Jaké jsou výhody hraní s kryptoměnami v online casinu (bitcoin casinu)?

Zajímá vás problematika bitcoin casin podrobně? Případně tematika crypto casin? Podívejte se na jeden z našich mnoha obsáhlých článků na toto téma:

Nyní se zaměříme na značně specifickou, ale zásadní věc: zjistěte, jaké má výhody hraní v crypto casinu, respektive bitcoin casinu. Ovšem nic není jen bílé. Odhalíme i pár vad na kráse této nové generace virtuálních heren.

PS: Dnes jsou čas peníze. Proto jsme se snažili vypíchnout jen hlavní pozitiva a negativa; nezacházet do hloubky; být srozumitelní a nabídnout odlehčený text složité problematiky. Snad se nám vše alespoň trochu podařilo.

Pavel-Drahonovsky

Pavel-Drahonovsky

Jaké jsou výhody hraní s kryptoměnami v online casinu (bitcoin casinu)?

Zajímá vás problematika bitcoin casin podrobně? Případně tematika crypto casin? Podívejte se na jeden z našich mnoha obsáhlých článků na toto téma:

Nyní se zaměříme na značně specifickou, ale zásadní věc: zjistěte, jaké má výhody hraní v crypto casinu, respektive bitcoin casinu. Ovšem nic není jen bílé. Odhalíme i pár vad na kráse této nové generace virtuálních heren.

PS: Dnes jsou čas peníze. Proto jsme se snažili vypíchnout jen hlavní pozitiva a negativa; nezacházet do hloubky; být srozumitelní a nabídnout odlehčený text složité problematiky. Snad se nám vše alespoň trochu podařilo.


Výhody bitcoinu

Výhody
Zdroj: pngtree.com

Odolnost vůči cenzuře a centralizaci

Co je šeptem, to je čertem. Proto zakladatel bitcoinu Satoshi Nakomoto zajistil, aby v blockchainu bylo vše veřejné. Respektive jen to, co má být. Nebojte, vaše bitcoinové výhry se nestanou veřejným majetkem. Jde hlavně o to, že každý, kdo se v tomto matrixu angažuje, má plné právo omrknout transakce ostatních uživatelů.

Je přitom šuma fuk, jestli daná platba proběhla před sekundou, nebo v době kamenné. Dobře, zase si trochu vymýšlíme. Ve skutečnosti můžete stopovat transakce maximálně do roku 2009, kdy vznikla kryptoměna bitcoin.

Chcete „špehovat“ platby ostatních? Běžte třeba na stránku blockchain.info.

Regulace
Zdroj: regtechtimes.com

Anonymita kryptoměny bitcoin

Nemusíte se bát. Vaše identita zůstane v bezpečí. Při platbě se ukrýváte za řadou čísel, a přitom můžete sledovat tok měny. A co víc, neomezuje vás žádná centralizovaná instituce, která by měla v merku tento transakční systém.

Co to znamená v praxi? Zkušení hráči hazardních her a uživatele internetu zřejmě tuší…

Například nikdo nemá moc rozhodovat o tom, zda:

  • Zakáže těžbu.
  • Pošle do oběhu více mincí. (Ne, emisi skutečně nezajišťuje centrální banka.)
  • Upraví maximální počet mincí. (S touto hodnotou ani obr nepohne. Díky tomu bitcoin nepodléhá inflaci.)
  • Nedejbože pozastaví celý systém.

Pro vládu, korporace a různé regulační autority je téměř Herkulův úkol manipulace s touto digitální měnou. Naopak u „normálních“ peněz, odborně zvaných „fiat měna“ (tzn. měna s nuceným oběhem), se velmi snadno realizuje management ze strany ČNB, FED, ECB apod.

Není divu, že bitcoin zajímá zejména nadšence do svobodného hospodářství.

Anonymita
Zdroj: dribbble.com

Struktura bitcoinu aneb není to jen kryptoměna

Když se řekne „bitcoin“, je to jen půlka pravdy. Ve skutečnosti tento převratný decentralizovaný systém, na který ruka cenzury nedosáhne, sestává ze dvou částí:

  • Z již zmíněné měny BTC.
  • Z blockchainu,, jemuž se počeštěle někdy říká „bločenka“.

Bločenka možná působí jako špatný marketingový tah pro inovaci názvu „bloček“. Nebo možná jako roztomilé jméno pro pudla. Anebo menší porce bůčku – pro damy.

Nenechte se zmást. Jedná se o speciální druh distribuované decentralizované databáze, která přechovává stále expandující počet záznamů. Tato „účetní kniha“ je nepadělatelná a umožňuje existenci bitcoinu jako měny. Takže samotný BTC není alfou a omegou; je to bločenka.


Zdroj: bitpanda.com

Bezpečná e-commerce s bitcoinem

A co víc, blockchain otevírá možnost bezpečného obchodování peer-to-peer, tedy mezi uživateli; a to bez přítomnosti finančních subjektů jakožto zprostředkovatelů. S nadsázkou lze tedy říci, že bitcoinová ekonomika je více „lidová“ než ta konvenční.

Citlivé údaje jako číslo bankovního účtu si milovník hazardu může nechat pro sebe. Navíc čím méně informací při platbě zadáváte, tím klesá šance na pochybení.

Předávání peněz
Zdroj: inc.com

Co je to Proof of Stake u bitcoinu?

Tato decentralizovaná síť v sobě ukrývá algoritmus konsenzu zvaný Proof of Stake. Funkce tohoto systému je dvojí, přitom vždy pozitivní:

  • Znemožňuje dvojí útratu.
  • Poskytuje v reálném čase každému uživateli možnost kontrolovat veškeré proběhlé transakce v síti.


Zdroj: blockgeeks.com

S bitcoinem máte svou ekonomiku ve vlastních rukou

I když jste možná neporozuměli každému řádku, nejspíše vám došlo, že uživatelé bitcoinu se těší mnohem větší kontrole nad jejich osobními i finančními údaji v porovnání s lidmi využívajími služby tradičních finančních korporací.

Jak jsme už naznačili, těchto výhod je dosaženo pomocí privátních klíčů, které si uživatel střeží v tajnosti. Zvenčí je viditelný pouze veřejný klíč, z něhož se vypočítává adresa bitcoinové peněženky. Do „soukromé komnaty“ nikdo nemůže nahlédnout kromě samotného vlastníka.


Zdroj: kurzy.cz

Bitcoin: popularitou k bezpečnosti

Díky zvyšující se výpočetní síle (tzv. hash rate) roste také bezpečnost této virtuální měny, a minimalizuje se tak mimo jiné riziko tzv. 51% útoku, kdy útočník získá možnost libovolně zasahovat do systému. To může mít nedozírné následky pro každého uživatele.


Zdroj: yokogawa.com

Návratnost investic u bitcoinu

Stoupací hash rate je tedy pozitivní věc. A to jsme vám ještě neprozradili všechna pozitiva. Tento fakt totiž souvisí s rostoucím povědomím veřejnosti o výnosnosti investice do bitcoinu a jeho těžby. Spousta uživatelů hledí na bitcoin jako na ziskové úložiště financí vzhledem k jeho (obvykle) pozitivnímu ROI (návratnost investice, z anglického „Return on Investment“). Omezená nabídka činí z této virtuální měny měnu deflační.

Bitcoin roste jako z vody. Zatímco na svém počátku v roce 2009 jeho cena činila pouhých 0,003 $, na sklonku roku 2020 více jak 24 tisíc $. Ano, správně: to je 800 000% návratnost!


Zdroj: commbox.io

Bitcoin casino hráče potěší rychlostí

Snad každému hráči, který provedl deposit či výběr pomocí bitcoinu, zaskočilo sousto z té rychlosti platby. Například v porovnání bankovním převodem si na peníze z online casina (výběr) počkáte o několik dní méně. Takový rozdíl se právoplatně počítá jako velké plus.

Ve skutečnosti crypto mince doletí z jedné adresy na druhou do několika minut. Maximálně.

Ještě více tato výhoda digitálních měn vynikne, když si uvědomíte, že na pomalé transakce se ve světě hazardu pohlíží jako na markantní problém.

Rychlý převod
Zdroj: nairametrics.com

Bitcoin nabízí minimální transakční poplatky

Že těch pozitiv už bylo dost? Nemyslíme si. V neposlední řadě se vyplatí vědět, že bitcoinové transakce jsou spojený s nízkými transakčními poplatky, stejně tak se zanedbatelnými frikcemi při mezinárodních platbách.


Zdroj: swapspace.co

Nevýhody bitcoinu

Nevýhody

Zdroj: pngtree.com

Podle dlouhodobého vývoje lze předpokládat, že trend růstu bitcoinu i ostatních kryptoměn se nezastaví. Bohužel žádný odborník vám nedovede říci, které digitální měny zaniknou, a jaké se naopak budou těšit prosperitě. Decentralizované a bezpečné transakce jsou nejen pro hráče velkým lákadlem. Naneštěstí (pro předpověď budoucnosti) právě tento typ plateb nabízejí takřka veškeré cryptos.

Proto je namístě přechovávat na vašem kontě vždy pouze malé množství digitálních mincí; s přihlédnutím mimo jiné ke stávající míře volatility. Pro milovníky hazardu je dobrou zprávou, že rostoucí popularita BTC sázení zpravidla koreluje se stabilitou této kryptoměny.

Každopádně přesto doporučujeme Bitcoin sázení nechat ještě chvíliuzrát“, než se do něj pustíte naplno. Je přeci lepší sázet na jistotu, ne? Když už nemůžete sázet na jistou hru (hazardní hru), sázejte alespoň na jistou platební metodu.

Navíc výše uvedené informace nepředstavuji jediné riziko spojené s bitcoinem. Třeba si uvědomit že i v současné době je tato virtuální měna předmětem jistých spekulací. A to konkrétně z následujících důvodů…

Neregulovatelnost

Nulová centralizace se na první pohled může zdát jako jednoznačně skvělá věc. Avšak opak je pravdou. Vzhledem k tomu, že žádná instituce neovládá BTC, nelze zaručit minimální ocenění této virtuální měny.

Pokud z tohoto systému odejde spousta významných obchodníků, je nasnadě očekávat markantní propad hodnoty. Pak se v největším nebezpečí ocitnou ti uživatelé, kteří do této cryptos investovaly největší množství prostředků

Ovlivnitelnost ze strany odnožů (forků)

Kvůli vzniku takzvaného hard forku (odnože dané cryptos, v našem případě bitcoinu) se cena může nebývale rozkolísat. Ve vážných případech dokonce některé směnárny a další subjekty přestanu obchodovat s oslabenou měnou ve snaze předejít ztrátám na vlastní straně.

Bitcoin forky

Zdroj: unoversity.com

Vysoká míra kolísání

Překotné tržní změny někdy způsobí rapidní posun v ceně daného aktiva změny („horská dráha“). Ve skutečnosti řada uživatelů kryptoměn zná mnoho situací, kdy jejich měna klesla stovky, nedejbože tisíce dolarů.

Horská dráha
Zdroj: youtube.com

Žádná ochrana kupujícího

Představte si následující situaci: Pomocí bitcoinu jste si objednali zboží, avšak nikdy nedorazilo. Je třeba si uvědomit že na rozdíl třeba od platebních karet, nelze vaši platbu vrátit. Až lze problém vyřešit službou, jako je Escrow, daná služba se pak de facto dostane do pozice banky. Tím se oslabí výhody BTC. Svobodná ekonomika začne nabývat podoby fiat systému.

Ochrana kupujícího
Zdroj: thenounproject.com

Riziko technických vad

Bločenka dílem ajťáckých géniů, případně génie. (Dodnes nevíme, zda BTC vytvořila organizovaná skupina, anebo „vlk samotář“.) Ale copak třeba Einstein se za celý svůj život nedopustil jediné chybičky? Jde o relativně nový, neprobádaný systém. Pokud nějaký narušitel nalezne díru v tomto konceptu, v jeho moci je poškodit, ne-li přímo zničit bitcoinovou ekonomiku.

Technický problém
Zdroj: moneycontrol.com

Nebezpečí ztráty peněženky

Takové riziko se objevuje u každého typu peněženky: ať už hacknutím softwaru (u webové či softwarové peněženky), anebo doslova (v případě papírové či hardwarové peněženky). Ztráta má katastrofální důsledky. Neexistuje totiž způsob, jak vaše peníze získat nazpět. Zůstanou navždy osiřelé v blockchainu.

Ztráta peněženky
Zdroj: experian.com

Bitcoin staví na deflaci

Jak se počet vydaných BTC mincí přibližuje svému maximu, roste jejich hodnota. Nejednoho držitele této kryptoměny proto napadlo, že nejvýhodnější je prodat bitcoiny v době, kdy už nebude možné další emitovat.

Z hlediska osobního prospěchu je to dobré rozhodnutí; avšak z hlediska systému jako celku je to téměř katastrofální. Pokud spousta holderů se rozhone v relativně shodnou dobu prodat cryptos, pro ekonomiku této měny to bude velký šok, z kterého jistě vzejde posttraumatická stresová porucha: tzn. bude to mít dlouhodobé, překotné a nepředvídatelné důsledky.

Proto jako „lékaři“ se jeví holdeři, kteří uplatňují politiku „lepší vrabec v hrsti než holub na střeše“, tedy plánují se vzdát BTC dříve.

Inflace vs. deflace
Zdroj: wallstreetmojo.com

Špatná pověst

Veřejnost má cryptos spojeny s různými nelegálními praktikami, hacky a podvody. Přitom se tyto ilegální aktivity realizují též pomocí tradičních platebních systémů. Navíc bitcoin se již ukazuje jako nevhodný pro využití na dark webu, tedy (nejen) pro nákup zbraní, drog apod. Jelikož veškeré platby jsou napevno zapsány do bločenky, podezřelé transakce je dost snadné vyhledat.

Hacker
Zdroj: linkedin.com

Absence fyzické podoby

Abyste s BTC mohli platit v kamenném obchodě, museli byste jej převést na klasickou fiat měnu. Kryptoměny totiž, pochopitelně, nejsou hmatatelné. Tato výhoda je v tomto kontextu kamenem úrazu. Řešení se snažily poskytnout karty uchovávající informace o BTC peněžence. Jenže projekt ztroskotal, neboť vyšly najevo různé překážky v praktické rovině.

Příklad překážky? Světem by začalo kolovat mnoho typů karet, které by si navzájem konkurovaly, přičemž obchodníci by s nejvyšší pravděpodobností nebyli schopni akceptovat všechny z nich.

Poslední roky naštěstí ukázaly, že některá řešení si zvládnout poradit s problémem platby kryptoměnami v reálném světě. Přesto uživatelé bitcoinu nemají vyhráno.

Proč? Hned ze dvou důvodů:

  • Lze předpokládat, že potrvá ještě nějakou dobu, než cryptos ve větší míře expandují v této oblasti.
  • U obchodníků se těší větší oblibě jiné kryptoměny než bitcoin: například Ripple, Monero či Ether (Ethereum). Tyto altcoiny (označení pro všechny kryptoměny kromě BTC) vítězí nad BTC z hlediska rychlosti plateb i transakčních poplatků.

Bitcoin vývoj
Zdroj: novinky.cz

Dostáváme se tam, kde jsme byli na začátku našeho povídání: kryptoměny ještě „nezakořenily“ dostatečně hluboko, a mají proto výše uvedené nedostatky.

Na druhou stranu vám nechceme hraní v crypto casinech znechutit. Ve skutečnosti si drtivá většina bitcoin hráčů chválí tyto iGaming platormy. Důvodem, proč nejsou ještě tak populární, je jednoduše fakt, že lidé se bojí novinek a nechce se jim zjišťovat kvantum informací o tomto konceptu.

Ostatně kdo by se jim divil? Vždyť i tento dlouhý článek je pouhým úvodem do problematiky bitcoin casin. A to jsme se ještě nebavili o crypto casinech obecně. Pokud vás tedy zajímá více informací o světě kryptoměn, neváhejte se podívat na články, na které jsme odkazovali v úvodu. Znalosti jsou síla.