ovšem je docela dost možné, že další budou následovat. A mohou být opravdu velké. Důležitým faktem je totiž i to, že na tenis absolutně přestávají chodit fanoušci. Ovšem je otázkou, jestli je to kvůli pravidlům nebo kvůli podivným výsledkům.
Další novinky z rubriky Kurzové sázení





