2 min čtení

Teprve osmnáctiletý Alcaraz se stal nejmladším vítěz ATP 500Luboš Řepa

Autor
Luboš Řepa

čas 21. 02. 2022Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

85 %

1Bet

1Bet sázková kancelář | 2 500 Kč bonus ❤️ pro nové sázkaře

Přejít na web

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

95 %

Tipsport

Tipsport sázková kancelář | 50 000 Kč bonus ❤️ + 500 Kč na ruku

Přejít na web

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

94 %

MostBet

MostBet sázková kancelář | 8 000 Kč bonus ❤️ pro nové sázkaře

Přejít na web

Ačkoli první Grand Slam sezony jasně ukázal, že Rafael Nadal se s kariérou loučit ještě rozhodně nehodlá, Španělsko se ani v případě jeho odchodu do sportovní penze o svou budoucnost strachovat nemusí. Osmnáctiletý Španěl Carlos Alcaraz ovládl jako nejmladší hráč v historii podnik ATP 500.

1xBit nabízí sázení v kryptoměnách !

Turnaj v Riu de Janeiru

Na cestě za titulem z brazilského podniku nevyřadil Alcaraz žádné neznámé hráče. Kromě Berrettiniho, světovou šestku, si cestou do finále poradil například s Fogninim či Delbonisem. Ve finálovém klání pak v krásném zápase přemohl světovou třináctku Diega Schwartzmana a stal se nejmladším hráčem, který ovládl podnik ATP 500, teprve v osmnácti letech. Zároveň se také v novém vydání světového žebříčku poprvé v kariéře podívá do TOP 20. Sezonu startoval španělský hráč na 32. místě. A jak sám říká, chce ještě výš:

„Chci být světovou jedničkou, vícenásobným grandslamovým šampionem a olympijským medailistou. Je pravdou, že jsem kluk s velkými sny.“

Zdroj: isport.blesk.cz

Loni se Alcaraz probojoval až do čtvrtfinále US Open, ve kterém musel vinou zranění vzdát. O pár týdnů později ovládl Turnaj mistrů pro hráče do 21 let a v letošním roce se skvěle předvedl i na Australian Open, kde sice padl již ve třetím kole s Berrettinim, Italem, kterého na brazilském podniku vyřadil, ale fanoušky si získal především svojí bojovností, když zápas na australském Grand Slamu nevzdal ani za nepříznivého stavu 0:2 na sety. Ztrátu dokázal dohnat a v divácky atraktivní zápase padl až v rozhodujícím setu v supertiebreaku.

Turnaj v Acapulcu Alcaraz vynechá

Ačkoli měl mladý Španěl v plánu vyrazit do mexického Acapulcu, kde se sejde kromě Novaka Djokoviče celé tenisová elita, kvůli zraněnému lokti a potřebnému času na odpočinek prestižní podnik vynechá. Vidět ho budou moci fanoušci pravděpodobně až na blížícím se Davis Cupu.

Rabona nabízí 100% vstupní bonus !