8 min čtení

MotoGP: Velká cena Francie 2022Luboš Řepa

Autor
Luboš Řepa

čas 12. 05. 2022Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

85 %

Rabona

Rabona sázková kancelář | 100 € bonus ❤️ pro nové sázkaře

Přejít na web

Již tento víkend pokračuje seriál MotoGP. Tentokrát se jezdci podívají do prosluněné Francie, kde na ně čeká známý Bugatti Circuit, tedy okruh, na kterém se jezdí i slavné 24 hodin Le Mans. Půjde o sedmý závod letošní sezony a jako lídr dosavadního pořadí do něj bude vstupovat domácí Fabio Quartararo. Poslední dva vítězové Velké ceny Le Mans v kategorii MotoGP byli zástupci továrního týmu Ducati. Uvidíme, zda-li se letos podaří tuto sérii některému jezdci ukončit.

 • Datum a místo: 15. května 2022, Le Mans, Francie
 • Největší favorité: Fabio Quartararo , Alex Rins , Aleix Espargaro
 • Sázkové kanceláře: Po celém světě jsou závody MotoGP velmi populární, kurzy na závody najdete ve všech sázkových kancelářích
 • Poslední VC Francie 2021: 1. Jack Miller 2. Johan Zarco  3. Fabio Quartararo
 • Oficiální webové stránky VC Francie: https://www.motogp.com/en/event/FranceVstupní bonus u 22Bet

MotoGP: Velká cena Francie

Grand Prix, která se každoročně jede ve Francii, má již bohatou historii. První Velká cena Francie se jela pouhé dva roky po skončení první světové války v roce 1920. Samozřejmě na jiném okruhu, než na kterém se jezdí nyní. Okruh v Le Mans je pro motocyklové závody využíván teprve od roku 2000. Lehce přes čtyři kilometry dlouhý okruh obkrouží jezdci během závodu hned sedmadvacetkrát. Známý okruh diponuje několika dlouhými rovinkami, kde je možnost k předjetí, stejně tak však nabízí prudké zatáčky, které se častokrát nachází právě na konci dlouhého rovinatého úseku. Rekord zdejší traťě drží Maverick Viñales. Dosáhl jen krátce poté, co v říjnu roku 2016 byl okruh rekonstruován či snad lépe řečeno opraven. Během tří týdnů byla po celé délce okruhu strhnuta již nekvalitní vrstva sježděného asfaltu a následně byl položen nový. Sám manažer traťě Martin Goureau tehdy prohlásil, že díky nové povrchové úpravě očekává v nejbližších letech atakování traťových rekordů.

Program VC Francie:

 • 13. 5., 09:55 – první trénink
 • 13. 5., 14:10 – druhý trénink
 • 14. 5., 09:55 – třetí trénink
 • 14. 5., 13:30 – čtvrtý trénink
 • 14. 5., 14:10 – 1. kvalifikace
 • 14.5., 14:35 – 2. kvalifikace
 • 15.5., 14:00 – hlavní závod

Na co vsadit?

 • Koho jiného bychom měli ve výčtu favoritů pro Velkou cenu Francie zvolit jako prvního než samotného lídra šampionátu a domácí miláčka Fabia Quartarara. Ten sice poslední závod v Jerezu ztratil v dramatickém závěru, když jej Francesco Bagnaia porazil o necelé tři desetiny vteřiny, na domácí půdě by měl však vítězství již urvat. Ačkoli začátek sezony nebyl pro Quartarara zrovna snový, nyní, zdá se, je již ve vrcholné formě a sázka na jeho vítězství v závodě rozhodně není žádný přehnaný risk.
 • Neprávem opomíjen je v světle posledních událostí Jack Miller. Australský jezdec, kterému sice v průběžném pořadí šampionátu patří až jedenáctá pozice se ztrátou téměř padesáti bodů na lídra šampionátu, ale jak ukázal i poslední závod ve Španělsku, stále se s ním musí počítat. V loňském roce navíc dokázal na své Ducati Velkou cenu Francie dokonce vyhrát. V letošním roce sice takové ambice pravděpodobně nemá, ovšem sázka na to, že Australan dokončí závod do pátého místa se mi jeví jako velmi hodnotná.

Kalendář MotoGP 2022

       
   DATUM  VELKÁ CENA  
   6. března 2022  Velká cena Kataru (Lusail)  
   20. března 2022  Velká cena Indonésie (Mandalika)  
   3. dubna 2022  Velká cena Argentiny (Termas de Río Hondo)    
   10. dubna 2022  Velká cena USA (Austin)  
   24. dubna 2022  Velká cena Portugalska (Portimao)  
   1. května 2022  Velká cena Španělska (Jerez)  
   15. května 2022  Velká cena Francie (Le Mans)  
   29. května 2022  Velká cena Itálie (Scarperia)  
   5. června 2022  Velká cena Katalánska (Barcelona)  
   19. června 2022  Velká cena Německa (Hohenstein)  
   26. června 2022  Velká cena Nizozemska (Assen)    
   10. července 2022  Velká cena Finska (Kymi Ring)  
   7. srpna 2022  Velká cena Velké Británie (Silverstone)  
   21. srpna 2022  Velká cena Rakouska (Spielberg)  
   4. září 2022  Velká cena San Marina (Misano)  
   18. září 2022  Velká cena Aragonie (Alcaniz)  
   25. září 2022  Velká cena Japonska (Motegi)  
   2. října 2022  Velká cena Thajska (Buriram)  
   16. října 2022  Velká cena Austrálie (Melbourne)  
   23. října 2022  Velká cena Malajsie (Sepang)  
   6. listopadu 2022  Velká cena Valencie (Valencia)    
       

 

Oficiální kanály MotoGP

Nejlepší a nejrychlejší kanály, na nichž můžete sledovat aktuální informace, výsledky či celkové pořadí MS jezdců či poháru konstruktérů, jsou ty oficiální, a to včetně sociálních sítí, kde se to skvělými momentkami ze závodů jen hemží. Najdete na nich úplně vše, stačí se nimi jenom chvíli proklikávat a hledat.

MotoGP v televizi

V případě, že si nejraději vychutnáváte motocyklové závody přímo na obrazovkách televize, nezbývá vám nic jiného než si zaplatit za sportovní kanály Nova Sport 1 a Nova Sport 2, které vlastní vysílací práva na MotoGP. Některé tréninky či kvalifikace pak můžete zhlédnout také na kanálu Nova Action.

Veškeré potřebné informace, o tom, jak sportovní kanály naladit, zjistíte v našem přehledu sportovních kanálů.

MotoGP online (v sázkových kancelářích)

Ačkoli to stále není standardem, některé podniky MotoGP najdete ke sledování zdarma díky live streamům sázkových kanceláří. Pro sázkaře je rovněž důležité vědět, že na formule 1 si lze vsadit v podstatě u všech našich partnerských sázkových kanceláří, a to i live.

Vstupní bonus u Mostbet

MotoGP live stream

Nejlepší způsob, jak se pokochat závody nejsilnější motocyklové kubatury, jsou live streamy přímo na oficiální stránce MotoGP. Zde se po registraci můžete podívat na všechny závody v ročníku, navíc bez rizika, že by vám prohlížet zahltily reklamy či bez obav z toho, že by vám počítač napadl vir.

Alternativou k placeným přenosům či občasným streamům sázkových kanceláří jsou různé weby, na nichž můžete najít přímý přenos závodu. Jejich nevýhodou ovšem je, že se musíte proklikat právě spoustou reklam a hrozí vám riziko nějakého viru. Zajímavou alternativou může být volně dostupná polská online televize TVP Sport.