O titul v extralize si to rozdají Třinec s Kometou

Už jen dva týmy zbývají v hokejové extralize v boji o titul. Do finálové série se nakonec dostali obhájce titulu z loňska – Kometa Brno a s ním vítěz soutěže z roku 2011 – Oceláři Třinec. Tyto dva nyní čeká bitva o krále extraligy na čtyři vítězná utkání. Díky lepšímu postavení v tabulce po základní části bude mít výhodu domácího prostředí v prvních dvou kláních Třinec.

Extraliga – průběh play off

Podobně jako v loňské sezoně vstupovala Kometa do čtvrtfinále v pozici hůře postaveného týmu a začínala na ledě Vítkovic. Stejně jako v sezoně 2016/17 ovšem ukázali Zábranského svěřenci skvělou připravenost a časování formy, přičemž s moravským rivalem si poradili hladce 4:0. Poté přišel na řadu vítěz základní části z Plzně. Také na západě Čech získali brněnští na svou stranu oba venkovní zápasy. Ačkoliv poté doma jednou klopýtli, stvrdili postup v Plzni v poměru 4:1 na zápasy. Pro Brno tak bude hrát skvělá forma a zřejmě i více fyzických sil.

To Třinec čelil ve čtvrtfinále mementu z loňské sezony. V ní překvapivě nestačil na outsidera z Chomutova a letos musel překonávat stigma týmu, který ve vyřazovací části zrovna neexceluje. Na druhé straně barikády stály Pardubice, které sice v Třinci ani jednou neuspěly, ovšem doma byly stoprocentní a sérii překvapivě dotáhly až k sedmému zápasu. V něm úřadoval třinecký Ciencala, který šesti asistencemi vytvořil rekord vyřazovací části a pomohl svému týmu k rozhodující výhře 8:1. Poté narazili Oceláři na královehradecký Mountfield a zpočátku šlo vše jako po másle. Třinec vyhrál oba zápasy venku, poté i další zápas doma, ovšem první ani druhý mečbol neproměnil. V prodloužení šestého zápasu však sérii uzavřel a postoupil 4:2. Pro Třinec tak hovoří psychika, podpořená zvládnutými důležitými zápasy.

Extraliga – fináloví soupeři

Jak Třinec, tak Kometa patří v posledních letech k české špičce, byť oba zaznamenaly i výkyvy formy a neúčast v play off. Oba mají za sebou silné ekonomické zázemí – Kometa staví na silném fanouškovském jádře a podpoře finanční skupiny DRFG, to Třinec těží ze štědrosti tamních oceláren, které každoročně významně přispívají na stamilionový rozpočet.

Extraligové finále – drobné rozdíly

Nejlepším brankářem dosavadního průběhu playoff je brněnský Marek Čiliak. Zdroj: hc-kometa.cz

Pozice obou týmů je podle bookmakerů před finále téměř vyrovnaná. Zkušenosti hovoří pro Kometu, která obhajuje titul z loňska. Ovšem právě velký hlad po trofeji zase může v důležitých momentech pomoci Třinci, jelikož obhájit titul je vždy těžší, než ji získat poprvé.

V playoff tradičně hrají klíčovou roli brankáři. Zde je na tom o chlup lépe brněnská Kometa, jelikož Marek Čiliak opět chytá v parádní formě a s úspěšností zákoků 94,66 % je ve vyřazovací části nejlepší. Ovšem třinecký Šimon Hrubec je hned třetí s úspěšností 93,32 %. Kometa v sezoně jasně sází na Čiliaka a jeho náhradník Marek Langhamer si ještě v playoff nezachytal. Právě jeho nerozchytanost a nezkušenost by mohla být brněnškým handicapem.

Situace v poli je poměrně vyronaná – na obou stranách jsou jak úspěšné mladé pušky (Ciencala x Nečas), tak zkušení harcovníci (Polanský x Erat). Jelikož se očekává dlouhá série, roli mohou hrát fyzické síly a těch má nyní více Kometa, proto je mírným favoritem finále.

Finále extraligy – rozpis zápasů

Sobota 14. dubna

18:20 Třinec – Kometa Brno

Neděle 15. dubna

16:00 Třinec – Kometa Brno

Středa 18. dubna

17:20 Kometa Brno – Třinec

Čtvrtek 19. dubna

17:00 Kometa Brno – Třinec

Neděle 22. dubna

Případné 5. finálové utkání v Třinci

Úterý 24. dubna

Případné 6. finálové utkání v Brně

Čtvrtek 26. dubna

Případné 7. finálové utkání v Třinci

Finále extraligy – přenosy, sázení

Přímé přenosy všech extraligových finále nabídne program ČT Sport. Sledovat je můžete rovněž na webu Sázení online. Sázet na nejrůznější příležitosti můžete u všech velkých sázkových kanceláří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.