Los semifinále Ligy mistrů a Evropské ligy

Už jen jediný dvojzápas dělí čtyři zbylé týmy v Lize mistrů od květnového finále v ukrajinském Kyjevě. Losovat dvojice se budou už tento pátek. Pro koho bude pátek 13. symbolem smůly a komu přinese štěstí?

Tradičně se ve švýcarském Nyonu setkávají zástupci nejlepších celků fotbalové Evropy, aby zhlédli los pro další fázi dvou nejprestižnějších klubových soutěží. Obě už dospěly do semifinálové fáze a právě složení dvojic týmů, které zabojují o finále Ligy mistrů a Evropské ligy, určí páteční los.

Liga mistrů – senzace AS Řím

Díky Patriku Schickovi bude mít semifinále také českého zástupce. Zdroj: tyden.cz

Málokdo čekal, že se mezi čtyři nejlepší celky Ligy mistrů dostane římské AS s Patrikem Schickem v sestavě. Právě český útočník ale byl u toho, když jeho tým vyřadil slavnou Barcelonu. Kromě AS si semifinále zahraje Liverpool a podle všeho i Real Madrid a Bayern Mnichov. Týmem, jemuž se bude chtít každý vyhnout bude zřejmě Real, jelikož ten vyhrál dva předcházející ročníky a naposledy vypadl s Juventusem v semifinále 2015. O dvou zbylých semifinalistech rozhodnou středeční odvety.

Přijatelně se naopak jeví AS Řím, ovšem tento tým ve čtvrtfinále už ukázal, že co vytváří na papíře určitý dojem, nemusí být v konečném důsledku pravda.

Pro páteční los už neexistují žádná omezení na základě země či umístění. Všechny dvojice jsou tak přípustné a rozhodovat tak bude pouze ruka losujícího.

Evropská liga – favorit Arsenal

Získá trofejí z Evropské ligy trenér Arsenalu Wenger odpustek? Zdroj: financialtribune.com

Druhá nejprestižnější klubová soutěž pozná všechny své semifinalisty až ve čtvrtek večer. Chybět by mezi nimi každopádně neměl londýnský Arsenal, pro něhož je potenciální výhra v Evropské lize jedinou vstupenkou do Ligy mistrů pro příští sezonu a zřejmě i odpustkem pro trenéra Wengera. Mezi čtyřkou by mělo být také Atlético Madrid. Je rovněž možné, že semifinále svede dohromady dva celky, spojené s Red Bullem – tedy Lipsko a Salcburk, ovšem o jejich postupu rozhodnou až čtvrteční odvety.

Losování Ligy mistrů a Evropské ligy – program

12:00 – losování Evropské ligy

13:00 – losování Ligy mistrů

Program semifinále Ligy mistrů

První zápasy semifinále

24. a 25. dubna

Semifinálové odvety

1. a 2. května

Program semifinále Evropské ligy

První zápasy semifinále

26. dubna

Semifinálové odvety

3. května

Los Ligy mistrů a Evropské ligy – přenosy

Losování semifinálových dvojic obou nejprestižnějších fotbalových soutěží z Nyonu můžete sledovat na internetovém přenosu na webu Sázení online.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.