Formule 1: Velká cena Saúdské Arábie 2023

Druhý závod letošní sezony se pojede již nadcházející víkend v Saúdské Arábii na okruhu v Jeddahu. Piloti Red Bullu budou jistě chtít navázat na své úspěšné vystoupení z prvního závodu letošní sezony. totéž platí i o veteránovi startovního pole Fernandu Alonsovi, který by rád zopakoval skvělé umístění z Bahrajnu. Naopak Charles Leclerc zaútočí na první body v letošním roce.

Vstupní bonus u 22Bet

Luboš Řepa

Luboš Řepa

Formule 1: Velká cena Saúdské Arábie 2023

Druhý závod letošní sezony se pojede již nadcházející víkend v Saúdské Arábii na okruhu v Jeddahu. Piloti Red Bullu budou jistě chtít navázat na své úspěšné vystoupení z prvního závodu letošní sezony. totéž platí i o veteránovi startovního pole Fernandu Alonsovi, který by rád zopakoval skvělé umístění z Bahrajnu. Naopak Charles Leclerc zaútočí na první body v letošním roce.

Vstupní bonus u 22Bet


Závod Formule 1: VC Saudské Arábie

Velká cena Saúdské Arábie je v kalendáři Formule 1 stále ještě považována za novinku. Vždyť první ročník tohoto závodu se konal teprve v roce 2021. Během dvou let se pouze jeden jezdec dokázal umístit pokaždé na stupních vítězů a tím je úřadující mistr světa Max Verstappen, který zde v roce 2021 skončil druhý za Lewisem Hamiltonem a v minulém roce závod opanoval. Specifikem traťě v Jeddahu je především to, že se jedná o kompletně noční závod pod umělým osvětlením. Na atraktivnosti mu dodává také fakt, že se jedná o poměrně náročnou městskou trať, která neodpouští jakékoli chyby. Okruh navíc měří lehce přes šest kilometrů, což z něj dělá hned po okruhu ve Spa druhou nejdelší trať v kalendáři. V nedělním závodě tak jezdci absolvují pouze padesát okruhů. Poslední aspekt, který je třeba zdůraznit, je počet zatáček. Těch trať obsahuje hned sedmadvacet, což z ní dělá co do počtu zatáček nejnáročnější okruh v seriálu. I vzhledem k těmto okolnostem není divu, že naprosto klíčovou částí pro úspěch se stává dobře zajetá kvalifikace.

Program VC Saúdské Arábie:

  • 17. 3., 14:30 – první trénink
  • 17. 3., 18:00 – druhý trénink
  • 18. 3., 14:30 – třetí trénink
  • 18. 3., 18:00 – kvalifikace
  • 19. 3., 18:00 – hlavní závod

Na co vsadit?

  • Stejně jako v minulém roce i v tom letošním řadíme na nejvyšší příčku co do favorita závodu Maxe Verstappena. Úřadující šampion rozmetal veškeré pochybnosti o své výkonnosti v letošní sezoně hned v prvním závodě v Bahrajnu, kde si dojel pro celkem pohodové vítězství. Opět se ukázalo, že Red Bull je co se týče stavby vozu ze všech stájí nejdál a vypadá to, že definitivně přebírá štafetu hegemona po Mercedesu, který drtil startovní pole sedm let. V současné chvíli je Verstappen nejen nejlepší jezdec Formule 1, ale také má k dispozici nejlepší monopost. tato kombinace ho předurčuje k tomu, aby byl favoritem v každém závodě letošní sezony.
  • Druhý jezdec ve výčtu favoritů Velké ceny Saúdské Arábie jistě také nepřekvapí, ano, je jím Segio Pérez. Mexický kolega Maxe Verstappena má k dispozici nejlepší vůz startovního pole a ačkoli je stále částečně svázaný týmovou strategií a povinností pomoci týmové jedničce Verstappenovi, ten je momentálně o takový kus lepší než osatní, že si Pérez může dělat, co chce, jelikož kolega příliš pomoci nepotřebuje. Že Pérez umí zajet skvělý závod a dokonce ho i vyhrát dokázal již v loňské sezoně, kde ovládl třeba prestižní Velkou cenu Monaka. Na závodě v Jeddahu se však budeme držet při zemi a vsadíme na jeho umístění do třetího místa, na což je vypsán i poměrně hodnotný kurz. 

Kalendář Formule 1 2022

       
   DATUM  VELKÁ CENA  
   20. března 2022  Velká cena Bahrajnu (Sakhir)  
   27. března 2022  Velká cena Saúdké Arábie (Jeddah)  
   9. dubna 2022  Velká cena Austrálie (Melbourne)  
   24. dubna 2022  Velká cena Emilia Romagna (Imola)  
   8. května 2022  Velká cena Miami (Miami)  
   22. května 2022  Velká cena Španělska (Barcelona)  
   29. května 2022  Velká cena Monaka (Monte Carlo)  
   12. června 2022  Velká cena Ázerbájdžánu (Baku)  
   19. června 2022  Velká cena Kanady (Montreal)  
   3. července 2022  Velká cena Velké Británie (Silverstone)  
   10. července 2022  Velká cena Rakouska (Spielberg)  
   24. července 2022  Velká cena Francie (Le Castellet)  
   31. července 2022  Velká cena Maďarska (Hungaroring)  
   28. srpna 2022  Velká cena Belgie (Spa-Francorchamps)  
   4. září 2022  Velká cena Nizozemska (Zandvoort)  
   11. září 2022  Velká cena Itálie (Monza)  
   25. září 2022  Velká cena Ruska (Soči) zrušeno  
   2. října 2022  Velká cena Singapuru (Marina Bay)  
   9. října 2022  Velká cena Japonska (Suzuka)  
   23. října 2022  Velká cena USA (Austin)  
   30. října 2022  Velká cena Mexika (Mexico City)  
   13. listopadu 2022  Velká cena Brazílie (Sao Paulo)  
   20. listopadu 2022  Velká cena Abú Dhabí (Abú Dhabí)  
       

 

Oficiální kanály Formule 1

Nejlepší a nejrychlejší kanály, na nichž můžete sledovat aktuální informace, výsledky či celkové pořadí MS jezdců či poháru konstruktérů, jsou ty oficiální, a to včetně sociálních sítí, kde se to skvělými momentkami ze závodů jen hemží. Najdete na nich úplně vše, stačí se nimi jenom chvíli proklikávat a hledat.

Formule 1 v televizi

V případě, že si nejraději vychutnáváte formulové závody přímo na obrazovkách televize, nezbývá vám nic jiného než si zaplatit za sportovní kanály Sport 1 a Sport 2, které vlastní vysílací práva na F1 již delší dobu. Zatímco na Sport 1 naladíte přenosy z tréninků a kvalifikací, „dvojka“ vysílá samotný závod, který bývá doprovázen i odborným studiem.

Veškeré potřebné informace, o tom, jak sportovní kanály Sport 1 a Sport 2 naladit, zjistíte v našem přehledu sportovních kanálů.

Formule 1 online (v sázkových kancelářích)

Zatím to není pravidlem, ovšem některé podniky formule 1 najdete ke sledování zdarma díky live streamům sázkových kanceláří. Pro sázkaře je rovněž důležité vědět, že na formule 1 si lze vsadit v podstatě u všech našich partnerských sázkových kanceláří, a to i live.

Vstupní bonus u Mostbet

Formule 1 live stream

Kromě sportovních kanálů Sport 1 a Sport 2 lze zvolit i jiné možnosti sledování formulí. Celý seriál můžete sledovat např. na oficiálních webových stránkách díky online televizi F1 TV. Při registraci máte na výběr ze dvou možností vysílání. Buď můžete zvolit TV Access za 26,99 € ročně, popř. 2,99 € měsíčně (k dispozici pouze záznamy závodů F1, F2 a F3) nebo TV Pro za 49,99 € ročně, popř. 5,99 € měsíčně (k dispozici živé přenosy F1, F2, F3). Díky F1 TV můžete sledovat závody z jedinečných pohledů kamer umístěných přímo v kokpitu a další nevšední záběry. K dispozici vám budou také podrobné statistiky a archivní závody. Milovníky formulí potěší i seriály F2 a F3.

Další možností sledování formulí nabízí služby Amazon Prime, Hulu či Youtube.

Alternativou k placeným přenosům či občasným streamům sázkových kanceláří jsou různé weby, na nichž můžete najít přímý přenos závodu. Jejich nevýhodou ovšem je, že se musíte proklikat spoustou reklam a hrozí vám riziko nějakého viru. Zajímavou alternativou může být volně dostupná polská online televize TVP Sport.

Veškeré informace o sledování formulí najdete na stránce Formule 1 online.