Slalom můžu na ZOH 2018: Hirscher potvrdí dominanci

Program olympijských her pokračuje, v úterý ráno uvidíme v rámci Alpského lyžování slalom mužů. A favorit je zcela jasný, zlato by měl brát Marcel Hirscher.

Jasným favoritem Hirscher, Matt schází

V letošní sezóně se odjelo již 7 slalomů. Úvodní podnik ve finském Levi ovládl sice Felix Neureuther, poté už ovšem kraloval Marcel Hirscher, jasný vládce slalomu posledních let.

Rakušan zvítězil ve Val d’Isère, Madonně di Campiglio, Záhřebu, Adelbodenu i Wengenu, až v generálce před olympijskými hrami porazil lídra Nor Henrik Kristoffersen, který se ve všech závodech umístil na pódiu. Favoritem je ale zcela jasně Marcel Hirscher.

Henrik Kristoffersen.

Henrik Kristoffersen. (zdroj: eurosport.com)

Toho před čtyřmi lety na olympiádě v Soči porazil jeho krajan Mario Matt, ten ale na startu ranního závodu schází.

Nenaruší program opět vítr?

Je ale znovu možné, že se závod neodjede. V Jižní Koreji kromě zimy vládne i silný vítr, který nedovolil v rámci Alpského lyžování zatím odjet ani jeden závod. V neděli se neodjel sjezd mužů, dnes ráno byl přeložen i obří slalom žen.

Zlato pro Hirschera, Kristoffersen bude stříbrný

Jak již bylo řečeno, hlavním favoritem je vedoucí muž celého Světového poháru, tedy Marcel Hirscher, který myslí pouze na zlato. A toho dosáhne zcela jasně.

Na záda mu sice bude dýchat již několikrát zmíněný Nor, stačit to ale bude pouze na stříbro. Slalom absolvuje i několik českých a slovenských slalomářů. Na start se postaví Češi Jan Zabystřan, Ondřej Berndt a Filip Forejtek, Slováci poté mohou sledovat Adama Žampu a Matěje Falata.

Připomeňme, že před čtyřmi lety v Soči zajel Adam Žampa vůbec nejrychlejší slalom ze všech. Šlo ale o slalom v rámci kombinace, Žampa tak nakonec obsadil skvělou pátou příčku. Zítra ráno se nicméně úspěch česko-slovenských jezdců předpokládat nedá.

Favorité na medaili v rámci slalomu.

Favorité na medaili v rámci slalomu.

Hirscher bude mít zlato, Kristoffersen medaili.

Hirscher bude mít zlato, Kristoffersen medaili.

 Vysílání slalomu mužů na ZOH 2018

Pokud chcete sledovat úterní olympijský slalom mužů, můžete jej sledovat na několika stanicích. Více se dozvíte zde. Celý program her poté najdete zde. Závod by se měl uskutečnit od půl čtvrté ráno.

Hodnocení z pohledu autora
Datum hodnocení
Sportovní událost
ZOH 2018
Naše hodnocení
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.