Playoff basketbalové NBL – rozpis zápasů, favorit Nymburk, tabulka

Nejvyšší česká soutěž basketbalistů již zahájila prvními zápasy letošní vyřazovací část. Jako už tradičně je v roli superfavorita celé soutěže Nymburk, jenž v základní části neprohrál jediný zápas. Hrát se tak opět zřejmě bude o druhé místo. Loňský finalista z Děčína k němu má ale pořádně daleko, neboť v obou domácích zápasech čtvrtfinálové série podlehl doma Svitavám a na jejich palubovce už aspoň jeden ze dvou zápasů musí zvládnout.

NBL – systém soutěže

V basketbalové NBL se tucet zúčastněných týmů utkal nejprve ve 22 kolech, které rozřadily týmy do části vítězů a části poražených. První polovina tak hrála v nadstavbové soutěži o prvních 6 pozic, přičemž ta druhá si to rozdala o dvě zbylá postupová místa a rovněž o zachování nejvyšší soutěže i pro příští ročník. Nyní se v playoff obě části opět spojují a první Nymburk tak narazí na osmý Kolín, který do vyřazovací části postoupil ze druhé skupiny. Všechny zápasy vyřazovací části se hrají na čtyři vítězná utkání.

Do boje o udržení se propadli USK Praha, Ostrava, Brno a Jindřichův Hradec. Tyto týmy se nyní utkají každý s každým doma i venku a posledního z nich poté čeká baráž o udržení se v soutěži proti vítězi první ligy. Nejblíže této hrozbě je nyní jednoznačně Jindřichův Hradec.

NBL – tabulka základní části

Zdroj: livesport.cz

Po základní části postoupily týmy z vrchní poloviny do skupiny vítězů. V ní se utkaly opět mezi sebou, ale pořadí po dalších deseti kolech zůstalo stejné, jako po základní části.

Zdroj: livesport.cz

Podobně tomu bylo i v části poražených, v nichž postupová místa do playoff udrželi Ústí nad Labem a Kolín. Jedinou kosmetickou změnou tak byl posun Ostravy před Brno.

Zdroj: livesport.cz

NBL – čtvrtfinálové dvojice

Nymburk – Kolín

Děčín – Svitavy

Pardubice – Ústí nad Labem

Opava – Olomoucko

NBL – favorité soutěže

Označit největšího favorita vyřazovací části by po krátkém zhlédnutí tabulky a seznamu mistrů z posledních let musel i absolutní basketbalový analfabet. Basketbalisté Nymburka nenašli přemožitele už 13 sezon v řadě, a jelikož v letošní základní části neztratili ani bod, jdou si jednoznačně za čtrnáctou trofejí a těžko je může někdo ohrozit. Velkým úspěchem tak pro jeho vyzyvatele bude, když získají třeba alespoň dvě utkání série. Atraktivita nejvyšší soutěže velmi trpí absolutní hegemonií, ovšem zatím se nikomu nedaří se Středočechům přiblížit.

To situace v boji o druhé místo slibuje zajímavější podívanou. Děčín obhajuje stříbro z loňska, jenže po základní části byl čtvrtý a po dvou zápasech série prohrává 0:2. Předpokládá se navíc postup Pardubic a Opavy do semifinále, které by nasměrovaly lepšího z dvojice Děčín-Svitavy na Nymburk. Právě potenciální série mezi Pardubicemi a Opavou tak zřejmě bude tím nejzajímavějším, co NBL v playoff může nabídnout

NBL – rozpis čtvrtfinále

Středa 11. dubna

18:00 Opava – Olomoucko

18:00 Pardubice – Ústí nad Labem

Čtvrtek 12. dubna

18:00 Opava – Olomoucko

18:00 Pardubice – Ústí nad Labem

Pátek 13. dubna

17:45 Kolín – Nymburk

18:00 Svitavy – Děčín

Sobota 14. dubna

17:45 Kolín – Nymburk

19:00 Svitavy – Děčín

Neděle 15. dubna

18:00 Olomoucko – Opava

18:00 Ústí nad Labem – Pardubice

Pondělí 16. dubna

17:10 Olomoucko – Opava

18:00 Ústí nad Labem – Pardubice

Všechny čtvrtfinálové série se hrají na čtyři vítězná utkání.

Kooperativa NBL – přenosy, sázení

Vybrané zápasy vyřazovací soutěže basketbalistů nabídne program ČT Sport. Sledovat je můžete v internetových přenosech na TVcom či na webu Sázení online. Sázet na nejrůznější příležitosti můžete u všech velkých sázkových kanceláří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.