1 min čtení

Djokovičovi opět zrušili víza. Australian Open si nejspíš nezahrajeAutor
lubrepa

čas 14. 01. 202285 %

1Bet

4 bonusy

1Bet ✅ sázková kancelář | 2 500 Kč bonus 💰 pro nové sázkaře

Přejít na web

85 %

20Bet

2 bonusy

20Bet ✅ sázková kancelář | 2 500 Kč bonus 💰 pro nové sázkaře

Přejít na web

Velmi dlouho otálel, než se nakonec rozhodl. Australský ministr pro imigraci Alex Hawke až v pátek rozhodl, že je ve ,,veřejném zájmu“, aby srbský tenista Novak Djokovič opustil, jakožto neočkovaný, australský kontinent. Tenistovo právníci se obrací na soud.

1xBit nabízí sázení v kryptoměnách !

Opět zrušená víza

Celá kauza s Novakem Djokovičem se táhne již déle než týden. Ačkoli srbský tenista vyhrál pondělník soud a víza mu byla obnovena, tato situace trvala pouze do pátku. Právě dnes totiž zasáhl ministr pro imigraci, který Djokovičovi víza opět zrušil. Ačkoli se tenistovo právníci odvolali a spor se opět chystají řešit u soudu, je pravděpodobné, že Djokovič úvodní Grand Slam sezony nestihne. Zbývají mu totiž už pouhé dva dny.

Právníci se budou pokoušet o to, aby srbský fenomén obdržel takzvané překlenovací vízum, které by mu do ukončení případu umožňovalo pracovat. V jeho případě tedy zasáhnout do Australian Open. Pokud se to povede či nikoli je otázkou. Do té doby bude Djokovič opět poslán do detenčního zařízení.

Rabona nabízí 100% vstupní bonus !

Striktní opatření v Austrálii

Ve světle událostí, která se v Austrálii dějí však dává rozhodnutí ministra pro imigraci smysl. Australané museli během pandemie přetrpět jeden z nejdelších lockdownů na světě a drtivá většina populace je naočkovaná. V tomto kontextu by bylo vůči obyvatelům nefér, kdyby se neočkovaný Djokovič mohl těšit z mírnějšího zacházení. Alespoň to si myslí australské úřady. Za rozhodnutím Alexe Hawkeho stojí i předseda australské vlády Scott Morrison:

„Australané toho během pandemie hodně obětovali a právem očekávají, že výsledek těchto obětí bude chráněn. A právě to dělá ministr svým rozhodnutím."