Jak sázet na sport a být úspěšný

Vždy nás bavilo sázet. Sázet se s kamarády, se spoluhráči, se spolužáky a vymýšlet o co, a hlavně na co, by se dalo vsadit. Není tedy divu, že již na základní škole jsme objevili kouzlo kurzového sázení. V té době, ještě před rozmachem internetu, se jednalo výhradně o sázení v takzvaných kamenných sázkovkách na pobočkách. V porovnání s komfortem dnešního sázení online sázkových kancelářích byla osobní návštěva těchto poboček velmi zdlouhavá a nepohodlná. Nicméně základní podstata v podobě adrenalinu a veškerého vzrušení kolem byla naplněna!

Tehdy to vše začalo. Ta představa a touha pohybovat se ve sportovní oblasti, shromažďovat informace, sázet, zažívat vzrušení, zábavu, adrenalin a ještě si tímto způsobem něco vydělat! Kurzovému sázení jsme věnovali stále více a více času a vydali se tak na dlouhou a zajímavou cestu.

Po letech pokusů, omylů, úspěchů i neúspěchů a sbírání zkušeností jsme se rozhodli, že se o naše tipy budeme dělit s ostatními a pomůžeme jim k úspěchu. Totéž bychom rádi požadovali i my. Naším cílem je vytvořit komunitu sázkařů, kteří si budou vzájemně nápomocni a podělí se o své tipy a své názory. 

JAK a KDE začít s kurzovým sázením, na co si dát POZOR a jaké hlavní ZÁSADY dodržovat? Pokusíme se vám odpovědět na nejzákladnější otázky, které napadají každého nováčka.

 

Proč se pustit do sázení na internetu?

Pro nás osobně představuje kurzové sázení skloubení zábavy, adrenalinu, práce a příjemného přivýdělku. Každý si na tuto otázku odpoví jinak. Spousta našich kamarádů a známých začala sázet, protože si chtěla zpestřit sledování nějakého sportovního utkání. Známe i hodně lidí, kteří běžně nesází, ovšem během nějaké významné sportovní události mají chuť si trochu zariskovat a vsadí si. Sami určitě máte ve svém okolí nějakého svátečního sázkaře, kterého nenechá chladným např. mistrovství světa ve fotbale či hokeji, apod. A proč ne? Lidé jsou hraví odjakživa. 

Velkou výhodu máte, pokud se orientujete v nějakém sportu či konkrétní lize opravdu hodně dobře. Proč svých znalostí nevyužít a nezkusit kurzové sázení? 

U kurzového sázení je velmi dobré svůj záběr co nejvíce vymezit. Vyznáte se ve fotbale? Dobře, ovšem, kdo ne, že? Těžko můžete mít přehled o všech ligách, na které bookmakeři vypisují kurzy. Že sledujete jihoamerické fotbalové soutěže? Výborně, to už je lepší. A že máte perfektní přehled o brazilských ligách včetně juniorské? Bum! Zaměřte se na ně a sázejte hlavně je.

 

Výběr sázkové kanceláře (bookmakera)

Pokud jste úplný začátečník, není nic jednoduššího než si založit účet v jedné z českých sázkových kanceláří, jako jsou např. Tipsport, FortunaChance nebo SYNOTtip. Největší výhoda je, že jsou v češtině, sází se v korunách a při jakémkoli problému vše snadno vyřešíte s podporou.

Po tom, co se rozkoukáte a zorientujete ve světě kurzového sázení, můžete se vrhnout i na zahraniční sázkové kanceláře. Ty mnohdy nabízejí zajímavější kurzy, jiné typy sázek nebo lukrativnější bonusyPokud se nemůžete rozhodnout, u které sázkové kanceláře založit účet, můžete zkusit Sportmarket.

Sportmarket patří mezi takzvané brokery. Broker pod sebou sdružuje více různých bookmakerů, u kterých můžeme sázet v rámci jednoho účtu vytvořeného právě u daného brokera. S brokerem Sportmarket lze sázet u těchto sázkových kanceláří: PINNACLE, IBCbet, BetISN, SBOBet, Ga288, RedZone, Betdaq (exchange), Betfair (exchange), Smarkets (exchange) a MatchBook (exchange). Limity pro jednotlivé sázky odpovídají limitům, které bookmakeři stanovují přímo na svých stránkách, nejsou tedy nižší. Naopak se dají kombinovat. Proto se bez Sportmarketu dnes žádný profi sázkař neobejde.

Sportmarket

 

Výběr sázkové kanceláře nepodceňujte! 

Vysoká konkurence = zajímavé nabídky pro hráče, na které se je snaží sázkové kanceláře "ulovit" pro sebe. U spousty bookmakerů dostanete zajímavé nabídky na bonus, který vám připíšou při vašem prvním vkladě. Seznam takových bonusů a mnohých dalších najdete ZDE.

Jako začátečníci byste měli vědět, že existují hlavní druhy sázkových kanceláří: klasická sázková kancelář a burza sázek (exchange). Zatímco v klasické sázkové kanceláři sázíte kurz, který vám nabídnou bookmakeři, v burze sázek "obchodujete" s kurzy s ostatními sázkaři. Pro vás jako začátečníky je nyní důležité vybrat si správnou sázkovou kancelář, sázková burza je pro pokročilejší a většina rekreačních sázkařů s ní vůbec nepřijde do styku.

 

Jak funguje sázková kancelář?

Princip fungování sázkové kanceláře je poměrně jednoduchý. Bookmaker vypisuje kurzy pro sázkové příležitosti, které vy jako sázkař sázíte. To, kolik vyhrajete v případě, že váš tip bude úspěšný, zjistíte na vašem tiketu. Výpočet je velmi snadný (kurz vynásobíte vsazenou částkou). 

Kromě peněz, které sázková kancelář vysbírá z neúspěšných tiketů, je zde ještě jeden faktor, který ovlivňuje její výdělek - kurzová hladina. Kurzová hladina představuje marži, kterou sázková kancelář má na dané sázce. Představte si to na zápase dvou naprosto vyrovnaných volejbalových týmů, kde jsou šance 50 na 50. Férově vypsané kurzy by v tomto případě byly 2,00 - 2,00. To se ovšem nestane, tím by se sázková kancelář ochudila o marži. V nejlepším případě uvidíte kurzovou hladinu cca 1,97 - 1,97. S takovými kurzy se setkáte u profesionálních bookmakerů, např. u Pinnacle. Takových však mnoho není. V naprosté většině se jedná o rekreační sázkové kanceláře, kde budou kurzy klidně i 1,83 - 1,83, v lepším případě 1,91 - 1,91. V prvním případě je marže 17 %, ve druhém 9 %.

Sportmarket Pro profesionály 60 Získat bonus
Sportmarket
60
Pro profesionály
Získat bonus

  

Jaké jsou rozdíly mezi profesionálními a rekreačními sázkovými kancelářemi?

Rozdílů je samozřejmě několik. Povíme vám o těch nejzásadnějších. Zásadní rozdíl je v limitech sázek! V profesionální sázkové kanceláři nebudete limitováni za to, že se vám daří. Pokud se dostanete na úroveň, že budete chtít podávat sázky, řekněme v desetitisících, tak u profesionálního bookmakera, narozdíl od rekreačního, nebudete mít problém. Tím seznam benefitů nekončí. Každý sázkař totiž ocení výši kurzů, které jsou u profesionální sázkové kanceláře vypisovány. Není totiž problém narazit na kurzovou hladinu 1,95 - 1,95 či dokonce 1,97 - 1,97. U rekreačních narazíte spíše na 1,83 - 1,83, v nejlepším případě 1,91 - 1,91. Nejznámější a jedna z nejlepších profesionálních sázkovek je Pinnacle, ke které budete mít přístup po registraci na Sportmarketu přes naše webové stránky.

Pinnacle

Nyní přichází na řadu spíše nevýhody profesionálních bookmakerů. Oproti těm rekreačním nemají tak širokou nabídku zápasů a lig, na které se dá vsadit. Tento fakt pocítíte také v případě, že si oblíbíte live sázení. Značně omezeni budete i při výběru typů sázek, protože zde najdete hlavní příležitosti, jako sázku na vítěze zápasu, asijský handicap, OVER/UNDER a několik málo dalších, ovšem takovou škálu jako v rekreační sázkové kanceláři nečekejte. Rovněž počítejte s tím, že pokud máte rádi jiné druhy sázek než SÓLO, moc nepochodíte. 

Naše doporučení: Mějte otevřené účty u více sázkových kanceláří, určitě se vám to bude hodit. Využijete to např. při sázení vyšších kurzů či širší kurzové nabídky. Recenze sázkových kanceláří

 

Krátce o fungování sázkové burzy

Sázková burza je zprostředkovatel mezi sázkaři samotnými. Sázkaři mohou buď sami vypsat kurz na danou událost a čekat, že ji někdo za daný kurz koupí (vsadí) nebo mohou vsadit vypsané kurzy jiných sázkařů. 

Jednou z největších výhod sázení na burze je fakt, že na rozdíl od sázkové kanceláře nezapočítává svou marži do kurzu, takže v podstatě sázíte za lepší kurz. Další výhodou je možnost kombinovat sázky a dosáhnout zaručeného zisku. Jestliže vypíšete sázku s nižším kurzem, než s jakým jste ji přijali (nebo naopak), budete ziskoví. Důležité ovšem je uvědomit si, že i když kurzy na burze mohou mít vyšší hodnotu než u klasického bookmakera, maximální výše sázky a kurzu je určena likviditou trhu. Co to znamená? Může se stát, že najdete krásný kurz a chcete na něj vsadit víc než je možné (více než kolik, kdo vypíše, že je ochoten riskovat). Nebo nastane opačný případ, kdy vy vypíšete kurz, jakým si danou příležitost ceníte, ovšem pro ostatní sázkaře je neakceptovatelný (např. příliš nízký) a nikdo ho od vás "nekoupí". 

Aby sázková burza vydělávala, bere si z každého takového uzavřeného obchodu určitá procenta. Podle druhu burzy a země sázkaře se výše odvíjí v rozmezí cca 1 - 7 %. Sázková burza sice neponíží váš kurz o marži, ovšem myslete na to, že v případě výhry si od vás vezme určitá procenta.

Sázení na sázkové burze je opravdová alchymie, a vám jako začátečníkům doporučujeme vyhnout se jí obloukem!

Asi nejznámější sázkovou burzou je momentálně Betfair. Pokud byste přeci jen měli zájem vyzkoušet si sázkovou burzu, registrujte se přes naše webové stránky u Sportmarket. Díky tomu budete mít kromě Betfairu přístup i k dalším sázkovým burzám (Matchbook, Betdaq a Smarkets).

Smarkets

 

Čím začít sázení na sport

Určitě bych se do žádných sázek nepouštěl dřív, než budu mít jasno v základních stěžejních otázkách:

  • Bankroll management – Jak velký je můj celkový bank a za kolik chci dávat jednotlivé sázky (poměr výše sázky a celkového banku)
  • Strategie sázení – jakým stylem a systémem chci sázet, kolik zhruba sázek za den / týden / měsíc očekávám; na které sporty a jejich markety se zaměřím

Na základě čeho sázím

Zdroje informací – Odkud čerpám informace jako podklad pro své tipy? Budu tipy raději odebírat? Chci raději informace nebo tipy? Technická analýza – sázení na základě pohybů kurzů, zdrojem jsou předchozí kurzové pohyby

 

Jaké druhy sázek chci podávat

Sólo sázky, AKU, nebo dokonce kombi? Jediné důležité je vyždímat co nejvíce plusové hodnoty z nasbíraných informací a tipů. Bez ohledu na co a kolik chcete sázet, je třeba vždycky dodržovat tzv. bankroll management, tedy stálý poměr mezi celkovou sumou peněz a výší jednotlivé sázky (zápasy sázíme sólo, viz strategie).

 

Jaké typy sázek chci podávat

Vyznám se spíše v sázkách na konečný výsledek utkání nebo v celkových počtech bodů a gólů? Věřím si i na handicapové sázky, či jsem svou oblast našel v sázení na střelce gólů a bodů? 

 

Jak se vyznám v kurzech

Pravděpodobnost odpovídající jednotlivým kurzům. Pohyby kurzů.  

 

Jak poznám, že můj tip je/byl plusově hodnotný

Používám dva základní způsoby jak měřit value ze sázky

  • Statistika – Vlastní vzorek tipů – zpětná analýza
  • Porovnávání vsazených kurzů s kurzy bookmakerů vévodících konkrétnímu trhu, tzv. „market leaders“,. Používají se kurzy těsně před začátkem zápasu (Closing odds)

Co tě zajímá?

Uživatelské tipy

1
Liberec-Kometa Brno (hokej,…
lpribyl7
12.1.2020 • 14:59
»
2
Kanada - Třinec (hokej, Spengler…
lpribyl7
31.12.2019 • 10:48
»
3
Calgary - Vancouver (NHL) 30.12.…
lpribyl7
30.12.2019 • 01:20
»
4
Slovensko - Švýcarsko (MS hokej)…
lpribyl7
30.12.2019 • 01:16
»
Zobrazit další »

Nejnovější hodnocení

King Billy Casino
Imation60
100
(13.1.2020)

V roce 2018 bylo casino vyhlášeno (Askgamblers) jedno z nejlepších :) (Kvalita bonusů, rychlé vyplácení at) .

Mohlo by být v angličtině..

Reeltastic casino
Imation60
60
(10.1.2020)

Velký 350% bonus do hodnoty až €500 + 100 otočení zdarma

není v češtině...

Používáme cookies, abyste si z našich stránek odnesli co nejlepší možnou zkušenost. Pokračováním procházení našich stránek souhlasíte s Pravidly pro souhlas s používáním souborů cookie a používáním technologie cookies. Více informací »