Výherní automat Vikings Go Berzerk (Yggdrasil) - recenze

Úvod - Výherní automat Vikings Go Berzerk

Druhé vydání epické severské ságy studia Yggdrasil Gaming, výherní automat Vikings Go Berzerk kombinuje prvotřídní zvuk a vizuály s oslnivými funkcemi a celkově skvělou hratelností. Všímejte si zejména truhel a pokladem, které vám mohou přinést okamžité ceny nebo portál do bonusových funkcí. Hlavní bonus představuje 21 volných zatočení se sticky wildy a modifikátory.

Když Vikingové zešílí, přinesou vám lepící wildy, které mohou vést k epické akci... Podívejte se na naší podrobnou recenzi Vikings Go Berzerk.

Úvodní obrázek - Výherní automat Vikings Go Berzerk

Zdroj: microsoft.com

Zdeněk Utrhlička

Zdeněk Utrhlička

Výherní automat Vikings Go Berzerk (Yggdrasil) - recenze

Úvod - Výherní automat Vikings Go Berzerk

Druhé vydání epické severské ságy studia Yggdrasil Gaming, výherní automat Vikings Go Berzerk kombinuje prvotřídní zvuk a vizuály s oslnivými funkcemi a celkově skvělou hratelností. Všímejte si zejména truhel a pokladem, které vám mohou přinést okamžité ceny nebo portál do bonusových funkcí. Hlavní bonus představuje 21 volných zatočení se sticky wildy a modifikátory.

Když Vikingové zešílí, přinesou vám lepící wildy, které mohou vést k epické akci... Podívejte se na naší podrobnou recenzi Vikings Go Berzerk.

Úvodní obrázek - Výherní automat Vikings Go Berzerk

Zdroj: microsoft.com


RTP a sázky - Vikings Go Berzerk Slot (Yggdrasil)

Výherní automat Vikings Go Berzerk nabízí herní pole 5 válci, 4 řadami a 25 výherními liniemi.

Výhry vznikají přistáním 3 nebo více shodných symbolů na výplatní linii, počínaje od válce nacházejícího se zcela vlevo.

Úrovně sázek se pohybují od 0,25 € do 125 € za zatočení. Lze spustit 101 000 autospinů, případně je nechat běžet napořád. Zastavení točení lze vázat také na specifický limit (výhry, prohry) či na vytočení bonusové funkce. Stejně tak lze nastavit rychlost otáčení válců.

Vikings Go Berzerk RTP hodnota je stanovena na 96,1 %, přičemž volatilita se drží ve střední úrovni. S jeho frekvencí zásahů (hit rate) 20,9 % získáte na tomto hracím automatu výhru zhruba během každého pátého spinu.

Maximální možná výhra získaná v jednom kole činí 4 000x vaší celkové sázky.

Výherní automat Vikings Go Berzerk - Základní hra

Zdroj: online-slot.co.uk

Audio a grafický design - Vikings Go Berzerk (Yggdrasil)

Na první pohled jistě zhodnotíte design Vikings Go Berzerk jako prvotřídní. Válce jsou zasazeny do plachty mocné vikingské lodi. Během zatočení se rozezní epický orchestr, který ladí s vizuáliemi, a povyšuje tak hru na epický level.

Na válcích naleznete 4 symboly mincí nižší hodnoty a 4 Vikingy, které odměňují více. Nejštědřejší postava vyplácí 10x vaší sázky, jestliže padne na výplatnici v počtu 5.

K dispozici je samozřejmě wild a free spins scatter.

Pod válci se nalézají „měřiče“. Když se celý měřič naplní tekutinou připomínající lávu (naplňuje se zleva doprava, stejně jako se otáčí ručička tachometru), spustí se funkce Rage Spins, na níž se brzy podíváme.

Jako obvykle, tento Yggdrasil automat si můžete vychutnat na mobilu stejně dobře jako na desktopu.

Výherní automat Vikings Go Berzerk - základní hra

Zdroj: askgamblers.com

Bonusové funkce - Vikings Go Berzerk (Yggdrasil)

Automat založený na bandě loupežnických severských válečníků je plný akce. Treasure Chests mohou přinést okamžité výhry. Jsou to však otočení zdarma, kde mohou padnout ty nejlákavější odměny.

Funkce Treasure Chests – Výherní automat Vikings Go Berzerk

Jakmile se na 4. válci objeví symboly Treasure Chest, můžete se vydat objevit bonusové ceny. Vybíráte z karet, které vám odhalí:

 • Okamžitou bonusovou cenu v hodnotě mezi 2x a 40x vaší celkové sázky.
 • Nebo 7, 14 či 21 free spinů v rámci funkce Free Spins.

Jestli vám truhla s pokladem (Treasure Chest) přistane na 4. válci během bezplatných zatočení, očekávejte ještě lepší výhry. Dostanete možnost vzít si peněžitou odměnu ve výši 40x sázky nebo další 24 free spiny, divoký válec či 12 wildy, které zaručeně padnou do herního pole.

Výherní automat Vikings Go Berzerk - Golden Treasure Chest (bonus)

Zdroj: online-slot.co.uk

Funkce Golden Treasure Chests - Automat Vikings Go Berzerk

Pochopitelně, ještě lepší než standardní truhla s pokladem je zlatá truhla s pokladem (Golden Treasure Chest), která může přistát pouze na 5. válec. Opět si vyberete jednu z cen:

 • Výhra až 400x vaší celkové sázky
 • 7, 14 nebo 21 volných otoček v rámci funkce Free Spins
 • Zvýšení zuřivosti o 25 % u každého Vikinga
 • Vstup do funkce Ragnarök Free Spins (na níž se detailně podíváme níže)

Vytočte zlatou truhlu s pokladem během free spinů a získáte peněžní odměnu až 400x vkladu, 2, 3 nebo 4 další roztočení zdarma, 2 wildy navíc nebo wild (divoký) válec

Funkce Free Spins – Automat Vikings Go Berzerk

Funkce Free Spins vás obdaruje 7, 14 nebo 21 otočení zdarma prostřednictvím funkce Treasure Chests nebo přistáním 3, 4 či 5 scatterů během jednoho kola.

Vaši šanci na výhru ještě více zvýší řada potencionálních modifikátorů. Na začátku funkce vám Bonus Randomizer vybere, který z nich získáte:

 • Všichni Vikingové zešílí
 • 1–3 volné otočky
 • 1 lepivý wild na náhodné pozici
 • válec vyplněn sticky wildem
 • 5 truhel s poklady a jedna truhla s poklady na válcích.

Vytočte wild během bezplatných otoček a zůstane na místě po dobu trvání funkce free spins, tedy se chová jako lepící wild symbol.

Každý symbol Vikinga, který se objeví během bezplatných zatočení, se vydá do boje s mořskou sirénou. Pokud vyhraje, změní se jeho pozice ve sticky wild.

Free spiny bohužel nelze opětovně spustit (retrigger).

Výherní automat Vikings Go Berzerk - Funkce Free Spins

Zdroj: online-slot.co.uk

Funkce Vikings Rage - Automat Vikings Go Berzerk

Jestliže získáte výherní kombinaci složenou ze symbolů Vikingů v základní hře, částečně se naplní měřič zuřivosti příslušného Vikinga. Po jeho naprostém naplnění máte zaručen vstup do funkce Vikings Rage.

Čeká vás 7 free spinů, při nichž nastává Viking Berzerk. To znamená, že kdykoli se objeví symbol daného Vikinga, vždy bude bojovat s mořskou sirénou, díky čemuž se může změnit na sticky wild.

A co je nejlepší? Když poprvé usednete k automatu, můžete očekávat měřič zuřivosti u jednoho z Vikingů na 50 %.

Funkce Ragnarök Free Spins - Vikings Go Berzerk

Nejlepší výherní příležitosti přicházejí prostřednictvím funkce Ragnarök Free Spins, jíž lze spustit pomocí Golden Treasure Chest nebo Bonus Randomizeru před počátkem standardní funkce Free Spins.

Trpělivost přináší růže. Tuto funkci průměrný hráč vytočí po 8 761 kolech!

Během tohoto bonusu všichni Vikingové zešílí. Po každém vytočení  jeden z nich vyhraje bitvu se sirénou a stane se lepícím wildem. Jinak řečeno, každý Viking, který vám padne na válce během funkce Ragnarök Free Spins, se stane sticky wildem.

Výherní automat Vikings Go Berzerk - Wildy

Zdroj: bigwinboard.com

Verdikt - Vikings Go Berzerk (Yggdrasil)

Se vší zuřivostí vypadá automat Vikings Go Berzerk na první pohled poměrně komplikovaně. Máte pravdu: gameplay je rozhodně složitější než v případě klasických ovocných automatů. Věříme však, že stojí za to vytrvat.

Výherní automat Vikings Go Berzerk - Výhra

Zdroj: askgamblers.com

Roztočení zdarma v kombinaci s modifikátory a lepivými wildy rozhodně není k zahození. Ten největší výherní potenciál ale z automatu vymačkáte při funkci Ragnarök Free Spins, kde se každý Viking, který přistane na válce, stane sticky wildem.

Inovativní gameplay, k tomu fantastické vizuální prvky a působivý zvukový design… Vikings Go Berzerk se svou lehce naprůměrnou návratností (96,1 %) se právoplatně stal jedním z nejpopulárnějších automatů se severskou tématikou. Pokračování běžně nepřesáhne svou kvalitou originál (Vikings Go Wild), avšak v případě Yggdrasil Gaming výjimka potvrzuje pravidlo.

Palec nahoru

Zdroj: pngtree.com

Chcete další zábávu s Vikingy na život a na smrt? Doporučujeme automat Vikings od herního studia NetEnt, který představuje oficiální hru tohoto televizního seriálu.