Skiny v počítačových online hrách je velký fenomén moderní doby. Pro hry je to často hlavní zdroj financí, zejména pak pro ty, které jsou Free to play (zdarma). Skiny jsou využívány ve většině populárních online her jako CS:GO, League of Legends, či Overwatch.
Co jsou to vlastně skiny a kolik stojí?
Skiny jsou kosmetické sety úprav pro část hry. U Counter Strike: Global Offensive (střílečka), to jsou například přebarvené zbraně, samolepky na zbraně, odlišně barevné rukavice nebo různě vypadající nože. V League of Legends, Overwatch nebo Dota 2 se zase dočkáme skinů, které mění visáž jednotlivých hrdinů (jiná barva oblečení, jiný tvar zbraní apod.). V naprosté většině her, nemění skiny nijak účinnost předmětů ve hře.
Hráči tak nejsou nuceni skin si kupovat kvůli vylepšeným schopnostem své postavy, ale protože si hru chtějí ozvláštnit, nebo zkrátka svou oblíbenou hru podpořit. Skiny jsou různě drahé. Jejich cena se odvíjí od kvality skinu, propracovanosti, míry změn a v neposlední řadě i aktuální dostupnosti. Jeden ze skinů na nůž v CS:GO se prodal za neuvěřitelných 100 000 dolarů (více než 2 miliony korun). Obvykle se ale ceny běžných skinů pohybují od 10 do 700 korun.
Skin gambling
V poslední době se ve hrách objevují čím dál více také tajemné truhly. Ty si můžete většinou koupit za prémiovou měnu a padne z ní nějaký náhodný skin. Ve hře CS:GO se dá sázet na profesionální zápasy i díky vsazení skinu. Pomocí stránek třetích stran si hráči vsadí na zápas skinem s hodnotou například 2 dolary a následně může vyhrát skin ve větší hodnotě (záleží na kurzu). Se skiny se také často obchoduje na komunitním trhu, který funguje na platformě steam. Hráči si zde mohou skiny vyměňovat za jiné skiny, nebo i normální peníze.