Messi se vrátil po zranění a pomohl Argentině na MS

Roman Mráz

Roman Mráz

Argentině stačila k postupu bezbranková remíza proti hostující Brazílii, která měla jistotu účasti na MS již před tímto zápasem. Domácí si tak postup do Kataru zajistili jako druhý jihoamerický tým. Ve hře jsou stále ještě dvě přímá postupová místa.

Vstupní bonus 22bet

Návrat Messiho

Na rozdíl od Brazílie, které chyběla její největší hvězda Neymar, se Argentina mohla těšit na návrat Messiho. Ten byl mimo hru přes dva týdny, když poslední celé utkání odehrál v dresu PSG koncem října proti Olympique Marseille. O víkendu sice nastoupil v kvalifikačním zápase proti Uruguayi, ale zahrál si pouze 15 minut. Dnes tedy konečně nastoupil od začátku v argentinském útoku po boku Martineze a Di Marii. Odehrál celé utkání a ikdyž se dostal k nadějné střele z hranice vápna na konci utkání, do statistik se nakonec nezapsal.

Bez branek se nevyhrává

Samotný zápas byl vcelku vyrovnaný a přestože argentinci předčili hostující tým v držení míče 55:45, na výhru to nestačilo. Velkých šancí bylo pomálu a když už, tak si s ní neporadili ani domácí, ani Brazílie. Svojí příležitost neproměnil na konci prvního poločasu domácí Rodrigo de Paul a v 72.minutě ani brazilec Cunha. Oba týmy se tak rozešly smírně. Co ale nestačilo na výhru, stačilo Argentině na postup na světový šampionát v Kataru.

Zbývající program kvalifikace

Do konce kvalifikace jihoamerické části zbývá odehrát ještě čtyři kola, s výjimkou právě Argentiny a Brazílie, které čeká navíc ještě vzájemný odložený zápas ze začátku září. Na mistrovství světa postoupí přímo první čtyři celky a pátý tým zabojuje o účast v baráži.