Bude Ledecká na letní olympiádě v Tokiu 2020?

Famózní sezonu zakončuje česká zimní obojživelnice Ester Ledecká. Dvě zlata z olympiády šokovala svět, hlavně tedy její vítězství v Super-G a k tomu navíc přidala Ledecká křišťálový glóbus za celkové pořadí paralelních disciplín ve snowboardingu.

Ledecká – sezona 2017/18

Skvělým 13. a ještě lepším 7. místem vstoupila Ester Ledecká do sezony v alpském lyžování, přičemž obě umístění zaznamenala ve sjezdu v Lake Louise v Kanadě. Ve Svatém Mořici už se jí dařilo méně a konec roku 2017 strávila na snowboardu. V paralelním obřím slalomu absolutně nemá konkurenci, což demonstrovala hned sedmi vítězstvími z devíti dosavadních startů. Ze zbývajících závodů brala druhé a páté místo. Svou dominanci potvrdila na olympiádě zlatou medailí z paralelního slalomu na snowboardu. Šokem však bylo zlato v Super-G, přičemž na lyžích do té doby ještě na podium nedosáhla.

Ledecká – sezona 2018/19

Pchjongčchangu ukázala česká naděje ohromný lyžařský potenciál, což je živá voda na skomírající české lyžování, jemuž po konci Šárky Strachové chyběla osobnost, trenéři i finanční prostředky pro lepší materiál. Lyžování stále poutá mnohem větší pozornost, než jízda na snowboardu a dá se předpokládat, že tímto směrem povedou i další kroky Ledecké. Na snowboardu už má tři křišťálové glóby a nyní má možnost prorazit na lyžích, což se jí olympijským zlatem už podařilo.

Není tedy důvod nevěřit tomu, že se i v příští sezoně postaví na stupně vítězů v některém z lyžařských závodů. Potenciál tříme v Ledecké ohromný a navíc se zdá, že i spolupráce s Tomášem a Ondřejem Bankem funguje perfektně. Velká mediální pozornost navíc přitáhne Ledecké sponzory a ani v materiálu v žádném případě nebude zaostávat za konkurencí. Český fanoušek se tedy rozhodně má nač těšit.

Třetí velký glóbus za paralelní disciplíny na snowboardu brala o víkendu Ledecká, zaútočí na něj i na lyžích?

Zdroj: idnes.cz

Ledecká – další sporty

Nevídaný úspěch ve dvou odlišných sportech na jedněch olympijských hrách vyvolal zprvu trochu nadnesené komentáře o možné účasti Ledecké na letních olympijských hrách či přechodu do dalšího sportu. Sama Ledecká sebrala spekulacím punc science-fiction, když sama prohlásila, že jí baví i windsurfing. Za dva roky v Tokiu tak klidně může startovat.

Už  poněkud úsměvně vyznívají sázky na účast Ledecké v biatlonových závodech, krasobruslení či ve skoků na lyžích. Některé kanceláře dokonce vzývají českou snowboardistku k souboji s Martinou Sáblíkovou na ledovém oválu, nicméně ani to není příliš pravděpodobné.

Hodnocení z pohledu autora
Datum hodnocení
Sportovní událost
Ledecká - letní olympiáda?
Naše hodnocení
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.