39 min čtení

Liga národů UEFA 2020/2021: rozlosování, program, výsledky. Češi postupují do Ligy A!



Autor
lpribyl7

čas 19. 11. 2020



80 %

22Bet

22Bet ✅ sázková kancelář | 3 000 Kč bonus 💰 pro nové sázkaře

Přejít na web

85 %

Rabona

Rabona ✅ sázková kancelář | 100 € bonus 💰 pro nové sázkaře

Přejít na web

Aktuální info: Český tým si díky vítězství ve federativním derby a prohře Skotů v Izraeli zajistil postup do Ligy A! V příštím ročníku základní fáze Ligy národů, který se odehraje roku 2022, si tak zahraje proti nejlepším mužstvům Evropy. Slováci naopak musí zkousnout pád o výkonnostní úroveň níž do Ligy C. Závěrečné play off si zajistily týmy Itálie, Belgie, Francie a Španělska.

  • ⚡ Datum: zápasy ve skupinách se hrají od září do listopadu, finálové play-off  se bude hrát v červnu 2021
  • ⚡ Počet účastníků: 55 
  • ⚡ Největší favorité: Francie, Německo, Anglie, Itálie, Španělsko, Nizozemsko
  • ⚡ Sázkové příležitosti: ke každému zápasu bude velké množství rozličných druhů sázek
  • ⚡ Sázkové kanceláře: na Ligu národů si vsadíte u všech našich sázkových kanceláří
 

Zápasy a tabulky Ligy národů UEFA 2020/2021

Liga A1

4. 9., 20:45 Itálie - Bosna a Hercegovina, 1:1
4. 9., 20:45 Nizozemsko - Polsko, 1:0
 
11. 10., 18:00 Bosna a Hercegovina - Nizozemsko, 0:0
11. 10., 20:45 Polsko - Itálie, 0:0
 
15. 11., Nizozemsko - Bosna a Hercegovina, 3:1
15. 11., Itálie - Polsko, 2:0
7. 9., 20:45 Bosna a Hercegovina - Polsko, 1:2
7. 9., 20:45 Nizozemsko - Itálie, 0:1
 
14. 10., 20:45 Itálie - Nizozemsko, 1:1
14. 10., 20:45 Polsko - Bosna a Hercegovina, 3:0
 
18. 11., Bosna a Hercegovina - Itálie, 0:2
18. 11., Polsko - Nizozemsko, 1:2
 
             
  # Tým Z G B  
  1.  Itálie   6 7:2 12 b.  
  2.  Nizozemsko 6 7:4 11 b.  
  3.  Polsko  6 6:6 7 b.  
  4.   Bosna a Hercegovina 6 3:11 2 b.  
             
 

Liga A2

5. 9., 20:45 Dánsko - Belgie, 0:2
5.9., 18:00 Island - Anglie, 0:1
 
11. 10., 18:00 Anglie - Belgie, 2:1
11. 10., 20:45 Island - Dánsko, 0:3
 
15. 11., Belgie - Anglie, 2:0
15. 11., Dánsko - Island, 2:1
8. 9., 20:45 Belgie - Island, 5:1
8. 9., 20.45 Dánsko - Anglie, 0:0
 
14. 10., 20.45 Anglie - Dánsko, 0:1
14. 10., 20:45 Island - Belgie, 1:2
 
18. 11., Belgie - Dánsko, 4:2
18. 11., Anglie - Island, 4:0
 
             
  # Tým Z G B  
  1.  Belgie  6 16:6 12 b.  
  2.  Anglie   6 7:4 10 b.  
  3.  Dánsko  6 8:7 10 b.  
  4.   Island 6 3:17 0 b.  
             
 

Liga A3

5. 9., 20:45 Porutgalsko - Chorvatsko, 4:1
5. 9., 20:45 Švédsko - Francie, 0:1
 
11. 10., 18:00 Chorvatsko - Švédsko, 2:1
11. 10., 20:45 Francie - Portugalsko, 0:0
 
14. 11., Portugalsko - Francie, 0:1
14. 11., Švédsko - Chorvatsko, 2:1
8. 9., 20:45 Francie - Chorvatsko, 4:2
8. 9., 20:45 Švédsko - Portugalsko, 0:2
 
14. 10., 20:45 Chorvatsko - Francie, 1:2
14. 10., 20:45 Portugalsko - Švédsko, 3:0
 
17. 11., Chorvatsko - Portugalsko, 2:3
17. 11., Francie - Švédsko, 4:2
 
             
  # Tým Z G B  
  1.  Francie 6 12:5 16 b.  
  2.   Portugalsko 6 12:4 13 b.  
  3.  Chorvatsko  6 9:16 3 b.  
  4.  Švédsko 6 5:13 3 b.  
             
 

Liga A4

3. 9., 20:45 Německo - Španělsko, 1:1
3. 9., 20:45 Ukrajina - Švýcarsko, 2:1
 
10. 10., 20:45 Španělsko - Švýcarsko, 1:0
10. 10., 20:45 Ukrajina - Německo, 1:2
 
14. 11., Německo - Ukrajina, 3:1
14. 11., Švýcarsko - Španělsko, 1:1
6. 9., 20.45 Španělsko - Ukrajina, 4:0
6. 9., 20:45 Švýcarsko - Německo, 1:1
 
13. 10., 20:45 Německo - Švýcarsko, 3:3
13. 10., 20:45 Ukrajina - Španělsko, 1:0
 
17. 11., Španělsko - Německo, 6:0
17. 11., Švýcarsko - Ukrajina, 3:0
 
             
  # Tým Z G B  
  1.  Španělsko  6 13:3 11 b.  
  2.  Německo   6 10:13 9 b.  
  3.  Švýcarsko 6 9:8 6 b.  
  4.  Ukrajina 6 5:13 6 b.  
             

 

Liga B1

4. 9., 20:45 Norsko - Rakousko, 1:2
4. 9., 20:45 Rumunsko - Severní Irsko, 1:1
 
11. 10., 18:00 Norsko - Rumunsko, 4:0
11. 10., 20:45 Severní Irsko - Rakousko, 0:1
 
15. 11., Rumunsko - Norsko, 3:0 kon.
15. 11., Rakousko - Severní Irsko, 2:1
7. 9., 20.45 Rakousko - Rumunsko, 2:3
7. 9., 20:45 Severní Irsko - Norsko, 1:5
 
14. 10., 20:45 Norsko - Severní Irsko, 1:0
14. 10., 20:45 Rumunsko - Rakousko, 0:1
 
18. 11., Rakousko - Norsko, 1:1
18. 11., Severní Irsko - Rumunsko, 1:1 
 
             
  # Tým Z G B  
  1.  Rakousko  6 9:6 13 b.  
  2.  Norsko 6 12:7 10 b.  
  3.  Rumunsko 6 8:9 8 b.  
  4.  Severní Irsko 6 4:11 2 b.  
             
 

Liga B2

4. 9., 20:45 Skotsko - Izrael, 1:1
4. 9., 20:45 Slovensko - Česko, 1:3
 
11. 10., 20:45 Izrael - Česko, 1:2
11. 10., 20:45 Skotsko - Slovensko, 1:0
 
15. 11., Slovensko - Skotsko, 1:0
15. 11., Česko - Izrael, 1:0
7. 9., 20:45 Česko - Skotsko, 1:2
7. 9., 20:45 Izrael - Slovensko, 1:1
 
14. 10., 20:45 Skotsko - Česko, 1:0
14. 10., 20:45 Slovensko - Izrael, 2:3
 
18. 11., Česko - Slovensko, 2:0
18. 11., Izrael - Skotsko, 1:0
 
             
  # Tým Z G B  
  1.  Česko  6 9:5 12 b.  
  2.  Skotsko 6 5:4 10 b.  
  3.  Izrael 6 7:7 8 b.  
  4.  Slovensko 6 5:10 4 b.  
             
 

Liga B3

3. 9., 20:45 Rusko - Srbsko, 3:1
3. 9., 20:45 Turecko - Maďarsko, 0:1
 
11. 10., 20:45 Rusko - Turecko, 1:1
11. 10., 20:45 Srbsko - Maďarsko, 0:1
 
15. 11., Turecko - Rusko, 3:2
15. 11., Maďarsko - Srbsko, 1:1
6. 9., 18:00 Maďarsko - Rusko, 2:3
6. 9., 20:45 Srbsko - Turecko, 0:0
 
14. 10., 20:45 Rusko - Maďarsko, 0:0
14. 10., 20:45 Turecko - Srbsko, 2:2
 
18. 11., Maďarsko - Tuercko, 2:0
18. 11., Srbsko - Rusko, 5:0
 
             
  # Tým Z G B  
  1.  Maďarsko  6 7:4 11 b.  
  2.  Rusko 6 9:12 8 b.  
  3.  Srbsko 6 9:7 6 b.  
  4.  Turecko 6 6:8 6 b.  
             
 

Liga B4

3. 9., 20:45 Bulharsko - Irsko, 1:1
3. 9., 20:45 Finsko - Wales, 0:1
 
11. 10., 15:00 Irsko - Wales, 0:0
11. 10., 18:00 Finsko - Bulharsko, 2:0
 
15. 11., Bulharsko - Finsko, 1:2
15. 11., Wales - Irsko, 1:0
6. 9., 15:00 Wales - Bulharsko, 1:0
6. 9., 18:00 Irsko - Finsko, 0:1
 
14. 10., 18:00 Finsko - Irsko, 1:0
14. 10., 20:45 Bulharsko - Wales, 0:1
 
18. 11., Irsko - Bulharsko, 0:0
18. 11., Wales - Finsko, 3:1
 
             
  # Tým Z G B  
  1.  Wales 6 7:1 16 b.  
  2.  Finsko 6 7:5 12 b.  
  3.  Irsko 6 1:4 3 b.  
  4.  Bulharsko 6 2:7 2 b.  
             

 

Liga C1

5. 9., 18:00 Ázerbajdžán - Lucembursko, 1:2 
5. 9., 18:00 Kypr - Černá Hora, 0:2
 
10. 10., 15:00 Lucembursko - Kypr, 2:0
10. 10., 15:00 Černá Hora - Ázerbajdžán, 2:0
 
14. 11., Ázerbajdžán - Černá Hora, 0:0
14. 11., Kypr - Lucembursko, 2:1
8. 9., 20:45 Kypr - Ázerbajdžán, 0:1 
8. 9., 20:45 Lucembursko - Černá Hora, 0:1
 
13. 10., 18:00 Ázerbajdžán - Kypr, 0:0
13. 10., 20:45 Černá Hora - Lucembursko, 1:2
 
17. 11., Lucembursko - Ázerbajdžán, 0:0
17. 11., Černá Hora - Kypr, 4:0
 
             
  # Tým Z G B  
  1.  Černá Hora  6 10:2 13 b.  
  2.  Lucembursko  6 7:5 10 b.  
  3.   Ázerbajdžán 6 2:4 6 b.  
  4.  Kypr 6 2:10 4 b.  
             
 

Liga C2

5. 9., 18:00 Estonsko - Gruzie, 0:1 
5. 9., 15:00 Severní Makedonie - Arménie, 2:1 
 
11. 10., 18:00 Arménie - Gruzie, 2:2
11. 10., 18:00 Estonsko - Severní Makedonie, 3:3
 
15. 11., Severní Makedonie - Estonsko, 2:1
15. 11., Gruzie - Arménie, 1:2
8. 9., 18:00 Arménie - Estonsko, 2:0 
8. 9., 18:00 Gruzie - Severní Makedonie, 1:1
 
14. 10., 20:45 Estonsko - Arménie, 1:1
14. 10., 20:45 Severní Makedonie - Gruzie, 1:1
 
18. 11., Arménie - Severní Makedonie, 1:0
18. 11., Gruzie - Estonsko, 0:0
 
             
  # Tým Z G B  
  1.  Arménie   6 9:6 11 b.  
  2.   Severní Makedonie 6 9:8 9 b.  
  3.   Gruzie 6 6:6 7 b.  
  4.   Estonsko 6 5:9 3 b.  
             
 

Liga C3

3. 9., 20:45 Moldavsko - Kosovo, 1:1 
3. 9., 20:45 Slovinsko - Řecko, 0:0
 
11. 10., 20:45 Řecko - Moldavsko, 2:0
11. 10., 20:45 Kosovo - Slovinsko, 0:1
 
15. 11., Moldavsko - Řecko, 0:2
15. 11., Slovinsko - Kosovo, 2:1
6. 9., 18:00 Slovinsko - Moldavsko, 1:0 
6. 9., 20:45 Kosovo - Řecko, 1:2 
 
14. 10., 20:45 Řecko - Kosovo, 0:0
14. 10., 20:45 Moldavsko - Slovinsko, 0:4
 
18. 11., Řecko - Slovinsko, 0:0
18. 11., Kosovo - Moldavsko, 1:0
 
             
  # Tým Z G B  
  1.  Slovinsko  6 8:1 14 b.  
  2.   Řecko 6 6:1 12 b.  
  3.   Kosovo 6 4:6 5 b.  
  4.   Moldavsko 6 1:11 1 b.  
             
 

Liga C4

4. 9., 20:45 Bělorusko - Albánie, 0:2 
4. 9., 18:00 Litva - Kazachstán, 0:2 
 
11. 10., 15:00 Kazachstán - Albánie, 0:0
11. 10., 18:00 Litva - Bělorusko, 2:2
 
15. 11., Bělorusko - Litva, 2:0
15. 11., Albánie - Kazachstán, 3:1
7. 9., 20:45 Albánie - Litva, 0:1
7. 9., 16:00 Kazachstán - Bělorusko, 1:2 
 
14. 10., 18:00 Litva - Albánie, 0:0
14. 10., 20:45 Bělorusko - Kazachstán, 2:0
 
18. 11., Albánie - Bělorusko, 3:2
18. 11., Kazachstán - Litva, 1:2
 
             
  # Tým Z G B  
  1.  Albánie   6 8:4 11 b.  
  2.  Bělorusko  6 10:8 10 b.  
  3.   Litva 6 5:7 8 b.  
  4.   Kazachstán 6 5:9 4 b.  
             

 

Liga D1

3. 9., 20:45 Faerské ostrovy - Malta, 3:2 
3. 9., 18:00 Lotyšsko - Andorra, 0:0
 
10. 10., 18:00 Faerské Ostrovy - Lotyšsko, 1:1
10. 10., 20:45 Andorra - Malta, 0:0
 
14. 11., Malta - Andorra, 3:1
14. 11., Lotyšsko - Faerské ostrovy, 1:1 
6. 9., 15:00 Andorra - Faerské ostrovy, 0:1
6. 9., 20:45 Malta - Lotyšsko, 1:1
 
13. 10., 18:00 Lotyšsko - Malta, 0:1
13. 10., 20:45 Farské Ostrovy - Andorra, 2:0
 
17. 11., Andorra - Lotyšsko, 0:5
17. 11., Malta - Faerské ostrovy, 1:1
 
             
  # Tým Z G B  
  1.   Faerské ostrovy 6 9:5 12 b.  
  2.  Malta  6 8:6 9 b.  
  3.   Lotyšsko 6 8:4 7 b.  
  4.   Andorra 6 1:11 2 b.  
             
 

Liga D2

5. 9., 15:00 Gibraltar - San Marino, 1:0 
 
10. 10., 18:00 Lichtenštejnsko - Gibraltar, 0:1
 
14. 11., San Marino - Gibraltar, 0:0
8. 9., 20:45 San Marino - Lichtenštejnsko, 0:2 
 
13. 10., 20:45 Lichtenštejnsko - San Marino, 0:0
 
17. 11., Gibraltar - Lichtenštejnsko, 1:1
 
             
  # Tým Z G B  
  1.  Gibraltar 4 3:1 8 b.  
  2.   Lichtenštejnsko 4 3:2 5 b.  
  3.   San Marino 4 0:3 2 b.  
             

 

Rozlosování Ligy národů UEFA 2020/2021

Česká reprezentace hraje stejně jako v prvním ročníku Ligy národů v Lize B. Ve 2. skupině budou našemu výběru dělat společnost týmy Izraele, Skotska a Slovenska, na jehož reprezentaci má národní tým dobré vzpomínky. V sezóně 2018/2019 se naši utkali se Slováky právě v rámci Ligy národů a v obou zápasech dokázali svěřenci trenéra Šilhavého svého soupeře porazit. Nejprve jsme zvítězili na Slovensku po gólech Krmenčíka a Schicka 2:1 a o jedinou branku zápasu se před domácím publikem v Edenu postaral opět Schick.

Kromě bojů o postup do Ligy A hrajeme i o zvýšení šancí probojovat se na příští MS ve fotbale, které pořádá v roce 2022 Katar.

Skupiny Ligy národů UEFA 2020/2021 - Liga A

  • A1: Nizozemsko, Itálie, Bosna a Hercegovina, Polsko
  • A2: Anglie, Belgie, Dánsko, Island
  • A3: Portugalsko, Francie, Švédsko, Chorvatsko
  • A4: Švýcarsko, Španělsko, Ukrajina, Německo

Skupiny Ligy národů UEFA 2020/2021 - Liga B

  • B1: Rakousko, Norsko, Severní Irsko, Rumunsko
  • B2: ČR, Skotsko, Slovensko, Izrael
  • B3: Rusko, Srbsko, Turecko, Maďarsko
  • B4: Wales, Finsko, Irsko, Bulharsko

Skupiny Ligy národů UEFA 2020/2021 - Liga C

  • C1: Ázerbájdžán, Lucembursko, Kypr, Černá Hora
  • C2: Arménie, Estonsko, Severní Makedonie, Gruzie
  • C3: Moldavsko, Slovinsko, Kosovo, Řecko
  • C4: Kazachstán, Litva, Bělorusko, Albánie

Skupiny Ligy národů UEFA 2020/2021 - Liga D

  • D1: Malta, Andorra, Lotyšsko, Faerské ostrovy
  • D2: San Marino, Lichtenštejnsko, Gibraltar

 

Šance zahrát si na MS ve fotbale 2022 v Kataru

Formát soutěže byl vytvořen především za účelem zatraktivnění přátelských utkání, ovšem mimo tento faktor má Liga národů pro reprezentační výběry ještě jeden výrazný benefit. Týmy, které neuspěly v kvalifikaci na závěrečný velký turnaj (EURO, MS) mají šanci se dodačně kvalifikovat právě z Ligy národů (nejde však o přímý postup). Pro MS 2022 v Kataru má Liga národů 2020/2021 vyhrazena dvě volná místa. Postupový klíč je následující: dvě nejlepší reprezentace z Ligy národů dostanou možnost poprat se o místo na MS v evropské baráži (nepočítají se mužstva, která se z kvalifikace kvalifikovala přímo na MS nebo do baráže). Samotnou baráž o postup na MS bude hrát 10 mužstev (8 mužstev, která skončila na druhých místech ve skupině evropské kvalifikace a 2 týmy z Ligy národů). Z této baráže vzejdou tři mužstva, která postoupí spolu s vítězi kvalifikačních skupin na závěrečný turnaj do Kataru. Celkově postoupí na MS 13 mužstev z Evropy.

Stadion pro fotbalové MS 2022 v Kataru

Zdroj: inhabitat.com

Rozpis zápasů české reprezentace

  • 4. září 2020: Slovensko - ČR
  • 7. září 2020: ČR - Skotsko
  • 11. října 2020: Izrael - ČR
  • 14. října 2020: Skotsko - ČR
  • 15. listopadu 2020: ČR - Izrael
  • 18. listopadu 2020: ČR - Slovensko

 

Kde sledovat zápasy českého týmu v Lize národů UEFA

Zápasy české fotbalové reprezentace jsme již dlouhá léta sledovat hlavně z obrazovek ČT Sport a nejinak tomu bude i v případě zápasů Ligy národů. Další možnosti skýtá web České televize, kde najdete spoustu doprovodných informací a reportáží. Kromě České televize budou k dispozici i streamy na stránkách sázkových kanceláří. Nejširší nabídkou sportovních přenosů se již delší dobu pyšní jednička na českém trhu TV Tipsport.

 

Sázejte na Ligu národů s našemi sázkovými kancelářemi

Liga národů UEFA je poměrně významná soutěž, které se zúčastní všechny evropské reprezentační týmy, tudíž bude o akci postaráno. Na všechny zápasy bude vypsáno spoustu sázkových příležitostí, stačí si jen vybrat v některé z našich sázkových kanceláří.