Začíná play off extraligy i semifinále WSM ligy

Foto: denik.cz

Fanoušci extraligy se dočkali, neboť právě dnes začíná atraktivní play off, z něhož vzejde letošní mistr. Body ze základní části jsou zapomenuty, začíná se znovu od nuly. Kromě toho začíná dnes semifinále WSM ligy, jehož vítězové si zahrají o účast v extralize pro příští sezonu. Celkem čtyři série tedy začínají ve dvou nejvyšších hokejových soutěžích u nás právě dnes a ke každé se váže zajímavá historie. Pojďme si tedy projít v souvislostech všechna dnešní klání, která otevřou jistě napínavé a zajímavé série.

Třinec – Pardubice aneb Princ a chuďas

Ekonomické i sportovní problémy sužovaly na konci loňské sezony tradiční extraligový klub z Pardubic. V baráži nechybělo mnoho, aby Východočeši vůbec extraligu letos nehráli a až poněkud zoufalá půjčka 15 milionů z městské kasy dávala zdání, že klub míří opět do bojů o záchranu. Tým pasovaný některými na baráž však výrazně pookřál a dotáhl to překvapivě až do šestky, která prošla přímo do čtvrtfinále. Ztratit tak Pardubičtí nemají co a to bude jejich největší výhodou ve čtvrtfinálové sérii. Na druhé straně totiž stojí zřejmě nejbohatší extraligový klub z Třince, který ovšem na titul čeká od roku 2011.

Základní část ukončili Oceláři čtyřmi porážkami v řadě a očekáváme, že v prvním zápase série, jenž může být velmi důležitý, přistoupí k úvodní části opatrně a nebude hru příliš otvírat. V úvodním dějství tak očekáváme remízu, která by měla být bezgólová. Více útočných výpadů nabídnou zřejmě až další třetiny.

Přesto by postup Třinečtí nakonec zvládnout měli. Pardubice bohatě splnili předsezónní cíl, jímž bylo vyhnutí se baráži, dále mohou už jen překvapit a na favorita stačit zřejmě nebudou. Úvodní zápas čtvrtfinále začíná dnes od 17:20.

Vítkovice – Kometa aneb Moravská řež

Zajímavou taktiku zvolila v loňské sezoně brněnská Kometa. Ta obětovala konec základní části a náročnými tréninky se připravovala na play off. Stálo jí to až šestou příčku, která byla vzhledem ke kvalitě týmu zklamáním, ovšem taktika vyšla a v play off mělo Brno navrch a získalo titul. Je tedy otázkou v jakém rozpoložení je nyní Kometa, která i letos začne čtvrtfinále venku. Na druhé straně budou stát Vítkovice s kádrem, který má podstatně méně zkušeností, ovšem spolehnout se může na Bartošáka v brance. Už v domácím utkání čekáme, že Vítkovičtí budou mít problémy a papírově nejvyrovnanější série by mohla už dnes vidět prodloužení.

Na postup favorizujeme díky zkušenostem, které v play off většinou hrají důležitou roli brněnskou Kometu, která stále zůstává mezi žhavými kandidáty na titul. Úvodní zápas série začíná dnes od 17:30.

WSM liga

O účast v extralize usilují 4 týmy ve druhé nejvyšší soutěži. Které dva postoupí do baráže?

Zdroj: hokej.cz

Karlovy Vary – Slavia aneb po devíti letech o soutěž níž

Karlovy Vary poráží Slavii ve finále extraligy i počtvrté a po loňském stříbru oplatili svému soupeři porážku v sérii a poprvé v historii klubu získávají titul! Vzpomínáte? Rok 2009 se zapsal zlatým písmem do historie karlovarského hokeje. Tehdejší duo Slavia – Karlovy Vary sehrálo druhou finálovou sérii v řadě a v ní se radovali Západočeši. Netrvalo ovšem dlouho a jak Slavia, tak i Vary sestoupili o soutěž níž a po devíti letech od posledního vzájemného finále se utkávají v sérii, která pošle jeden tým do baráže. Tak pomíjivá je hokejová sláva a Pražané se navíc plácají ve druhé nejvyšší soutěži už třetím rokem. To Karlovy Vary sestoupili teprve loni a nyní mají jasný cíl – postup zpět a výhrou v základní části soutěže učinili první krok. K postupu tak papírově mají blíž.

České Budějovice – Kladno aneb slavný divák na střídačce?

Tématem číslo 1 je ve WSM lize přítomnost Jaromíra Jágra, o níž už se popsaly stohy papíru. Kladenský útočník však stále laboruje se zraněním kolene, které se neléčí dostatečně rychle a tak do dnešního zápasu zřejmě nezasáhne. Favoritem série jsou Českobudějovičtí, kteří bez větších problému přešli ve čtvrtfinále přes Havířov a měli čas se na soupeře přichystat. To Kladno mělo s Prostějovem ve čtvrtfinále problémy a až v prodloužení šestého zápasu prošlo dál. Přítomnost hvězdného majitele klubu hráče zřejmě v play off zatím svazuje a dá se očekávat, že tomu tak bude i nadále. Budějovičtí mají navíc zkušenější kádr a tak očekáváme jejich postup.

Hokej – přímé přenosy, sázení

Hokejovou extraligu i vybrané zápasy WSM ligy můžete sledovat v živých přenosech na webu sázení online, kde najdete jak zápasy play-off první ligy, tak i zápasy extraligového čtvrtfinále. Sázet na postupující i dílčí výsledky zápasů můžete u velkých sázkových kanceláří.

Hodnocení z pohledu autora
Datum hodnocení
Sportovní událost
Začíná play off extraligy i semifinále WSM ligy
Naše hodnocení
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.