3 min čtení

Nadal po dramatické bitvě ovládl Australian OpenLuboš Řepa

Autor
Luboš Řepa

čas 30. 01. 2022Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

90 %

1Bet

Oblíbená sázková kancelář s bonusem 2 500 Kč ❤️ pro nové sázkaře

Přejít na web

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

92 %

22Bet

Populární sázková kancelář se vstupním bonusem 3 000 Kč 🎁 Sázejte přes mobilní telefon❗

Přejít na web

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

90 %

Chance

Česká sázková kancelář s bonusem ve výši 2 000 Kč + 200 Kč na ruku❗

Přejít na web

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

80 %

Powbet

Pravidelné promoakce se spoustou free betů ❤️ a 100 € jako vstupní bonus 🎁

Přejít na web

Fanoušci bílého sportu mají za sebou další ze zápasů, který se zapíše do historie tohoto sportu. Po famózní otočce ovládl finále Australian Open Rafael Nadal a se ziskem jednadvacátého grandslamového titulu se posunul na čelo historického žebříčku hráčů s nejvyšším počtem titulů z turnajů ,,velké čtyřky“.

1xBit nabízí sázení v kryptoměnách !

Začátek patřil Rusovi

Úvodní dva sety patřily ruskému tenistovi a nejvýše nasazenému hráči Daniilu Medveděvovi. Ten měl skvělý pohyb a mohl se spolehnout na svůj servis. V prvním setu měl úspěšnost prvního servisu dokonce 82 % (!) a ztratil po něm pouze tři míčky z osmnácti. Nadalovi nevěnoval ani jednu šanci na prolomení servisu a sám jej Španělovi dvakrát sebral. Po jednoznačné první sadě čekala na diváky vyrovnaná bitvu v dějství druhém. Oba tenisté si shodně dvakrát vzali podání a za stavu 6:6 se šlo do tie breaku. V něm měl více štěstí opět Medveděv a ujal se vedení 2:0 na sety. Zdálo se, že po loňském posledním Grand Slamu, americkém US Open, ovládne i ten úvodní v nové sezoně.

Nadal se nevzdává

A nejspíše by k tomu skutečně došlo, pokud by na druhé straně kurtu stál kdokoli jiný než Rafael Nadal. Ten totiž nesložil zbraně a započal cestu za otočením zápasu. Nejprve si hned v prvním gamu třetí sady vytvořil breakball. Ten však neproměnil a Rus svůj servis udržel. Klíčovým momentem pak byla šestá hra, kde Nadal prohrál na svém servisu již 0:40. Všechny breakbally však odvrátil a sám si v deváté hře vzal soupeřovo podání. Třetí sadu uzavřel Nadal stylově čistou hrou na svém servisu.

Čtvrtá sada byla také dramatická. Hned ve třetím gamu přišel Medveděv o podání, které se mu však podařilo hned v následující hře vzít zpátky. Jenže v následující hře ztratil servis znovu poté, co gam šel hned pětkrát přes shodu. Nadal pak v osmé hře odvrátil dva breakbally soupeře a stejně jako v předchozím setu doservíroval čtvrtou sadu čistou hrou. Šlo se do rozhodujícího setu. Tou dobou již zápas běžel více než čtyři hodiny.

Zdroj: theguardian.com

Rozhodující pátá sada

Rozhodující set měl, minimálně zpočátku, stejný scénář, jako měly dvě předchozí sady. Hned v páté hře přišel ruský tenista o podání, i přesto, že se na servisu držel skvěle a jen v pátém setu nastřílel sedm es. Když v šesté hře odvrátil Španěl tři breakbally, vypadlo to, že míří za rekordním jednadvacátým titulem z grandslamových turnajů. Nebylo by to však správné drama, kdyby nemělo další zápletku. V desátém gamu, kdy měl Nadal možnost doservírovat zápas, se Medveděv vzepřel a sebral soupeři servis. V následující hře byly opět k vidění fantastické výměny a na třetí pokus využil Nadal nabízený breakball a ujal se vedení. Za stavu 6:5 již soupeře k odporu nepustil a ukončil sadu i zápas po svém. Čistou hrou.

Rafael Nadal se tedy nyní osamostatnil na čelo historické tabulky s jednadvaceti grandslamovými tituly. O druhou příčku se dělí švýcarská legenda Roger Federer, který se uzdravuje z náročné operace, a Novak Djokovič, jenž byl z Austrálie deportován těsně před začátkem turnaje.

22Bet nabízí 100% vstupní bonus !