7 min čtení

ME ve volejbale mužů 2021: program, informace, live streamLuboš Přibyl

Autor
Luboš Přibyl

čas 10. 09. 2021Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení

92 %

22Bet

Populární sázková kancelář se vstupním bonusem 3 000 Kč 🎁 Sázejte přes mobilní telefon❗

Přejít na web

32. ročník evropského šampionátu ve volejbale mužů se díky spolupořadatelství vrací po deseti letech do České republiky. Kromě Česka se hraje také v Polsku, Estonsku a Finsku. Podruhé v historii startuje na závěrečném turnaji 24 reprezentací rozdělených do 4 šestičlenných skupin. Mezi největší favority turnaje patří olympijští vítězové Francouzi, druzí z Tokia Rusové, obhájci titulu Srbové či domácí Poláci.

 • Datum a místo konání: 1. - 19. září, Česko (Ostrava), Polsko, Estonsko, Finsko
 • ❔ Počet účastníků: 24 týmů ve 4 skupinách po 6
 • ❔ Největší favorité: Francie , Rusko , Polsko , Srbsko , Itálie , Slovinsko
 • ❔ Sázkové příležitosti: celkový vítěz, pořadí ve skupinách, sázky na zápasy atd., na výběr bude hodně druhů sázek
 • ❔ Sázkové kanceláře: na ME ve volejbale mužů si vsadíte u všech našich sázkových kanceláří

 

ME ve volejbale mužů 2021: informace a turnajový pavouk

32. ročník kontinentálního volejbalového šampionátu se vrací po deseti letech do Česka. Dějištěm klání zápasů našlapané skupiny "B" bude ostravská Ostravar Arena. Skupina "A" se odehraje v polském Krakowě, skupinu "C" hostí finské Tampere a skupina "D" se hraje v estonském Tallinnu.

Kromě zápasů základních skupin se v Ostravě uskuteční i čtyři osmifinálové a dva čtvrtfinálové duely. Stejnou dávku dostanou i diváci v polském Gdaňsku. Nejlepší čtyři týmy se k semifinálovým a medailovým soubojům přesunou do Katowic. Semifinále jsou na programu v sobotu 18. září a finále a souboj o třetí místo se odehrají v neděli 19. září.

V roce 2011, kdy Česko spolupořádalo turnaj společně s Rakouskem se hrálo v Karlových Varech a Praze. Ostrava ovšem zažila evropský šampionát před dvaceti leti. Tehdy Češi uhráli svůj nejlepší výsledek, když skončili těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Stejného výsledku jsme dosáhli i dva roky předtím. Od té doby naši reprezentanti postoupili do čtvrtfinále pouze jednou, a to v roce 2017, kdy podlehli Německu. Na minulém šampionátu naši skončili v osmfinále na pozdějších šampiónech ze Srbska. Na medailový úspěch čekáme od dob Československa. V roce 1985 získali naši volejbalisté stříbro.

Formát letošního turnaje kopíruje úspěšné ME z roku 2019, které se poprvé v historii odehrálo za účasti 24 týmů ve čtyřech zemích. Účast na letošním evropském šampionátu mělo kromě čtyř hostitelských zemí jistou i osm nejlepších z předcházejícího mistrovství. Z kvalifikace postoupili Lotyšsko, Turecko, Bulharsko a Severní Makedonie. A zbylých osm účastníků vzešlo z kvalifikačních turnajů, jež se odehrály začátkem května.

Čtyři nejlepší týmy z každé skupiny se dostanou do osmifinále, od kterého se hraje vyřazovacím stylem. Za vítězství 3:0 a 3:1 jsou tři body do tabulky, za vítězství 3:2 si vítěz připíše dva body a poražený jeden bod.

 

ME ve volejbale mužů 2021: rozlosování do skupin

Slavnostní los, který proběhl 27. května v Helsinkách nám do naší domácí skupiny přisoudil i Slovince, Italy a Bulhary, kteří patří do absolutní evropské špičky. Slovinsko je aktuální vicemistr Evropy a Itálie je čtvrtfinalista tokijské olympiády. Naši volejbalisté i přesto doufají v postup do osmifinále. „K Itálii, Slovinsku a Bulharsku můžu říct, že jsou to týmy z úzké špičky v Evropě, takže budeme muset opravdu hodně makat a ukázat to nejlepší, co je v nás. Co se týká Běloruska a Černé Hory, tam nebude náš cíl nic jiného než vítězství,“ uvedl reprezentační nahrávač Jakub Janouch.

 • Skupina A (Krakow): Polsko , Belgie , Srbsko , Ukrajina , Řecko , Portugalsko
 • Skupina B (Ostrava): Česko , Itálie , Slovinsko , Bulharsko , Bělorusko , Černá Hora
 • Skupina C (Tampere): Finsko , Rusko , Nizozemsko , Turecko , Španělsko , Severní Makedonie
 • Skupina D (Tallinn): Estonsko , Lotyšsko , Francie , Německo , Slovensko , Chorvatsko
Zápasy českého týmu ve skupině:
 • 3. září, 20:45 Česko - Slovinsko, 3:1
 • 4. září, 19:00 Bělorusko - Česko, 3:1
 • 5. září, 16:00 Česko - Bulharsko, 2:3
 • 7. září, 19:00 Černá Hora - Česko, 0:3
 • 9. září, 19:00 Česko - Itálie, 1:3

 

Konečná nominace české reprezentace na ME ve volejbale mužů 2021

 • Blokaři: Vojtěch Patočka, Josef Polák, Oliver Sedláček
 • Libera: Daniel Pfeffer, Milan Moník
 • Nahrávači: Luboš Bartůněk, Jakub Janouch
 • Smečaři: Adam Bartoš, Jan Galabov, Martin Licek, Lukáš Vašina
 • Univerzálové: Michal Finger, Jan Hadrava

 

Vstupenky na ME ve volejbale 2021

Mistrovství již bude fanouškům otevřeno a vy tak máte možnost sledovat nejlepší evropský volejbal naživo. Odkaz na vstupenky do jednotlivých měst najdete na oficiálním webu šampionátu. Do ostravské Ostravar Areny můžete vstupenky zakoupit prostřednictvím Ticketportalu. Cena denních vstupenek začíná na 350 Kč. Kromě zápasů základních skupin se v Ostravě odehrají také čtyři osmifinále (cena od 400 Kč) a dvě čtvrtfinále (cena od 400 Kč). 

 

Oficiální kanály ME ve volejbale s výsledky a informacemi

Nejlepší a nejrychlejší kanály, na nichž můžete sledovat aktuální informace, výsledky či průběžné pořadí skupin ME ve volejbale mužů 2021 jsou ty oficiální, a to včetně sociálních sítí, kde se to skvělými momentkami ze zápasů jen hemží. Najdete na nich úplně vše, stačí se nimi jenom chvíli prokliklávat a hledat.

 

Kde sledovat ME ve volejbale mužů živě, online zdarma

Nejpohodlnější možností, kde sledovat ME ve volejbale 2021 živě představuje sportovní kanál České televize ČT Sport, který kromě zápasů naší reprezentace odvysílá i vybrané zápasy z české skupiny. Pro diváky, kteří nemohou nebo nechtějí ladit televizní vysílání je tu možnost online vysílání na stránkách České televize. Kromě online přenosů ze zápasů zde najdete další reportáže a hromadu doprovodných informací a aktualit. 

Kromě České televize existují i lehce dostupné online streamy, které poskytují sázkové kanceláře. Jejich výhodou je, že si můžete vybrat jakýkoli zápas, který se hraje a pustit si ho v online přenosu. Jednosuše můžete mezi jednotlivými zápasy přepínat. Z českých sázkových kanceláří budou zápasy z ME určitě k vidění na TV Tipsport, TV Chance a Fortuna TV.

TV Tipsport

Sázejte na ME ve volejbale s našimi sázkovými kancelářemi

Volejbal se samozřejmě těší velké oblibě i mezi sázkaři. Není divu! Velké množství zápasů z ME dává příležitost vybrat si ten správný kurz. Sázkové kanceláře vypisují opravdu velké množství příležitostí, přičemž hlavní náběry jsou v tipech na vítěze utkání, na handicap setů či bodů a na OVER/UNDER setů či bodů v zápasu.

Z našich domácích sázkových kanceláří nabízí nejpestřejší kurzovou nabídku jednička na trhu Tipsport.  Ovšem ME ve volejbale je natolik populární akce, že žádná sázková kancelář si nechce nechat ujít příležitost nalákat sázkaře k sobě. Výběr je tedy jen a pouze na vás.

Bonus v sázkové kanceláří Rabona