10 min čtení

Velká pardubická 2022: informace, program, startovní listinaLuboš Přibyl

Luboš Přibyl

100+ článků

Články autora


Likujte, komentujte článek...

17x komentářů

  132x

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

95 %

Betano

Betano konečně v České republice ❤️ Vysoké kurzy a spousta skvělých promoakcí❗

Přejít na web

Velká pardubická je prestižní dostihový závod konající se každoročně na dostihovém závodišti v Pardubicích. V posledních letech se termín závodu ustálil na druhou říjnovou neděli a nejinak tomu bude i letos. Velká pardubická je právem považována za jeden z nejtěžších dostihů na starém kontinentu. Její tradice se datuje až do roku 1874, jde tedy o vůbec nejstarší dochovanou sportovní událost v České republice.

  • Datum a místo: 9. října 2022, Pardubice
  • Počet účastníků: 15
  • Vítěz Velké pardubické 2021: Talent (ž. Pavel Složil ml.)
  • Největší favorité: Talent, Brunch Royal, Player
  • Sázkové příležitosti: celkový vítěz, umístění do určitého místa, lepší z dvojice, věk vítězného koně, kolik koní skončí na Taxisově příkopu a další
  • Sázkové kanceláře: nejvíce příležitostí nabízí sázkové kanceláře Tipsport a Chance

Vstupní bonus u 22Bet

132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou

132. ročník nejprestižnějšího dostihového závodu u nás se jako již tradičně uskuteční druhou říjnovou neděli. Dostih je vypsán pro šestileté a starší koně, kteří absolvovali jeden z pardubických kvalifikačních dostihů nebo dostihy Crystal Cupu nebo dostihy steeplechase, steeplechase cross country nebo cross country o délce nejméně 4 800 metrů v Irsku, Anglii, Francii nebo Itálii konané od 10. října loňského roku. Vítěz předchozího ročníku Talent má právo startovat bez kvalifikace.

Hlavní závod 132. ročníku Velké pardubické je naplánován na 16:00 a předcházet mu bude slavnostní zahájení a šest dalších dostihů. Po dokončení hlavního závodu je naplánováno slavnostní dekorování vítezů.

Velká pardubická je považována za jeden z nejtěžších závodů světa ve své kategorii steeplechase-cross country, a to nejen pro svou délku 6 900 metrů, ale i kvůli své náročnosti. Na trati jsou k vidění tři desítky překážek včetně obávaného Velkého Taxisova příkopu (od sezóny 2021 prošel úpravami). Cílové časy vítězů pravidelně bývají kolem 9 minut.

Program Velké pardubické 2022

Celá akce začíná již ranní veterinární přejímkou koní. Slavnostní zahájení je naplánováno na 11. hodinou a první dostih odstartuje o půl hodiny později. Vyvrcholení celého dostihového dne je naplánováno na 16:00, kdy odstartuje hlavní závod – 132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou, jak zní oficiální název (podle hlavního sponzora).

V rámci letošní Velké pardubické bude k vidění celkem sedm dostihů, na jejich harmonogram se podívejte v přiloženém přehledu.

       
   ČAS  PROGRAM  
   11:00 Slavnostní zahájení  
   11:30 Cena společnosti VCES a.s. – Cena Laty Brandisové  
   12:10 Cena společnosti Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. – Cena ČASCH  
   12:50 Pohár BICZ holding 2022  
   13:30 Cena hejtmana Pardubického kraje – Cena Vltavy  
   14:15 Cena Lesů České republiky – Cena Labe  
   15:00 Poplerův memoriál skupiny Profireal Group  
   16:00 132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly  
   16:30 Slavnostní dekorování  
       

 

Startovní listina Velké pardubické 2022

Startovní listina 132. Velké pardubické čítá celkem 15 koní, kteří splnili kvalifikační podmínky. Šance na vítězství jsou dle kurzů sázkových kanceláří velmi vyrovnané. 

Největším favoritem je obhájce loňského vítězství, jedenáctiletý valach Talent (5.50), do jehož sedla opět usedne žokej Pavel Složil ml. Okruh hlavních favoritů je však mnohem širší. Velké šance mají také devítiletý hnědák Brunch Royal (6.00) s žokejem Josefem Bartošem, desetiletý Player (8.00) s žokejem Marcelem Novákem, desetiletý Chicname De Cotte (8.50) v sedle s francouzským žokejem Ludovicem Solignacem, devítiletý Imphal (8.50) s žokejem Jaroslavem Myškou, osmiletý Mr Spex (8.50) s žokejem Lukášem Matuským a třináctiletý No Time To Lose (8.50), vítěz Velké pardubické z roku 2017, v jehož sedle pojede žokej Ondřej Velek.

Na kompletní startovní listinu včetně kurzů na vítězství u sázkové kanceláře Chance se podívejte v přiložené tabulce.

             
   #  Kůň  Žokej  Trenér  Kurz   
   1  NO TIME TO LOSE  ž. Ondřej Velek  Josef Váňa st.  8.50  
   2  ARGANO   ž. Martin Liška  Martin Liška  23.00  
   3  STRETTON  ž. Thomas Garner  Stanislav Popelka 23.00  
   4  IMPHAL  ž. Jaroslav Myška  Stanislav Popelka  8.50  
   5  KAISERWALZER  am. Patrick Mullins  Jaroslav Brečka  45.00  
   6  BRUNCH ROYAL  ž. Josef Bartoš  Josef Váňa ml.  6.00  
   7  MR SPEX  ž. Lukáš Matuský  Luboš Urbánek   8.50  
   8  CHICNAME DE COTTE  ž. Ludovic Solignac  Pavel Vítek  8.50  
   9  DUSIGROSZ  ž. Marek Stromský  Josef Váňa st.  20.00  
   10  DULCAR DE SIVOLA  Josef Borč  Vendula Jirčáková  125.00  
   11  SACAMIRO  Jakub Kocman  Eva Petříková  27.00  
   12  LOMBARGINI  ž. Jan Odložil  Stanislav Popelka   15.00  
   13  STAR  ž. Jaroslav Brečka  Jaroslav Brečka   27.00  
   14  TALENT  ž. Pavel Složil ml.  Hana Kabelková  5.50  
   15  PLAYER   ž. Marcel Novák    Lenka Kvapilová   8.00  
             

 

Finanční odměny Velké pardubické

Dotace hlavního dostihu 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou je rovných 5 000 000 Kč

Finančně ohodnoceno bude celkem sedm nejlepších, přičemž vítěz si přijde na dva miliony. Druhý v pořadí obdrží jeden milion a sto tisíc a třetí místo je ohodnoceno sedmi sty tisíci. 

Kromě hlavního závodu se pochopitelně dotují i další závody. Zajímavý kontrast mezi atraktivitou hlavního dostihu a dalších závodů znázorňuje celková dotace zbylých šesti závodů, jež je 1 890 000 Kč. 

Vstupenky na Velkou pardubickou 2022

Cena vstupenek se odvíjí od místa a sektoru, které si vyberete. Základní vstupné na stání vás přijde v případě nákupu online (levnější varianta) na 350 Kč. Zlevněné vstupné stojí 180 Kč a rodinná vstupenka za dva dospělé a až tři děti vyjde na rovnou tisícovku. 

Vstupenky k sezení na tribunu pořídíte od 800 Kč do 1 800 Kč. V prodeji jsou i speciální vstupenky na tribunu se zajištěným občerstvením a sázkami, jejich ceny začínají na 2 500 Kč bez cateringu. Vstupenky jsou k zakoupení na webu Dostihového spolku.

Velká pardubická v TV / online přenos

Jako již tradičně můžete sledovat Velkou pardubickou živě na obrazovkách České televize, konkrétně na kanále ČT sport. Samozřejmostí je i online vysílání, Velkou pardubickou si tak můžete užít  na počítači, v mobilu nebo tabletu.

Pokud vlastníte účet u Tipsportu či Chance, budete si moct pustit závod díky online streamu, který tyto sázkové kanceláře nabízí.

Dostihy živě na TV Tipsport